Salı , Ocak 26 2021
Gecmis yillara ait tus sinav bilgi paylasimlari...
Kullanıcı avatarı
Sağlık Bakanlığı kontenjanları ile Sağlık Bakanlığı adına Tıp fakültesi kontenjanlarını artık ayırmamız gerekiyor!

Bizlere gelen sorularda "Bakanlık kadrosu" şeklinde başlayan cümlelere Bildiğimiz EAH hastanesi şeklinde yorumlayıp yanıt veriyoruz ve sonrasında durum anlaşıldığında aslında verilen yanıtın hatalı olduğu ortaya çıkıyor, çünkü gelen soru yanlış soruluyor!

Bu kadroları yazacak arkadaşlar araştırma yaparken, özellikle
Sağlık Bakanlığı adına Tıp fakültesi kontenjanları diye belirtmeleri doğru yanıta ulaşabilmeleri için önem arz ediyor!

Soru: EAH yazdım Mecburi hizmet sürem ne kadar?
Mevzuatta belirlenen süre kadar yapılacak

Soru: Sağlık Bakanlığı adına Tıp fakültesi kontenjanı kazandım. Mecburi hizmet sürem ne kadar?
İhtisas süresi kadar!

İşte bu ve benzer bir çok soruda farklı sonuçları olan bu kadrolarda artık LÜTFEN farkı anlayıp ona göre soralım!

İşte detaylı anlayabilmeniz için kılavuzdan da örnekleri ekliyorum!

1. Üniversite Kontenjanları
Resim

2. Sağlık Bakanlığı Kontenjanları (Eğitim araştırma hastaneleri)
Resim

3. Sağlık Bakanlığı adına Tıp Fakültesi kontenjanları
Resim
Tamam bu farkı anladık ancak bu başlığın önceki açılışında anlatılmak istenen farklı değil miydi ???
Sanıyorum asıl merak ettiğimiz ve netleşmeyen müstafi durumdakiler ve bu tustan misal 10 gün önce istifa edenler belirttiğiniz sağlık bakanlığı adına üniversite kadrolarını bu tus yazabiliyor mu ???
Sanıyorum asıl öğrenmek istenilen buydu ve ilk başlıkta buna göre cevap verilmişti şimdi bakıyorumda sadece mecburi hizmet süresi ne kadardır sorusunu cevaplamışsınız, yanlış mıyım ????
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı
allein yazdı:Tamam bu farkı anladık ancak bu başlığın önceki açılışında anlatılmak istenen farklı değil miydi ???
Sanıyorum asıl merak ettiğimiz ve netleşmeyen müstafi durumdakiler ve bu tustan misal 10 gün önce istifa edenler belirttiğiniz sağlık bakanlığı adına üniversite kadrolarını bu tus yazabiliyor mu ???
Sanıyorum asıl öğrenmek istenilen buydu ve ilk başlıkta buna göre cevap verilmişti şimdi bakıyorumda sadece mecburi hizmet süresi ne kadardır sorusunu cevaplamışsınız, yanlış mıyım ????
Sorunuzun cevabı bu başlıkta mevcut sanırım;

http://www.drtus.com/yeni/modules.php?n ... 68#2867968
drbounlife yazdı:
allein yazdı:Tamam bu farkı anladık ancak bu başlığın önceki açılışında anlatılmak istenen farklı değil miydi ???
Sorunuzun cevabı bu başlıkta mevcut sanırım;

http://www.drtus.com/yeni/modules.php?n ... 68#2867968
Teşekkürler ;)
Kullanıcı avatarı

#3014815  gönderen drnilocan
 15.10.2014 - 15:05:39
Arkadaşlar senette yazan kefil olayında; eş anne gibi yakınlardan kabul ediyorlar mı?
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

Re:

#3509824  gönderen DRZEYNEP086
 03.04.2016 - 12:47:54
sb veya üniversite kadrosundan hangisinin maaşı yüksek?

tek farkı uzmanlık dhy süresi mi?

Re:

#3512121  gönderen 1234hk
 07.04.2016 - 12:24:23
Sağlık bakanligi kadrosunda asistanlığı bitirip uzman olunca
diyelim mecburi hizmet şırnak çıktı gitmek istemezsem müstafi olabilir miyim müstafilik durumunda da geri para ödemek zorunluluğu var mi ya da 1 yil sonraki tekrar atamada baslayip o süreyi çalışıp doldurma hakkı var mi

Yani mecburi hizmette müstafi olunduğu zamanki yaptırımlar nedir sağlık bakanlığı kadrosundakiler için merak ediyorum bilen var mı acaba
En son 1234hk tarafından 25.07.2017 - 14:29:23 tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı

Re:

#3512149  gönderen tussuzdunya
 07.04.2016 - 13:53:47
up

Re:

#3917375  gönderen aynuryildiz
 16.06.2017 - 14:43:58
1234hk yazdı:Sağlık bakanligi kadrosunda asistanlığı bitirip uzman olunca
diyelim mecburi hizmet şırnak çıktı gitmek istemezsem müstafi olabilir miyim müstafilik durumunda da geri para ödemek zorunluluğu var mi ya da 1 yil sonraki tekrar atamada baslayip o süreyi çalışıp doldurma hakkı var mi

Yani mecburi hizmette müstafi olunduğu zamanki yaptırımlar nedir sağlık bakanlığı kadrosundakiler için merak ediyorum bilen var mı acaba

Bunu bilen var mı? ??
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

Re:

#3921737  gönderen presas
 20.06.2017 - 08:32:57
"Ek Ödeme Yönetmeliğine göre gelir getirici faaliyeti ve tıbbi işlemler puanı üretme imkânı bulunmayan personelin kadro-unvan katsayıları; profesörler için 1,5, doçentler için 1,2, yardımcı doçentler için 1,0 ve tıpta uzmanlık mevzuatına tabi olmaksızın atanan araştırma görevlileri için 0,4 olarak uygulanır."

yeni üni ile sağlık bakanlığı ortak kullanım yönetmeliğindeki "tıpta uzmanlık mevzuatına tabi olmaksızın atanan araştırma görevlileri için 0,4 olarak uygulanır" Bu değişiklik sağlık bakanlığı kadrosundaki üni asistanlarıyla mı ilgili?