Salı , Kasım 19 2019
14 Mart,14 şubat,Dini Bayramlarımız,Milli Bayramlarımız v.s. tüm özel ve güzel günlerimiz burada...

Kullanıcı avatarı

#530271  gönderen tuncay81
 10.11.2008 - 17:50:52
Allah rahmet etsin büyük liderdi..
atamızı anma olarak karşısında 1 dakka saygı duruşu durmak atayı anma degildir resmi protokol ile atamızı anıyoruz..
kuran okutulmalı dualar edilmeli diger alemde işe yarayacak birşeylerle anmak lazım iken bizler maalesef yaptığımız iki celenk, saygı duruşu bu atamızı maalesef yalnış tanımak demek.. dayatma zihniyete göre anmak demek.. atamızı dinin içinde görmek istemeyen laisism zihniyetindeki kuşagın ve anlayışın zihniyeti demek ..
atatürkü dinin sanki karşısında biriymiş gibi tanıtmak, cumhuriyeti dinin düşmanı göstermek, modernizmi dinden kopukluk olarak algılayan zihniyeti esefle kınıyorum..
ruhuna fatiha denilmesinden rahatsızlık duyan zihniyet cumhuriyeti koruyorum diyorsa bu zihniyetten hesap sorulmalı kimse kusura bakmasın atanın günümüzdeki yalakacılarından önce kurtulmak gerek..
Kullanıcı avatarı

#530312  gönderen phonix
 10.11.2008 - 18:36:50
tuncay81 yazdı:Allah rahmet etsin büyük liderdi..
atamızı anma olarak karşısında 1 dakka saygı duruşu durmak atayı anma degildir resmi protokol ile atamızı anıyoruz..
kuran okutulmalı dualar edilmeli diger alemde işe yarayacak birşeylerle anmak lazım iken bizler maalesef yaptığımız iki celenk, saygı duruşu bu atamızı maalesef yalnış tanımak demek.. dayatma zihniyete göre anmak demek.. atamızı dinin içinde görmek istemeyen laisism zihniyetindeki kuşagın ve anlayışın zihniyeti demek ..
atatürkü dinin sanki karşısında biriymiş gibi tanıtmak, cumhuriyeti dinin düşmanı göstermek, modernizmi dinden kopukluk olarak algılayan zihniyeti esefle kınıyorum..
ruhuna fatiha denilmesinden rahatsızlık duyan zihniyet cumhuriyeti koruyorum diyorsa bu zihniyetten hesap sorulmalı kimse kusura bakmasın atanın günümüzdeki yalakacılarından önce kurtulmak gerek..

yazdığımı bir daha okuyun bir yorumunuz varsa siz de de yazın, fatiha konusundaki eleştirimin ne Atatürkle ne cumhuriyetle ilgisi var, okuduklarını, konuştuklarını, ettiğin duayı anlamakla,aklını kullanmakla alakası var...
ben deyince kıymeti olmuyor madem, ille gösteren parmağa bakacaksınız, rüştünü ispat etmiş birinden alıntı yapayım size;

İnmemiştir hele Kuran bunu hakkıyla bilin
ne mezarlıkta okumak ne de fal bakmak için

Mehmet Akif

öteki tarafa müdahale edemeyeceğimize göre bu dünyayla şimdiyle ilgilenmeye ne dersiniz? okuduklarınızı anlayarak okuyun diyorum, şu ölülere göndermekte yarışa girdiğiniz kuran ayetlerini bir de kendiniz için, ne diyor anlayarak okumaya çalışın, bunalr büyülü sözler değilki okuyup üfleyince bi işe yarasın,haa yıllardır böyle gelmiş böyle gidiyor, böyle bi kültürümüz var haklısınız ama sorgulamanın zamanı gelmedi mi?başlıktan sapmamak için daha fazla yazmak istemiyorum.

2. cumhuriyetçi, akp liydim, şimdi de Atatürk yalakası oldum. dur bakalım bu forumda daha ne etiketler yiyces:)
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#530346  gönderen tuncay81
 10.11.2008 - 19:03:49
medi yazdı:

yazdığımı bir daha okuyun bir yorumunuz varsa siz de de yazın, fatiha konusundaki eleştirimin ne Atatürkle ne cumhuriyetle ilgisi var, okuduklarını, konuştuklarını, ettiğin duayı anlamakla,aklını kullanmakla alakası var...
ben deyince kıymeti olmuyor madem, ille gösteren parmağa bakacaksınız, rüştünü ispat etmiş birinden alıntı yapayım size;

Mehmet Akif

öteki tarafa müdahale edemeyeceğimize göre bu dünyayla şimdiyle ilgilenmeye ne dersiniz? okuduklarınızı anlayarak okuyun diyorum, şu ölülere göndermekte yarışa girdiğiniz kuran ayetlerini bir de kendiniz için, ne diyor anlayarak okumaya çalışın, bunalr büyülü sözler değilki okuyup üfleyince bi işe yarasın,haa yıllardır böyle gelmiş böyle gidiyor, böyle bi kültürümüz var haklısınız ama sorgulamanın zamanı gelmedi mi?başlıktan sapmamak için daha fazla yazmak istemiyorum.

2. cumhuriyetçi, akp liydim, şimdi de Atatürk yalakası oldum. dur bakalım bu forumda daha ne etiketler yiyces:)
medi sana söylemedim üzerine alındın kusura kalma yalnış anlaşıldıysam..
mehmet akif hayranı biriyim ve mehmet akif çok haklı kendimede okuyorum hamd olsun..
dediğim fatihadan kurandan rahatsızlık duyanlar içindir yoksa kuranı boynuna asıp evin kenarına koyup sadece mezarlıkta okumak için okuyanlara akif en mükemmel cevabı vermiş.. 2. cumhuriyetci yok sucu bucu diyen zihniyetten kurtulmak gerektiğini belirtmiştim..
Kullanıcı avatarı

#530347  gönderen september
 10.11.2008 - 19:06:02
pencereden baktım , yeşil-sarı-kırmızı ağaçlar, diplerinde yapraklar... bugun 10 kasım... kaç yıl öncesine gittim saymadım , maziden bir 10 kasım, bir çocuğun gözleriyle baktım şiir okuyan arkadaşıma... kulaklarımda masum,hüzünlü sesi... ''uzun uzun kavaklar, dökülüyor yapraklar, ben Ata'ma doymadım,doysun kara topraklar..''

pencereden bakarken...büyüdüm...

Ata'mı minnetle anıyorum.
Kullanıcı avatarı

#530348  gönderen tuncay81
 10.11.2008 - 19:09:16
medi yazdı:
ekrkoy yazdı:Benim bir edebiyat öğretmenim vardı, "Ben bu toprağa abdestsiz basamam" diyordu; hainlere nispet edercesine.
Üstünde oturduğumuz toprak, toprak değil; yağmur yağsa kan akar bu toprak.
Hissettiklerimi buraya yazamıyorum, bazen oluyor ağlayacak gibi oluyorum.
Eski Meclis binasına sırtımı yaslayıp bir sonbahar günü yağan yağmurla birlikte, akan gözyaşlarımı silerek O Kalpaklıları düşünmek istiyorum.
Bugün Sakarya Savaşı nda Ankara"ya gelen Yunan ordusunun top sesleri gibi Türkiye"nin her yerinden top sesleri geliyor.
her kurtuluş savaşı kutlamalrında özellikle Çanakkale belgeseli izlerken gözyaşlarıma hakim olamam,o zmanı düşünüyorum binlerce insan, bu derin inanç, brlik beraberlik içinde nasıl da her şeyi göze alarak, çoluk çcuk kadın erkek genç yaşlı savaşmışlar yokluk içinde, onurları için... geldiğimiz hale bak,bugün onurlarının önüne çok şey geçirdi insanalr,şimdi nifak tohumalrı serpiştiriliyor bölüp parçalamak için, o zman başarılamadı yendien yeniden tekrar aynı oyun oynanmaya çalışılıyor...

onlar girdikleri savaşı kazandılar, vatan kurtuldu, biçoğu göremedi bu zaferi ama kendileri için çıktıkları savaşı da kazandılar ,hayatlarından daha önemli değerleri vardı ve onun uğrunda öldüler, tarihteki bu gücü sadece anmayalım, kendi adımıza pay çıkaralım, onalrı muzaffer kılan teknoloji değildi, ince hesaplar değildi herşeyin ötesinde inançlarına gösterdikleri bağlılıktı, samimiyettti.

evet teknoloji degil manevi bir ruh vardı...
Kullanıcı avatarı

#530350  gönderen drmrym
 10.11.2008 - 19:10:30
tamda bugün izledim MUSTAFA belgeselini izmirin dağlarında çiçekler açarla costuk kuleli askeri öğr selamlayışında ağladık... kahramanların yalnız olması gerektiğini hatırlattı bana ...
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#530352  gönderen phonix
 10.11.2008 - 19:15:31
tuncay81 yazdı:
medi yazdı:

Mehmet Akif

medi sana söylemedim üzerine alındın kusura kalma yalnış anlaşıldıysam..
mehmet akif hayranı biriyim ve mehmet akif çok haklı kendimede okuyorum hamd olsun..
dediğim fatihadan kurandan rahatsızlık duyanlar içindir yoksa kuranı boynuna asıp evin kenarına koyup sadece mezarlıkta okumak için okuyanlara akif en mükemmel cevabı vermiş.. 2. cumhuriyetci yok sucu bucu diyen zihniyetten kurtulmak gerektiğini belirtmiştim..
bu foruma takılan , mesleği dr olan arkadaşlardan zekaları gereği daha anlamlı yaklaşımlar bekliyorum ve malesef gelenek görenek, atalarından öğrendiklerini sorgulamadıkalrını görüyorum, ne tarafta oldukarı farketmez,özgür düşünmeye çalışın, beyniniiz kısıtlamayın size tavsiyem budur, biri fatiha okuyalım diyor arkadaşlar kuyruğuna takılıyor, yapacak daha anlamlı bişeyiniz yokmu?

eğer kendine de okuyorsan okuduğunda göreceksinki ölüye makale şiir okumaktan farksız bu ibadet tarzı, bazı dini ritüelleri sorgulayın lütfen.
Kullanıcı avatarı

#1057826  gönderen meritamon
 09.11.2010 - 21:18:45
yarın 10 Kasım...

İki Mustafa Kemal vardır. Biri ben, et ve kemik, geçici Mustafa Kemal. İkinci Mustafa Kemal, onu “ben” kelimesiyle ifade edemem; o, ben değil, bizdir. O, memleketin her köşesinde yeni fikir, yeni hayat ve büyük ülkü için uğraşan aydın ve savaşçı bir topluluktur. Ben, onların rüyasını temsil ediyorum. Benim teşebbüslerim, onların özlemini çektikleri şeyleri tatmin içindir. O Mustafa Kemal sizsiniz, hepinizsiniz. Geçici olmayan, yaşaması ve başarılı olması gereken Mustafa Kemal odur.
Kullanıcı avatarı

Re:

#1057910  gönderen deathrider
 09.11.2010 - 21:59:24
Kurban olam yürüdüğün yollara
Kara peçe yakışmıyor kullara
Uyan bak bizim hallara
Sarı saçlım mavi gözlüm
NERDE NERDE NERDESİNNNN

Nur içinde yat ATAM...
Kullanıcı avatarı

Re:

#1057929  gönderen drdree
 09.11.2010 - 22:08:12
Gidiyor, rastgelemez bir daha tarih eşine
Gidiyor, on yedi milyon kişi takmış peşine

Gidiyor, sonsuz olan kudreti sığmaz akla
Gidiyor, göğsünü çepeçevre saran bayrakla

Gidiyor, izleri üstün birikmiş yaşlar
Gidiyor, yerde kılıçlarla eğilmiş başlar

Gidiyor, harbin o en korkulu aslan yelesi
Gidiyor, sulhun ufuklarda yanan meş’alesi

Yine bir devr açacakmış gibi en başta O var
Hıçkıran seste O var, sessiz akan yaşta O var

Siliyor ruhunun ulviliği fani etini
Çiziyor ufka batan bir güneşin heybetini

Büyüyor, gökten inip toprağa yaklaştıkça
Büyüyor gitgide gözlerden uzaklaştıkça
Kullanıcı avatarı

Re:

#1057941  gönderen drdree
 09.11.2010 - 22:11:47
Türk milleti, geçirdiği nihayetsiz felaketler içinde ahlakının, anneannelerinin, hatıralarının, menfaatlerinin, kısacası bugün kendi milliyetini yapan her şeyin dili sayesinde muhafaza olduğunu görüyoruz. Türk dili, Türk milletinin kalbidir, zihnidir. 1931
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

Re:

#1057943  gönderen drdree
 09.11.2010 - 22:12:45
Bugün vatanımızda bir milli kudret varsa, o cereyan, felaketlerden ders alan ulusun kalp ve dimağından doğmuştur.
Kullanıcı avatarı

Re:

#1057944  gönderen drdree
 09.11.2010 - 22:13:10
Beni görmek demek, mutlaka yüzümü görmek demek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu yeterlidir.