Doktorca Haberin Adresi...
Kullanıcı avatarı
SAĞLIK-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş, tam kapanma kararı ile birlikte kreş ve okul öncesi eğitim kurumlarının kapatıldığını belirterek, "Çocuğu olup da bir başına yaşayan veya karı-koca sağlık çalışanları ne yapacak? Başta Sağlık Bakanlığı olmak üzere siyasi iradeyi, tam kapanma süreci başlamadan önce kararlarını tekrar gözden geçirmeye davet ediyoruz" dedi

Resim

Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş, 29 Nisan'dan 17 Mayıs'a kadar sürecek tam kapanma kısıtlamasında alınan yeni kararlara ilişkin yazılı açıklama yaptı. Durmuş, sağlık çalışanlarının, 17 günlük tam kapanma sürecinde hayal kırıklığına uğradığını belirterek, şunları kaydetti:

"Beklentileri, geçmiş tecrübelerin dikkate alınarak, yüklerinin hafiflemesi, gözlerinin arkada kalmamasıydı. Kreş ve okul öncesi eğitim kurumları kapatıldı. Çocuğu olup da bir başına yaşayan veyahut karı-koca sağlık çalışanları ne yapacak? Bakanlığa düşen, bu zorlu süreçte sağlık çalışanlarının yükünü hafifletmek, sorunlarını çözmek, önlerini açmak ve motivasyonlarını artırmaktır. Ücretlerinde her hangi bir iyileştirme yapmadan, salgınla mücadelelerini takdir noktasında her hangi bir ilave ödeme sunmadan, dahası ek ödeme sistemindeki mevcut haksızlıklar orta yerde dururken, sağlık çalışanlarının gücünü bir de bu hesapsız uygulamalarla test etmeye kalkmanın izahı olamaz. Siyasi irade tavrını ve tercihini, sorun üretmek yerine, çözüm ortaya koymaktan yana kullanmalıdır. Böyle yapıldığı takdirde sağlık çalışanlarının çözülemeyecek hiçbir sorunu olmadığı inancındayız. Küçük çocuğu ya da bakıma muhtaç yakını bulunan sağlık çalışanlarına, bu sürece özel bakıcı desteği sunulması ve bu durumdaki emekçilerin esnek çalışma hakkından yararlandırılmaları, çözüm yolunda atılabilecek adımlardan biri olabilir. Sağlık-Sen olarak başta Sağlık Bakanlığı olmak üzere siyasi iradeyi, tam kapanma süreci başlamadan önce kararlarını tekrar gözden geçirmeye davet ediyoruz. Aksi bir yaklaşım, sağlık çalışanlarının yükünü artırıp, moral ve motivasyonunu sarsacaktır ki bu durumun salgınla mücadeleye olumsuz etki edeceği açıktır."
DHA
Kullanıcı avatarı
saatonbirbucuk yazdı:
27.04.2021 - 22:25:52
geçen gün ocak nöbet ücretimi hâlâ alamadığımı duyan öğretmen kardeşim:
"siz doktorlar ne tuhafsınız bizim ek ders ücretimiz bi ay gecikse ortalığı ayağa kaldırırız sizin sesiniz bile çıkmıyor" dedi. haksız da değil yani.
çok normal gerçekten. forumda bile millet aile hekimlerine düşmanıymış gibi saldırıyor. ben puana göre para getiren branşı sordum. bana neden bu puanla prc vs. derma başlığı açtın diye saldırdılar. ben bir branştaki öğretmenin diğer branşa böylesine saldırdığını hatta yeni mezuna böylesine saldırdığını görmedim de duymadım da.