Cuma , Mayıs 29 2020
Doktorca Haberin Adresi...
Kullanıcı avatarı
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca son 24 saatte 277 kişiye Covid 19 tanısı konduğunu, can kaybımızın da 12 olduğunu belirtti

Sağlık Bakanı sosyal medyadan yaptığı açıklama şunları belirtti:

Son 24 saatte 2.953 ŞÜPHELİYE TEST yapıldı. 277’si POZİTİF ÇIKTI. Hasta sayımız 947’ye ulaştı. Yaşlı hastalarımızdan 12’sini KAYBETTİK. Bugüne dek toplam 21 can kaybımız var. Yaşlılarımızı uyaralım. Sokağa çıkma sınırlandırmasına uysunlar. Ölüm riski, yaş yükseldikçe çok artıyor.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı
nurullahs yazdı:
21.03.2020 - 23:21:37
hangi illerde bu vakalar o neden açıklanmıyor
her ilde ev hanımlarından oluşan whatsapp grupları var (altın kızlar vesaire) onlardan birine sızın , ilinizdeki vakalardan haberdar olun. ben bizim ildeki bir gruba emekli hacer hanım diye sızdım.
nurullahs yazdı:
21.03.2020 - 23:21:37
hangi illerde bu vakalar o neden açıklanmıyor
Toplumun bir kesimi aşırı gevşekken bir kesimi de gereğinden fazla panik içinde. İlk vakada dahi marketleri talan eden insanlar. Üzerine bir de şehirler açıklanırsa bu panikle herkes farklı şehirlere kaçma derdine girecek ki bu da yayılımı daha da hızlandırır. Bu yüzden şu an için açıklanmaması daha makul bence
Kullanıcı avatarı
Bi ASM'de doktor covid-19 pozitif çıkıyor. Asemptomatik 9 çalışana test yapıyorlar, 4'ü daha o anda pozitif.

Bi hastanenin yeşil alanında, kapıda 1-2 saatlik sıra oluyor. Tek bir doktor 5 saatte 7 covid-19 pozitif hasta yakalıyor. O adamlar 2 saattir 50 kişinin ortasında öksürüp duruyordu. Muhtemelen oraya toplu taşıma ile geldi.

Asemptomatikler ve iyileşmişler dahil total vaka sayısı bunu 200 katı olsa, mortalite aslında %2-3 değil de %0,01-0,02 mi oluyor?

Sanki bi yerlerde hesap hatası yapıyorum gibi ama nerede, bilemiyorum.