Çarşamba , Ekim 16 2019
Mevzuat (Yonetmelik, Genelgeler, Kanunlar)
  • 1
  • 25
  • 26
  • 27
  • 28
  • 29
Merhaba hocam.
Ben 2018 kasim ayindan itibaren devlet hastanesinde dis hekimi olarak calismaktayim. Esim ogretmen adayi bu sene girdigi kpss ile olursa eger subatta atanmayi planliyor. Merak ettigim es durumumuz nasil olur? Ben mi ona tabiiyim o mu bana, benim es durumu yapabilmek icin ne kadar sure gecmesi gerek vs. Cevaplarsaniz cok sevinirim tesekkur ederim.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı
drrggamze yazdı:
09.09.2019 - 23:25:14
sayın demirci hocam ben zorunlu hizmetimi bitirdim şu an 4D deyim eşim 5C de zorunlu hizmet yapıyor yanıma eş durumu başvurusu yapabilir mi
evet
Kullanıcı avatarı
Dtzeynep yazdı:
05.09.2019 - 16:05:22
Merhaba hocam.
Ben 2018 kasim ayindan itibaren devlet hastanesinde dis hekimi olarak calismaktayim. Esim ogretmen adayi bu sene girdigi kpss ile olursa eger subatta atanmayi planliyor. Merak ettigim es durumumuz nasil olur? Ben mi ona tabiiyim o mu bana, benim es durumu yapabilmek icin ne kadar sure gecmesi gerek vs. Cevaplarsaniz cok sevinirim tesekkur ederim.
o size tabi olur
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı
drmuka yazdı:
12.09.2019 - 00:05:47
Merhaba Demirci hocam, uzman dr olarak 1250 gündür özel sektörde çalışıyorum. 88. Dhy eş durumu başvurum ret geldi, mahkemeye başvurmak istiyorum. Yürütmeyi durdurup, eş tayini yapanlar olmuş. Mahkemeye başvururken ne şekilde hareket etmem daha mantıklı olur?
1440 gün olması gerekir. bu konuda açılmış davaları bilmiyorum
Kullanıcı avatarı
drcastel yazdı:
23.09.2019 - 14:13:55
Merhaba demirci hocam.
Üniversite hastanesinde asistan doktorum. Esim ozel bir hastanede 6 yıldır hemsire olarak çalışıyor. Mecburi hizmet atamasında istanbulda kalmam mümkün olur mu?
hayır, mecburi hizmet bitmeden kabul edilmez
Kullanıcı avatarı
Elaziz yazdı:
08.10.2019 - 21:01:44
Hocam eş durumuyla doktor eşimin yanına geldim.şimdi boşAnmayı düşünüyorum,bu durumda ne olacak?ilk atandığım yere gönderilmem,değil mi
"(6) Boşanma davası açan veya haklarında boşanma davası açılmış olanlar, durumlarını 6284 sayılı Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesine Dair Kanun gereği ilgili makamlarca verilen tedbir kararıyla belgelendirmeleri halinde, dava süresince talebi halinde anne, baba veya reşit çocuklarının dava açılma tarihinden önce ikamet ettiği veya D veya C hizmet grubu illere geçici olarak görevlendirilebilir. Bu hüküm doğrultusunda görevlendirilenler, görevlendirildiği tarihten itibaren altı ayda bir, boşanma davasının görülmekte olduğu mahkemeden davanın safahatını gösterir belgeyi alarak çalıştığı kuruma bildirmekle yükümlüdür."

"c) Eşinden boşanması halinde anne, baba, kardeş veya reşit çocuklarının boşanma tarihinden önce ikamet ettiği ile veya D ve C hizmet grubu illerden birine ya da halen görev yaptığı hizmet bölgesi ve grubu esas alınarak 26 ncı maddenin birinci fıkrasına göre boşanma tarihinden itibaren bir yıl içerisinde atama yapılır"
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
merhabalar, size iki sorum olacak;
1-eşimle beraber üniversite kadrosunda asistanız. aramızda 1 yıldan fazla süre var. eş durumundan bulunduğum ile atanacağım. eskiden atandığım ilde 2 yıl çalıştıktan sonra alt bölge yapabiliyorduk. şuan en erken ne zaman alt bölge isteyebilirim. ve bu alt bölge ( C-D bölgesi) eşim de zorunlusunu atandığım yerde yapabilir mi?.

2- eş durumundan zorunlu hizmette çalışırken eşimle aramda 6 aydan fazla süre olması gerektiğini biliyorum, 6 ayın altına düştüğünde çalıştığım kurum hemen beni en yakın dhy'ye mi gönderiyor. sürekli kontrol mu ediliyor aylık olarak eş durumu devamı?

aydınlatırsanız sevinirim, teşekkürler
Kullanıcı avatarı
okcell yazdı:
12.10.2019 - 22:41:34
merhabalar, size iki sorum olacak;
1-eşimle beraber üniversite kadrosunda asistanız. aramızda 1 yıldan fazla süre var. eş durumundan bulunduğum ile atanacağım. eskiden atandığım ilde 2 yıl çalıştıktan sonra alt bölge yapabiliyorduk. şuan en erken ne zaman alt bölge isteyebilirim. ve bu alt bölge ( C-D bölgesi) eşim de zorunlusunu atandığım yerde yapabilir mi?.

2- eş durumundan zorunlu hizmette çalışırken eşimle aramda 6 aydan fazla süre olması gerektiğini biliyorum, 6 ayın altına düştüğünde çalıştığım kurum hemen beni en yakın dhy'ye mi gönderiyor. sürekli kontrol mu ediliyor aylık olarak eş durumu devamı?

aydınlatırsanız sevinirim, teşekkürler
eş durumu ile atandığınız yerden alt bölge tayini yapamazsınız. eşinizin bitirmesine yakın sizin atamanızı yaparlar.
  • 1
  • 25
  • 26
  • 27
  • 28
  • 29