Cumartesi , Aralık 7 2019
TUS tercihleri hakkında bilgiler ve paylaşım platformu... Nasıl tercih yapılmalı nereleri tercih etmeli & etmemeli...
Kullanıcı avatarı

Re: Artık gerçekten kadın doğum seçilmemeli mi?

#4306218  gönderen tedi
 09.09.2019 - 13:48:48
nurullahs yazdı:
09.09.2019 - 13:08:41
tedi yazdı:
09.09.2019 - 12:42:24
dr_enivicivokke yazdı:
09.09.2019 - 12:39:39
Vakti zamanında 70 le KD kazanmış Anadolu da bir şehir Hastanesinde her şey dahil eline 17-18 bin geçen bi abi var 42 yaşında evli çocuklu. Birlikte tusa hazırlanıyoruz sen düşün. Bu ülkede asla ama asla doktoruk yapılmaz.. Enayilik. Kadın doğum katmerli enayilik
17-18 nedense gözüme ütopik görünüyor ya bu kadar fakirim.
yok yok o kadar oluyor da değer mi değmez bunu ısın içinde olan biri olarak söylüyorum
abicim hiç bir şekilde değmez, millet kendi çocuğunun sorumluluğunu almıyor sen 50 tane gebe takip ediyorsun (en azından özelde, iyi ihtimalle). devlette zaten söylemiyorum can pazarı.
Kullanıcı avatarı

#4306234  gönderen dr_07
 09.09.2019 - 14:05:44
the_dr yazdı:
09.09.2019 - 13:22:47
dr_07 yazdı:
09.09.2019 - 12:21:48
the_dr yazdı:
09.09.2019 - 12:10:47
fark ettiysen yine aynı forumdayız.
Haklısınız fakat okuduklarım 1-2yıl önce yazılanlardı belki bir umut bir şeyler değişmiştir(artan kontenjanlarla) veya belki bir khd uzmanı yazdıklarımı okur abartıldığı kadar değil der diye yazdım sanırım bunları.

Yine de dediğiniz gibi aynı forum puanlar açıklandıktan sonra yüzyüze uzmanlarıyla görüşmem gerekli ama o zamana kadar bilgi alabileceğim en yakın yer burası diye düşündüm
2 yılda fark ettiğin iyi bir gelişme oldu mu ?
Forum bazında hayır, yine de forumda dahi olsa değişen bir şeyler duymak umuduyla şansımı denedim. Bundan sonra(büyük ihtimalle biraz daha araştırdıktan sonra) var olan zorlukları kabullenip göze alınır mı alınmaz mı sorusunu sormam gerekecek kendime.

Yanıtlayan herkese teşekkür ederim.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#4306246  gönderen yksl
 09.09.2019 - 14:21:18
bizzat tanıdığım 42 yaşında bir abi var kadın doğum asistanlığını ve uzmanlık mecburisini bitirmiş şu an batıda bir büyükşehirde pratisyen aile hekimliği yapıyor

işini ne kadar düzgün yaparsan yap aile komplikasyona bile dava açabiliyor muhtemelen bir şey çıkmıyor ama yine de mahkemede duruşmaya gidiyorsun başın ağrıyor stres yapıyorsun
En son yksl tarafından 09.09.2019 - 14:25:33 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

#4306247  gönderen Percy
 09.09.2019 - 14:21:43
Sorun şu ki hangi doktora giderseniz asla bu bölümü yazmayın tarzında bir şeyler der

Artık çok dikkatli olmak gerekiyor, yaptığın her işlemi yazman, hatta hastayla konuşmadan önce soracağın soruları da belirlemek gerekiyor. Eksik soruları sormama gibi hakkımız yok, kullandığı bütün ilaçlar, var olan hastalıkları. Bir hastaya sorarsan hangi hastalığın var asla söylemiyor, bunu detaylı sorgulamak gerekiyor. Gerekirse tek tek şeker var mı tansiyon astım koah vs vs Çünkü bir hasta olanı söylemediği halde, mahkemede neden doktor e nabıza bakmadı tarzında bir karar da verilmişti. Ve hasta yok dediyse, yok dedi diye de yazmak gerekiyor. Yani hastanın sadece olanları değil olmayanları da değerli

Ve çok çalışmak, kendini çok geliştirmek

Seni koruyacak tek şey veriler, belgeler. Yaptığın her işlemi yazmadıysan onu yapmamışsın demektir

Yani böyle malpraktis davalarının havada uçuştuğu bir bölümde dikkatli ve disiplinli olman gerekiyor. Ancak günlük hayatta unutuyorsan bol bol, dikkatin iyi değilse yazmaman daha doğru olabilir

Sevmediğin bir mesleği de rahat diye yapamazsın. Heyecan hissetmediğin bölümde bir ömür hayat sürdüremezsin. Ondan hakkında hayırlısını diliyorum
Kullanıcı avatarı

#4306254  gönderen dr_07
 09.09.2019 - 14:29:09
Percy yazdı:
Sorun şu ki hangi doktora giderseniz asla bu bölümü yazmayın tarzında bir şeyler der

Artık çok dikkatli olmak gerekiyor, yaptığın her işlemi yazman, hatta hastayla konuşmadan önce soracağın soruları da belirlemek gerekiyor. Eksik soruları sormama gibi hakkımız yok, kullandığı bütün ilaçlar, var olan hastalıkları. Bir hastaya sorarsan hangi hastalığın var asla söylemiyor, bunu detaylı sorgulamak gerekiyor. Gerekirse tek tek şeker var mı tansiyon astım koah vs vs Çünkü bir hasta olanı söylemediği halde, mahkemede neden doktor e nabıza bakmadı tarzında bir karar da verilmişti. Ve hasta yok dediyse, yok dedi diye de yazmak gerekiyor. Yani hastanın sadece olanları değil olmayanları da değerli

Seni koruyacak tek şey veriler, belgeler. Yaptığın her işlemi yazmadıysan onu yapmamışsın demektir

Yani böyle malpraktis davalarının havada uçuştuğu bir bölümde dikkatli ve disiplinli olman gerekiyor. Ancak günlük hayatta unutuyorsan bol bol, dikkatin iyi değilse yazmaman daha doğru olabilir

Sevmediğin bir mesleği de rahat diye yapamazsın. Heyecan hissetmediğin bölümde bir ömür hayat sürdüremezsin. Ondan hakkında hayırlısını diliyorum
hem cevabınız hem de dileğiniz için çok teşekkürler
Sevdiğiniz işe yetecek puanınız varsa forumda yazan olumsuz yorumlara göre kararınızı değiştirmeyin. Çünkü buradaki yorumlara bakarsanız birkaç bölüm dışında kalanların hepsi çok kötü. Tabii ki Türkiye'de doktorluk kimseye çiçek bahçesi vaadetmiyor ancak sırf rahat diye seçilen bir bölümde bence hayat geçmez. Aksine zorluğu kabul edilen ama gerçekten sevdiğiniz bir bölümde emin olun çok daha başarılı olursunuz. Evet zaman zaman isyan edeceğiniz noktalar da olacaktır ancak öncelikle asistanlığı değil uzmanlığı düşünerek meseleye yaklaşın ve lütfen kendinize güvenin.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Percy yazdı:

Cok iyi guzel yazmissiniz. Peki Turkiyede kim isini bu kadar duzgun yapiyor ? Kazandigin 3 kurus para, ana okullari bile yillik 50 bin lira olmus.. Bos isler kasmaya gerek yok , Turkiyedeki bas enayiler doktorlardir katiliyorum . Meslek para kazanmak icin yapilir, yaptigi ise gore bedavaya calisanlar da ego tatmini yapiyor

#4306299  gönderen Percy
 09.09.2019 - 16:18:12
halıcı yazdı:
09.09.2019 - 15:57:00
Percy yazdı:

Cok iyi guzel yazmissiniz. Peki Turkiyede kim isini bu kadar duzgun yapiyor ? Kazandigin 3 kurus para, ana okullari bile yillik 50 bin lira olmus.. Bos isler kasmaya gerek yok , Turkiyedeki bas enayiler doktorlardir katiliyorum . Meslek para kazanmak icin yapilir, yaptigi ise gore bedavaya calisanlar da ego tatmini yapiyor
Kim işini düzgün yapıyor bence hiç kimse
Ama peki kim her zaman lince uğruyor, cevap doktorlar
Mahkemede kimse sizi korumaz, tazminatı yiyip hayatımız kararabilir vs Görüyoruz adam öldürenler, tecavüz edenler vs bile dışarı çıkıyor
Ama doktor olarak bizim hatamızda sıfır tolerans

Ondan dolayı işimizi mükemmel yapmama gibi bir şansımız yok malesef
İşimiz çok zor :/ ondan belgeler önemli, malpraktis ve komplikasyonlar arasındaki sınır önemli.

Evet doktorluk yapmak enayilik, tek garantisi iş bulma. Fiyat az çok olabilir
Ancak doktorluğu seçmek gibi mallık da yaptık. Doğrusu doktorluk dışında hangi meslek bana uygun ondan da emin değilim

Şuan başka bir üniversite okuma şansımız yok.
Youtuber olunabilir belki lol Ya da yurt dışına gitmek
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kadın doğum uzmanlığı biraz şans biraz sabır meselesi sanırım. Ben de kadın doğum düşünüyorum, meslektaşlarım direk karşı çıkıp kötülüyorlar ama başka bir bölümde düşünemiyorum kendimi. En azından bir şans vermek istiyorum kendime. Yapan da var bırakıp gidende. Bakalım hangisinden olucaz 🌝
varan79 yazdı:
09.09.2019 - 13:41:35
dr_enivicivokke yazdı:
09.09.2019 - 12:39:39
Vakti zamanında 70 le KD kazanmış Anadolu da bir şehir Hastanesinde her şey dahil eline 17-18 bin geçen bi abi var 42 yaşında evli çocuklu. Birlikte tusa hazırlanıyoruz sen düşün. Bu ülkede asla ama asla doktoruk yapılmaz.. Enayilik. Kadın doğum katmerli enayilik
khd u bırakıp hangi branşa geçmeyi düşünüyor?
psikiyatri
Kullanıcı avatarı
malpraktis işi kadın doğumu bitirdi,özellikle perinataloglara çok dava açılıyor.en ufak bir anomaliyi kaçırdınız mı vay halinize,bi de sigorta şirketleri cerrahi bıranşlara zmss(Tıbbi Kötü Uygulamaya İlişkin Zorunlu Mali Sorumluluk Sigortası) yapmıyorlar. kadın doğum verirken iki değil on kere düşünün derim.gidin genel cerrahi,kvc,nrşrj verin