Perşembe , Ekim 17 2019
Türkiyenin sağlık sektÖrünün iyi yanları kötü yanları eğrisi doğrusu ne yapılmalı ne yapılmamalı,görüşleriniz..

Kullanıcı avatarı

Re: Şehir hastaneleri

#4253739  gönderen dranestezi26
 29.03.2019 - 11:42:04
mavi kod yazdı:
29.03.2019 - 11:14:19
Ankara Şehir Hastanesi yeni açıldığı için şu an çok döner dağıtamıyor olabilir ama 5 6 ay sonrasında çok iyi dönerler dağıtacaktır. Şu an isim vermeden birebir bildiğim 2 şehir hastanesi çok çok iyi döner dağıtıyor. Mesela bir tanesinde ocak şubat ta alınan sadece performans dönerini şöyle açıklayayım; (sabit çıplak maaş + sabit döner )*2 . Hala iyi döner dağıtılmıyor diyen varsa becayiş yapılır arkadaşlar...

senin dediğine göre sadece performans 15 bin lira.Hangi şehirmiş o.Ben kayserideyim burası ıyı performasn veriyor diyorlar.en yüksek alan 10 bin performasn alıyor ki bence süper performasn.Senin dediklerin neresi.Çok uçmussun bence

#4253772  gönderen mavi kod
 29.03.2019 - 13:35:49
Lütfen uçmuşsun vb tarzı ifadeler kullanmayalım. İfade ettiğiniz rakamın da (15 b ) üstünde alınan performans. Şehir sormuşunuz orada ki arkadaşlar hedef olmasın diye buraya yazmadım
Kayseri nin batısın da bir şehir hastanesi. İsterseniz özelden de sorabilirsiniz.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#4257150  gönderen gençkurt
 08.04.2019 - 17:51:00
mhurkan yazdı:
21.02.2019 - 11:58:04
gençkurt yazdı:
17.02.2019 - 21:32:14
Arkadaşlar biraz araştırma yaptım, kafamı kurcalayan sorular var, şehir hastanesi istediğimize emin miyiz? Çünkü:
-1.5 yıllık kirasına otel konforunda 4 hastane inşa edilebiliyor. Ödemiş’te sağlık bakanlığı hastane yaptı. 300 yataklı kendileri açıkladı. Beş yıldızlı otel konforunda yaptık dediler. 52 milyon lira tüm tesisatıyla.
-Bir idari bölümden bir başka birime gitmeye çalışan bir sağlık çalışanı, sadece kendi birimine gidebilmek için dakikalarca yol alıyor. İnsanlar hastane içinde kayboluyor.
-Doktorlar ayın sonu gelmesine rağmen hala döner sermayelerini alamamış durumdalar.

Yukarıdaki sorunları düşündüğümüzde dev hastaneler yapmak cumhurbaşkanının hayali olabilir, ama doğru sağlık/hastane vizyonunu tehlikeye mi attık bu durumda
Medeni Ülkelerin (Amerika ve Avrupa Ülkeleri / Kanada / Japonya) terkettiği Sağlık kompleksi sistemini bizimkiler; "kurulumundan işletimine kadar her zaman rantla çalıştığı" için Türkiyeye kakaladılar.

Modern; "Butik Hastaneler / Branş Hastaeleri. + Belirli bölgelerde Araştırma/Üniversite Hastaneleri"

Tabi bizim sakalımız yok, İnşaat firmalarının sakalları daha gür. :roll:
Ya bakan Koca doğru söylemiyor ya da siz:

Eleştiri

“Dünya’daki yönelim büyük sağlık kompleksleri yerine küçük ölçekli, en fazla iki katlı yapılarda hizmetin verildiği bir anlayış üzerine gelişirken biz dünyanın terkettiği bu yönteme yöneliyoruz.”

Cevap:

Dün, bir aydır hasta kabul etmeye başlayan Bilkent Şehir Hastanesi’nde bir araya geldiğimiz Sağlık Bakanı Fahreddin Koca ise tam tersini söylüyor.

Koca, dünyada sağlık hizmetleri konusunda trendin şehir hastanelerinde olduğu gibi araştırma, poliklinik vb. faaliyetlerin ortak bir alanda yürütüldüğü ‘Sağlık Üslerine’ dönmekte olduğunu anlattı.
Kullanıcı avatarı

#4257449  gönderen mhurkan
 09.04.2019 - 08:52:05
gençkurt yazdı:
08.04.2019 - 17:51:00
mhurkan yazdı:
21.02.2019 - 11:58:04
gençkurt yazdı:
17.02.2019 - 21:32:14
Arkadaşlar biraz araştırma yaptım, kafamı kurcalayan sorular var, şehir hastanesi istediğimize emin miyiz? Çünkü:
-1.5 yıllık kirasına otel konforunda 4 hastane inşa edilebiliyor. Ödemiş’te sağlık bakanlığı hastane yaptı. 300 yataklı kendileri açıkladı. Beş yıldızlı otel konforunda yaptık dediler. 52 milyon lira tüm tesisatıyla.
-Bir idari bölümden bir başka birime gitmeye çalışan bir sağlık çalışanı, sadece kendi birimine gidebilmek için dakikalarca yol alıyor. İnsanlar hastane içinde kayboluyor.
-Doktorlar ayın sonu gelmesine rağmen hala döner sermayelerini alamamış durumdalar.

Yukarıdaki sorunları düşündüğümüzde dev hastaneler yapmak cumhurbaşkanının hayali olabilir, ama doğru sağlık/hastane vizyonunu tehlikeye mi attık bu durumda
Medeni Ülkelerin (Amerika ve Avrupa Ülkeleri / Kanada / Japonya) terkettiği Sağlık kompleksi sistemini bizimkiler; "kurulumundan işletimine kadar her zaman rantla çalıştığı" için Türkiyeye kakaladılar.

Modern; "Butik Hastaneler / Branş Hastaeleri. + Belirli bölgelerde Araştırma/Üniversite Hastaneleri"

Tabi bizim sakalımız yok, İnşaat firmalarının sakalları daha gür. :roll:
Ya bakan Koca doğru söylemiyor ya da siz:

Eleştiri

“Dünya’daki yönelim büyük sağlık kompleksleri yerine küçük ölçekli, en fazla iki katlı yapılarda hizmetin verildiği bir anlayış üzerine gelişirken biz dünyanın terkettiği bu yönteme yöneliyoruz.”

Cevap:

Dün, bir aydır hasta kabul etmeye başlayan Bilkent Şehir Hastanesi’nde bir araya geldiğimiz Sağlık Bakanı Fahreddin Koca ise tam tersini söylüyor.

Koca, dünyada sağlık hizmetleri konusunda trendin şehir hastanelerinde olduğu gibi araştırma, poliklinik vb. faaliyetlerin ortak bir alanda yürütüldüğü ‘Sağlık Üslerine’ dönmekte olduğunu anlattı.
Bakan algı yönetimi yapıyor ve evet doğru değil dedikleri. Bakanımız gitsin bakalım bir gelişmiş Avrupa Ülkesine ya da Amerikaya / Kanadaya. 1000 yatak üstü kaç tane sağlık kompleksi bulacak. Bu tür dev hastaneler bir kere birinci basamak koruyucu hekimliği öldürür hele ki bizim ülkemiz gibi sağlık okur yazarlığı sıfır olan bir ülkde.

Yukarıda yazdım, dev hastanelerin hem yönetilmesi hem de organize edilmesi zordur. Dev sağlık komplekslerinin gelişmiş ülkelerde amacı AR-GE / Eğitim / ve terminal vakaların tanı ve tedavisidir. Düşün bakalım İzmir'in en kalabalık bölgesine 2060 yataklı hastane yapıyor ve iki adet büyük eğitim araştırma hastanesini oraya taşıyorsun? Ne kadar mantıklı bu?

Rant ve siyasi amaçlar üzerinden karar verilmez. Yatak sayılarının artırılmasını ben de çok istiyorum. Yatak sayısı yüzünden hem hastalar hem de doktorlar işkence yaşıyorlar. Gene bakanımıza soralım bakalım Şehir hastanesi kurulan yerlerdeki eski hastanelere ne oluyor? Eski hastaneler taşındıktan sonra yerlerine ne yapılacak?
Kullanıcı avatarı

#4305608  gönderen drbyzgl
 08.09.2019 - 09:42:36
Ankara şehir hastanesi nerdeyse bütün eahları bünyesinde topladı.Puanları nasıl değişecek merak ediyorum
Kullanıcı avatarı

#4305609  gönderen tedi
 08.09.2019 - 09:54:10
neyi tartışıyorsunuz adamlar inşaat yapmak için aklınızla oynuyorlar. sağlık hizmeti, hekimlik (global gelişmelerin dışında) 1 adım ileri gitmedi. sürekli rant peşinde para yiyorlar. 1000 yataklı hastanenin kime faydası var? bütün dünya kronik hastalar için evde bakım, ergoterapiye döndü bunlar 250 yataklı psikiyatri hastanesi yapıyor!!! hemde ruh sağlığı ve üniversite yatakları olan yere. yatan hastaları yarısı bakımsız ve rehabilitasyon yapılacak tıbbi bakımdan bağımsız...
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#4306171  gönderen Drmiymaa
 09.09.2019 - 11:53:51
Bir türlü anlam veremedigim hastaneler😂Nedir bunlar Allah aşkına 🙄
Kullanıcı avatarı

#4306264  gönderen nebivolol
 09.09.2019 - 14:55:27
Hayır Allah korusun bir deprem olsa şehir çöktü demektir tüm donanımlı elemanı bir yere yığmak mantıklı değil
Kullanıcı avatarı

#4306330  gönderen spinoza007
 09.09.2019 - 17:30:18
tek amacı insanlara adamlar çalışıyo kocaman hastane yapmışlar dedirtip oy toplamak başka bişiy deil . seçim zamanı da reklam yapıcak kocaman bi oyuncakları oluyo.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009