Cuma , Ekim 18 2019
1. 2. ve 3. sinif ogrencilerine ozel...

Uludağ - Katip Çelebi YARDIM!

#4305931  gönderen drspotlight
 08.09.2019 - 22:27:55
Uludağ Tıp kazandım bu sene. Şehir dışını aslında biraz değişiklik olsun, hayatı görelim diye ve aynı zamanda Uludağ'ın iyi bir eğitimi olduğunu düşündüğüm için yazmıştım. Ancak ailemden ayrı, yalnız kaldıktan sonra fikirlerim tamamiyle değişti. Şimdi sadece yalnız okuyarak güçleneceğimi değil, insanın kendi çabalarıyla kendini geliştirebileceğini düşünüyorum. Aile özlemi ağır basıyor. Şuan tüm isteğim oraya geçmek yönünde. Ayrıca Uludağ daha erken başlayıp çoğu fakülteden neredeyse 1 ay geç bitiyor. Genelde 2 aya falan alışılıyor diyorlar ama... Daha çok erken biliyorum, belki okulu severim belki sevmem. Yine de düşüncelerinizi almak isterim Katip Çelebi Tıp'a geçmeye değer mi? Merkezi geçişle büyük ihtimalle girerim ancak bir de aklımda derslerin uyuşmaması sorunu var. 2.sınıfa geçtiğim halde beni birinci sınıftan başlatır mı bilmiyorum. Henüz pek bir bilgim olmadığı için ikisinin de ders programını alta bıraktım.

https://tip.ikc.edu.tr/S/16450/2018-2019
http://tip.uludag.edu.tr/sites/default/ ... onem-1.pdf
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

Re: Uludağ - Katip Çelebi YARDIM!

#4305998  gönderen keciboynuzu
 08.09.2019 - 23:38:09
Seni hınzır seni kız yada erkek arkadaşın için uludağ yazdın ve ayrıldınız dimiiiii :D

Geç tabi boşver aile yanında 1 sene bile koymaz adama yapıştırr

#4306016  gönderen Drmiymaa
 08.09.2019 - 23:54:12
Seni 1. sınıftan başlatacak.Saçma bi kampüs te iki senen geçecek.Izmir il sınırına yakın sayilir😆Uludağ gibi oturmuş bi eğitim sistemi olan okuldan katip gibi karmaşa dolu bir yere geçiş yapman saçma olur.Şahsen ilk 3 senem katipte geçti.Dokuz eylül e geçiş yaptım.3 yılımi henüz bitirdim.Ve katip i bıraktığım için bir kez bile pişmanlık duymadım.Klinik olarak oradakilerden çok daha iyi yetiştiğimi söyleyebilirim.Kısaca yapma bu kötülüğü kendine😂😂

#4306038  gönderen Percy
 09.09.2019 - 00:32:04
Sen artık işe girince de ailenin yanında yaşarsın
Hatta 40 50 yaşına gelene kadar da lol

Eğer ki- heteroseksüel biriysen- evlenince kızsan eşini de iç güveysi getirirsin, erkeksen de ailenle aynı evde yaşarsınız lol

#4306063  gönderen drspotlight
 09.09.2019 - 01:05:34
Percy yazdı:
09.09.2019 - 00:32:04
Sen artık işe girince de ailenin yanında yaşarsın
Hatta 40 50 yaşına gelene kadar da lol

Eğer ki- heteroseksüel biriysen- evlenince kızsan eşini de iç güveysi getirirsin, erkeksen de ailenle aynı evde yaşarsınız lol
elbette bu tarz yorumlar da bekliyordum, haklısınız da ancak okulu aile yanında okumak çok rahatmış kıymetini bilememişiz :D

#4306064  gönderen drspotlight
 09.09.2019 - 01:07:19
Drmiymaa yazdı:
08.09.2019 - 23:54:12
Seni 1. sınıftan başlatacak.Saçma bi kampüs te iki senen geçecek.Izmir il sınırına yakın sayilir😆Uludağ gibi oturmuş bi eğitim sistemi olan okuldan katip gibi karmaşa dolu bir yere geçiş yapman saçma olur.Şahsen ilk 3 senem katipte geçti.Dokuz eylül e geçiş yaptım.3 yılımi henüz bitirdim.Ve katip i bıraktığım için bir kez bile pişmanlık duymadım.Klinik olarak oradakilerden çok daha iyi yetiştiğimi söyleyebilirim.Kısaca yapma bu kötülüğü kendine😂😂
Fikirleriniz için teşekkür ederim hocam, katipte okuyan bir arkadaşım memnundu ama... okulun yerinden çok eğitimi önemli aslında benim için
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#4306065  gönderen drspotlight
 09.09.2019 - 01:08:36
keciboynuzu yazdı:
08.09.2019 - 23:38:09
Seni hınzır seni kız yada erkek arkadaşın için uludağ yazdın ve ayrıldınız dimiiiii :D

Geç tabi boşver aile yanında 1 sene bile koymaz adama yapıştırr
asdgsjadhj iyi tahmin hocam ama tutmadı. yapistirrrr

#4306078  gönderen Percy
 09.09.2019 - 02:01:46
Aynı şehirde, aileyle yasaman aileye bağlı olmak anlamına gelir. Eve giriş çıkışın vs

Aileyle yaşamanın avantajları vardır. Yemek yapmama, ev temizliğini yapmama, çamaşır vs yıkamama

Ancak farklı şehirde ayakların üzerinde kalmak sana sorumluluk getirir. Artık bir bireysindir, her kararın sana ait, bundan dolayı uzulebilirsin veya çok da mutlu olabilirsin. Yeri gelir paran olmadığı zaman okula kadar yürümen gerekebilir, aç kaldığın zamanlar da olabilir. Ailen senden kötü haberleri gizler, sen de kötü durumları söylemezsen, idare edersin. Bazi insanlar kolunu kırdığını hastaneye yattığını vs bile soylemiyor. Yemek yapmayı, ütü yapmayi öğreniyorsun. Faturayı odemedin suyun kesilebilir, elektriğin kesilebilir. Bunların hepsini takip etmen gerekiyor. Başkasını suclayamazsin. Bir şey bozulur, tesisatçı çağırman gerekir. Evin sorumluluğunda üzerinde

Ama hayatı öğreniyorsun, birey olmayi

Ailesiyle yaşayan insanlara baktığım zaman sorumluluk duyguları gelişmemiş insanlar. İstediğin kadar paran olsun, altında araban vs kendi ayaklarının üstünde, farklı bir şehirde kalmakla aynı şey degiller

Aileyle birlikte yaşayarak kendine iyilik yapmazsın.
Ben aileden ayrılarak hem sorumluluk bilincim gelişti, hem de artık 7de nerdesin diye hesap vermekten kurtuldum

Ama evet ilk yıl bir ara dönmek istediğim zamanlar oldu. Ama İzmir'de hayatımı oturttum, asla da geri dönmek istemiyorum