Perşembe , Ekim 17 2019
Uzman hekimlerin genel bilgi paylasim platformu...
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Aynı ikilemde kalıp enfeksiyon yazan birisi olarak mutluyum ama bu demek değildir ki enfeksiyon her açıdan psikiyatriden daha güzel daha iyi bölümdür. Psikiyatriyi herkes yapamaz. İstifa oranları yüksektir. Çok aşırı spesifik bir bölümdür. Ben enfeksiyonu seçmiştim bu ikilemden çok araştırarak.
Psikiyatri, psikiyatriye ve sinirbilime ilgi duyanlar için eşsiz bir bölüm. O grupta değilseniz de saçma bir ikilem zaten. Hayatında kitap okumamış insanlar psikiyatr olmaya kalkıyor sonra. Çok kişisel tercihler..
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

Re: enfeksiyon hastalıkları mı psikiyatri mi?

#4278045  gönderen metiserjid
 08.06.2019 - 06:06:10
Merkez perifer derken bu kadar genellemeyin her bölüm için diyorum.
X bölümde Ankarada bir EAH den belki perifer dediğiniz (atıyom mersin trabzon kayseri malatya denizli vs vs vs) buralar x bölüm için daha iyi dir.
Ama tabiki yine perifer diye geçen (kars van hatay afyon vs vs) gibi küçük yerlerde eğitim kötüdür. Şehir ve bölüm bazlı araştırın .

#4278095  gönderen smilodon
 08.06.2019 - 14:54:04
psikiyatriyi hiç sevemedim. 3 ay rotasyon yaptım gercekten ama gercekten fiziksel olarak rahat bir bölüm ama hastalılkarı ilgimi çekmiyor, yeniden yerleştirmeleri ile gidebilirdim ,gitmek istemedim.ama devlette avantajlı bence girebileceği çok fazla işlem var, bireysel psikoterapi aile terapisi vb , nörolojiden iyidir yani her türlü, intaniyeyi bende düşünmüştüm ama özel hastane sahibi yada yönetici doktorlarla görüştüm özelde iş bulamazsın dediler. vazgeçtim.

edit imla
Kullanıcı avatarı
enfeksiyon uzmanlarının ömrü hastanede konslara koşmakla geçiyor, bol bol yürür merdiven çıkarsınız tavsiyem elektrikli kaykay almaktır :mrgreen: doğru pek hasta yatırmıyorlar ama acil, klinikler, dahiliye, plastik, yara, palyatif, ortopedi vs her bölüm size hasta kitlemeye çalışır onu geçtim her enfeksiyon şüphesine sizden kons isterler, bazıları utanmasa gece üriner enfeksiyona çağırır, hepatitlere hivlere ona buna da siz bakarsınız, çalışma alanı çok geniş, öğrenilecek okunacak çok şey var hergün yeni bir ilaç çıkıyor, güzel yanı acili olmaması, hocam hocam mavi kod çok acil hastanın ayağında staf üredi bakteriyi yakaladık kaçmasına izin vermedik acilen bi baksanız :mrgreen:
psikiyatri spesifik bölümdür, sevmeyen yapamaz, hasta profiliniz bellidir, bana sorarsan tahlili tetkiki akarı kokarı yoktur daha rahat bir bölümdür..
bu puanlara halk sağlığı da yazılabilir..
Kullanıcı avatarı

#4304090  gönderen tedi
 04.09.2019 - 13:56:18
psikiyatri'ye teorik olarak rahat diyen kişileri ben gerçekten anlayamıyorum.

psikiyatrist olmak için için ciddi anlamda psikoloji, biraz sosyoloji, kültürel antropoloji, azıcık felsefe, terapi ekollerine hakimiyet gerekmiyor mu? yoksa üzgünüm diyene prozac yazarak gerçekten hekim oluyor muyuz? bunu düşünmek gerekir, ve birazcık özeleştiri yapmak gerekirse eğitim programlarının %80'i böyle gerçekten, 'psikofarmakoloji' uzmanı yetiştiriyor. o yüzden rahattır diyelim. okuyarak bitecek bir bölüm asla değil. tabi bunları kendi kişisel gelişiminiz için yaparsınız bir karşılığı yok, ama yine de bu yükün altında azıcık vicdanlı insan eziliyor, ben halk sağlığı öneriyorum.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#4304126  gönderen dirmit
 04.09.2019 - 16:26:31
Mecburiyi bitirip muayenehane açarım, terapiyi yapmayı seviyorum diyorsan psikiyatri, yoksa devlette ortalamadan alan enfeksiyon çok daha iyi bir tercih olur.