Pazar , Ekim 20 2019
Karşılaştığınız İlgİnç vakaları, İlgİnç anılarınızı burada anlatabİlİrsİnİz.
Kullanıcı avatarı

Kuduz'da Aerofobi ve Hidrofobi - TIKLA İZLE

#3259206  gönderen Carlito
 12.07.2015 - 01:26:50
Kuduz(Rabies) denen hastalıkta Rabies Virus beyne ulaştıktan sonra çekilmiş gerçek bir video.

Genç adam bu videodan yaklaşık 4 gün sonra vefat etmiştir.

Vakadaki hava hareketlerinden ve sudan korkma kuduz için patognomonik (tanı koydurucu) belirtilerdir.

Resim

Mobilden girenler için link: http://www.gazetedoktor.com/video/kuduz ... su_v2.html

Drtus hafta sonu kuşağı
En son Carlito tarafından 12.07.2015 - 13:35:51 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

Re: Kuduz'da Aerofobi ve Hidrofobi - TIKLA İZLE

#3259590  gönderen Carlito
 12.07.2015 - 16:29:27
rabies virusun bir kulukça evresi ve beyne çıkış processi vardır. aynı gün değil, günler sonra olur.

muhtemelen ısırıktan sonra bişey olmamış gibi hayatına devam etmiştir.

sonrasında da hastaneye başvuru olmuştur.
Merhaba. Ben geçen günlerde köyde anneannemin evin önünde beslediği köpeğe ekmek veriyordum. Elimden ekmeği kaparken dişini parmağıma sürtü ısırır gibi ama çizik veya yaralanma olmadı. Ben bir dakika içinde eve çıktım elimi sabunla yıkadım. Sonra kolonya döktüm. Aradan 7-8 gün geçti köpekte hala kuduz belirtisi yok. Ayrıca hastaneye de gitmedim. Gitmeli miyim? Gitsem geç mi olmuştur? Kuduz olacak mıyım ne yapmam gerek? Belirtiler de yok bende. Kuluçka süresi de uzun diye biliyorum. Aerofobi hidrofobi gibi belirtiler yok şu anlık maşallah. Nolur cevap verin korkuyorum.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009