Cumartesi , Ekim 19 2019
Nasil hazirlanmali? TUS hazirlik sureciyle ilgili genel bilgi paylasim bolumu...

Görüşlerinize ihtiyacım var

#4297391  gönderen kolasiev
 14.08.2019 - 02:41:17
Merhaba, bu forumdan çok fazla faydalanmış biri olarak o kadar okunan girdiden sonra kafama takılan bir iki nokta oldu tam anlamıyla da cevap bulamadım. Öncelikle dönem5 im dataya kaydoldum. Lakin forumlarda yaptığım araştırmalardan sonra çoğunluk önerisi ;temelde anatomi hariç tusem; klinikte kadın doğum hariç data bu en kaba halidir değişedebilir. Dönem5 olduğum ve vaktim olduğu için en kapsayıcı en cok soruya referans olmuş bir kaynak arıyorum.(hedef olabildiğince cok yuksek) Şu anda mesela mehmet sar pato var elimde .
-öncelikle datanın temel kitaplarını kullanmayıp illa tusem mi almalıyım(değer mi değmez mi kestiremiyorum. Mehmet sar pato mu emrullah hocami? Noktasinda illa her zaman kolay tekrar edebilirlik mi onemlidir(vakit varsa ve ciddi manada patoloji ogrenmek iyi bir temel atmak isteniyorsa dahi)
-data guncel kitaplar da temelde yeterince soruya referans oldu mu ?(Sadece fasikül kullanarak temelden yüksek alan yok mu?)
-bir de datadan temel fasikülleri bir de tusem ses kayıtları ile bir kere olsun takip etmek, nasıl bir fikirdir?

***özet: tek kaynak olsun doldurayım defalarca kez okuyucaksam onu okuyayım. En geniş en iyi en kapsayıcı kaynağı hangi kitaptan yaratırım data kitabi + data artı diğer dershane seslerı yoksa tusem- tustime kaynak + ses kaydı + data ses kaydı bilen tecrübeli abilerim ablalarım yazarsa sevinirim. Bu yöntemler yanlış da olabilir. Bilenin doğrusunu yazmasına da minettarım.

Re: Görüşlerinize ihtiyacım var

#4297392  gönderen alirauf
 14.08.2019 - 03:13:46
Sevgili meslektaşım sadece mevcut data kaynakları da 70 +++ aldırıyor. Dersanene odaklan iyice tekrarlarını dön sonra ekstra olarak diğerlerinin sorularına da bakabilirsin ekstra istersen. Bence son güncel durum budur.
Diğerlerine dağılmanın çok bir faydası olacağına inanmıyorum.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#4297434  gönderen Ranolozin
 14.08.2019 - 13:07:19
Data ve tusem hariç geri kalan dersanelerden çalışmak en mantıklısı. Her tus sonunda ‘data denemesinde şunu yaptım şimdi bu kadar düşük geldi’ diyen bir sürü kişi var. Eski başlıklarda görülür bunlar. Arkadaş vardı mesela çapada dereceydi zaten dataya kaydolmuştu e yine ilk 100 yaptı. Şimdi data kitabı sayesinde mi oldu yani? Data o kadar iyiydi de her tus sonrası internet sitelerinde kitaplarından ref gösterirken 2019 şubat sonrası niye gösteremediler. Ben burda şu dersane gösterdi bunlar daha iyi desem ‘aaa sen o dersanenin adamısın’ dicek çomarlar da var. Data ve tusem çalışma ne yaparsan yap diyorum kısaca :D

#4297437  gönderen Ranolozin
 14.08.2019 - 13:15:22
Wp gruplarının çoğunda eski datacılar kaydoldukları güne sürekli küfrediyolar. Ben öğrenciyken başka bir dersaneye gidiyordum. Mezunlar vardı hepsinde data kitabı vardı. E olmuş mu bu adamlar hala dersanedeyse mezunken? Olmamış. Dönem 1’den 2’den öğrencilerin gözünü boyayıp iyi fakültelerin derecelerini bedavaya kaydediolar sonra neymiş ankara tıp derecesi hacettepe derecesi itf ctf derecesi ilk 100’e girmiş data sayesinde. Heh data evet :D
Kullanıcı avatarı

#4297438  gönderen Creative
 14.08.2019 - 13:18:47
Ranolozin yazdı:
14.08.2019 - 13:15:22
Wp gruplarının çoğunda eski datacılar kaydoldukları güne sürekli küfrediyolar. Ben öğrenciyken başka bir dersaneye gidiyordum. Mezunlar vardı hepsinde data kitabı vardı. E olmuş mu bu adamlar hala dersanedeyse mezunken? Olmamış. Dönem 1’den 2’den öğrencilerin gözünü boyayıp iyi fakültelerin derecelerini bedavaya kaydediolar sonra neymiş ankara tıp derecesi hacettepe derecesi itf ctf derecesi ilk 100’e girmiş data sayesinde. Heh data evet :D
Bi kere kaydolduk hocam hayırlısı artık :oops:

#4297441  gönderen kolasiev
 14.08.2019 - 13:36:39
Ranolozin yazdı:Data ve tusem hariç geri kalan dersanelerden çalışmak en mantıklısı. Her tus sonunda ‘data denemesinde şunu yaptım şimdi bu kadar düşük geldi’ diyen bir sürü kişi var. Eski başlıklarda görülür bunlar. Arkadaş vardı mesela çapada dereceydi zaten dataya kaydolmuştu e yine ilk 100 yaptı. Şimdi data kitabı sayesinde mi oldu yani? Data o kadar iyiydi de her tus sonrası internet sitelerinde kitaplarından ref gösterirken 2019 şubat sonrası niye gösteremediler. Ben burda şu dersane gösterdi bunlar daha iyi desem ‘aaa sen o dersanenin adamısın’ dicek çomarlar da var. Data ve tusem çalışma ne yaparsan yap diyorum kısaca :D
Hocam soylediklerinize hak veriyorum lakin o kadar parayi vermisken bir de hicbir sozlu yazili materyal kullanmamak maddi manevi beni cok fazla zarara sokacaktir. Kaldi ki bazi derslerde data hala iyi gibi geliyor bana. Ben burada topluca dislamaktan ziyade isime gelen kaynagi dersi dinleyip isime geldigi olcude faydalanmaya calisiyorum. Eger bariz derecede kotu oldugu dersler de var ise sirf kaydoldum diye dataninkini kullanmak yerine en verimli olani bulmaya calisiyorum. Katkiniz icin tekrar tesekkurler.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#4297452  gönderen malsi73
 14.08.2019 - 15:49:26
Şubata datadan çalışmış biri olarak rezil ötesiydi özellikle temel. Her dersten en az 3-4 soru yoktu kaynaklarında.
Kullanıcı avatarı

#4297456  gönderen Biçüleyta
 14.08.2019 - 15:54:51
Data kitapları sırf soru yakaladık diyebilmek için inanılmaz kalabalık, her şey yazılmış Malesef bknz: biyokimya kitabı:( Temel de özellikle data bakma yorulursun 🤕

#4297461  gönderen Essitalopram01
 14.08.2019 - 16:06:31
datanın kitapları çok ayrıntılı, bu kadar konu çalışmaya vakit ayırılmamalı(ben sabredemiyorum :))
kalan eksikleri soruyla kapatırsın bol soru diyorum konu kısmını bu kadar kafaya takma hatta ne kadar az öz olursa iyi, time kaynakları birebir. pediatri hariç tekrarı kolay oluyor.
Kullanıcı avatarı

#4297567  gönderen doctorcagla
 14.08.2019 - 22:11:28
Konuyu başlığa yazsaydın görüş belirtirdim. Bu kadar uzun yazdıgına göre baya dertlisin ama inan okuyamadım imkanımız yoktu

#4297570  gönderen kolasiev
 14.08.2019 - 22:14:37
doctorcagla yazdı:
Konuyu başlığa yazsaydın görüş belirtirdim. Bu kadar uzun yazdıgına göre baya dertlisin ama inan okuyamadım imkanımız yoktu
Hocam altta ozet mevcut :))
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#4297572  gönderen doctorcagla
 14.08.2019 - 22:15:50
kolasiev yazdı:
14.08.2019 - 22:14:37
doctorcagla yazdı:
Hocam altta ozet mevcut :))
Özet değil ki o. Aynısını tekrar yazmışsın