Cumartesi , Eylül 21 2019
Doktorca Haberin Adresi...
Kullanıcı avatarı
Ordu'da, en çok ameliyat yapan, en çok hasta bakan doktor, ameliyathanesi dahi bulunmayan Kumru Devlet Hastanesine görevlendirildi

Devlet Hastanesinde görevli genel cerrahi doktoru Çağlar Yıldırım, ameliyathanesi dahi olmadığı belirtilen Kumru Devlet Hastanesine görevlendirildi. İlde 10 yıla yakın bir süredir görev yapan Çağlar Yıldırım'ın başka bir hastaneye görevlendirilmesi sonrasında, endoskopi randevularının 12 aya kadar uzayabileceği ifade ediliyor.

Diğer taraftan, Ordu Eğitim Araştırma Hastanesinin tek çocuk cerrahı olan Uzman Doktor Ali Onur Kaya da geçen Cuma günü görevinden ayrıldı. Ordu Hayat Gazetesine bir değerlendirme yapan Dr. Kaya "Mecburi hizmet ile Ordu'ya gelip 10 yıl kalan, benim gibi biri de istifa edip gidiyorsa birilerinin oturup düşünmesi gerekiyor" dedi.
Kaynak :memurlar.net
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı
Çağlar beyi tanırım... Ordu'nun muhtemelen en değerli cerrahıdır... Hiç bir cerrahın almak istemediği, 3. Basamakta bile sınırlı sayıda yapılan operasyonları gerçekleştiren bir hekimdir...böyle bir durumla karşılaşması çok üzücü... Ama daha üzücü olan bu ve buna benzer birçok atama ve görevlendirmenin yıllardır yapılması...
Kullanıcı avatarı
o da bir şey mi? radyasyon onkolojisi uzmanını cihaz olmayan yere atayıp onkoloji hastası baktırma, spor hekimini poliklinik odasına hapsetme, fizyoloğu boş oturtma, psikiyatri servisi mi? o da nesi ne gerek var. bunların yerine uzman basalım ber yer uzman olsun.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı
drhaber yazdı:
23.07.2019 - 18:15:20
Ordu'da, en çok ameliyat yapan, en çok hasta bakan doktor, ameliyathanesi dahi bulunmayan Kumru Devlet Hastanesine görevlendirildi

Devlet Hastanesinde görevli genel cerrahi doktoru Çağlar Yıldırım, ameliyathanesi dahi olmadığı belirtilen Kumru Devlet Hastanesine görevlendirildi. İlde 10 yıla yakın bir süredir görev yapan Çağlar Yıldırım'ın başka bir hastaneye görevlendirilmesi sonrasında, endoskopi randevularının 12 aya kadar uzayabileceği ifade ediliyor.

Diğer taraftan, Ordu Eğitim Araştırma Hastanesinin tek çocuk cerrahı olan Uzman Doktor Ali Onur Kaya da geçen Cuma günü görevinden ayrıldı. Ordu Hayat Gazetesine bir değerlendirme yapan Dr. Kaya "Mecburi hizmet ile Ordu'ya gelip 10 yıl kalan, benim gibi biri de istifa edip gidiyorsa birilerinin oturup düşünmesi gerekiyor" dedi.
Kaynak :memurlar.net
birileri: yerel idare???
Kullanıcı avatarı
drburax yazdı:
24.07.2019 - 01:12:34
Şaşılacak bişey yok burası türkiye. Bende kardiyoloji uzmanıyım sadece ekg çekilebilen bi hastanede çalıştırıyor devletimiz beni.yillarca aldığım yogunbakım eko anjio eğitimi boşaymış meğer
bu da haber değeri taşıyor ama örnek çok anlaşılan
Kullanıcı avatarı
thebesiktas yazdı:
24.07.2019 - 01:56:31
Çağlar beyi tanırım... Ordu'nun muhtemelen en değerli cerrahıdır... Hiç bir cerrahın almak istemediği, 3. Basamakta bile sınırlı sayıda yapılan operasyonları gerçekleştiren bir hekimdir...böyle bir durumla karşılaşması çok üzücü... Ama daha üzücü olan bu ve buna benzer birçok atama ve görevlendirmenin yıllardır yapılması...
kötü olmuş
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı
nükleer tıp laboratuvarı olmayan afyon devlet hastanesinde nükleer tıp uzmanı 2 yıl çalıştı. sabah gelip doktor odasında oturup akşam evine giderdi.
Sevgili arkadaşlar ben Kumru Devlet Hastanesi'nde görev yapmaktayım. Hastanemizde haberde yer aldığı gibi ameliyathanenin olmadığı bilgisi yanlıştır. Hastanemizde aktif çalışmakta olan bir ameliyathane mevcuttur. Yaklaşık 1.5 yıl önce yan dal uzmanlığına yoğun bakım uzmanlığına giden bir genel cerrahi uzmanımız mevcuttu. Mecburi hizmetini hastanemizde tamamladı. Görevlendirmede adı zikredilen Dr. Çağlar Beyin kendisini tanıdığını da biliyorum. Eski genel cerrahi uzmanımız görev yaptığı dönemde hastanemizde herni,kese,sünnet,apendektomi gibi operasyonları birçok kez yapmıştır. Ayrıca şu an halen aktif görev yapmakta olan bir kadın hastalıkları ve doğum uzmanımız bulunmaktadır ve kendisi de yine 1.5 yıldır TOT,histerektomi,C/S, perinoplasti,vajinoplasti operasyonlarını başarıyla yapmaktadır. Lütfen spekülasyonlara yol açmamak için haber kaynağımızı doğru araştırıp ona göre yorumlar yapalım. Kişiler ve kurumları zan altında bırakacak haberler yıpratmak haricinde bir işe yaramaz.

Görevlendirme hususuna gelince, Devlet bir kuruma görevlendirme yapacağı zaman kamu yararını gözeterek yapar. Kişi bazında değil kurum bazında düşünür ve kendi işleyişinin devamlılığı prensibini esas alır.Her zaman, istek dışı görevlendirmelerde mutsuz olan birileri olmuştur. bu durum belki de ben dahil birçok meslektaşımın başına gelmiştir. Ancak Kumru İlçesi 35000 'e yakın nüfusu olan ve bu nüfusu yaz aylarında 5-6 katına çıkan bir yerdir ve oradaki insanların da cerrahi problemleri olmaktadır. Son genel cerrahi uzmanımız yan dala gittikten sonra mecburi hizmet atamasıyla hastanemize kadro açılmamış ve 1.5 yıldır bölgemiz halkının genel cerrahi açısından hizmetten mahrum kalması söz konusu olmuştur. Bu durumda İl Sağlık Müdürlüğü'nün de geçici görevlendirme yapmak gibi bir yola başvurmuş olması gayet makul bir yaklaşımdır.

Konuyla ilgili daha fazla bilgi almak isteyen olursa da pm den seve seve açıklama yapabilirim.

Saygılarımla...