Salı , Haziran 25 2019
Atamalarla ilgili bilgi paylasim platformu...
  • 1
  • 243
  • 244
  • 245
  • 246
  • 247
dr_konya yazdı:
27.05.2019 - 17:23:43
kdrtprk yazdı:
18.05.2019 - 17:03:59
merhaba
eşim asistanlığa devam ettiği için eş durumu ile 2. bölgede mecburimi bitireceğim ve 2 sene çalışmış olacağım. benden 4-5 ay sonra da eşim asistanlığı bitirecek.
Benim c veya d bölgesi olarak kaldığım bu yer eşim için b-c-d oluyor kuralarda.
1- ben mecburi hizmeti bitirdiğim için eşim o kurada c veya d grubunda olursa onu burda bir yere atayabilyorlar mı? b grubu olursa sonraki kuralara girme ihtimal imkan vs var mı?
2- eşim bitirmeden benim atamamı mı yaparlar? yaparlarsa bu nasıl oluyor?
bilen abi veya ablalarımız, özellikle de Dr Konya cevaplarsanız sevinirim kafamız karıştı, Teşekkürler
1- mecburiniz bitirince bulunduğunuz ilde uygun oldugu için kalmak istediğinizi belirtir dilekçenizi verin..eğer kadronuz o ilde kalırsa eşiniz eş durumuna başvurabilir..uygun sa yanınza gelir..b olursa ..atanıp gittiği yerlerden sonrası için tekrar başvurabilir
2-mecburiniz bitmeden eş durumu biterse risk var..
Çok teşekkür ederim hem bana hem de diğer arkadaşlara çok yardımınız dokunuyor. Emeğinize sağlık
Merhaba hocam, 2 yıldır 4924lü olarak ilçe merkezinde pratisyen olarak çalışmaktayım. Nişanlım İstanbul’da eğitim araştırmada asistan olarak çalışıyor. 2020 temmuzda ihtisası bitecek. Öğrenmek istediğim birkaç şey var.
en geç ne zamana kadar eş durumu talep etme hakkım oluyor?
Resmî nikahın ardından hemen dilekçe verip eş durumu isteyebiliyor muyum?
4924ten ne zaman istifa etmem gerekir?
Son bir sorum da, bu eş durumu başvuru süreci pbs üzerinden mi yapılıyor? süreç aşamalarını ve ne kadar zamanda tamamlanabileceğini öğrenmek istiyorum, iller arası atamayı vs beklemem gerekir mi?

teşekkür ederim şimdiden.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
merhaba,
eşim ve ben farklı branşlardayız. o yandal uzmanı, ben ise uzmanım. DHY de kıdem farkımız olması nedeni ile ben eş durumu yaparak onun yanına geldim. şu an her ikimizin de mecburi hizmeti bitti ve 5.bölge (B grubu) olan bir ilde 2,5 yıldır çalışıyoruz. eşim yandal uzmanı olarak haziran kurum içi atamasına başvurdu ve benim için 2.bölge B grubu olan illerde tercihte bulundu.
1- ataması olması halinde eş durumu başvurusu yapabilir miyim? eş durumu isteklerinde sayı sınırlaması var mı ? DHY de de eş durumu yaptığım için sorun olur mu?
2- DHY deki gibi yine bölge gruplarına bakılır mı? ( mecburi hizmetimi bitirmiş ve 2 yıldan fazladır çalışıyor olmama rağmen )

cevaplar için teşekkür ederim..
Kullanıcı avatarı
mavinintonu yazdı:
02.06.2019 - 15:58:33
Merhaba hocam, 2 yıldır 4924lü olarak ilçe merkezinde pratisyen olarak çalışmaktayım. Nişanlım İstanbul’da eğitim araştırmada asistan olarak çalışıyor. 2020 temmuzda ihtisası bitecek. Öğrenmek istediğim birkaç şey var.
en geç ne zamana kadar eş durumu talep etme hakkım oluyor?
Resmî nikahın ardından hemen dilekçe verip eş durumu isteyebiliyor muyum?
4924ten ne zaman istifa etmem gerekir?
Son bir sorum da, bu eş durumu başvuru süreci pbs üzerinden mi yapılıyor? süreç aşamalarını ve ne kadar zamanda tamamlanabileceğini öğrenmek istiyorum, iller arası atamayı vs beklemem gerekir mi?

teşekkür ederim şimdiden.
1- aisstanlığın bitmesine 6 aydan fazla olmalıdır
2- nikah kıyıp ertesi gün evlilik belgeniz elinizde ise ..başvuru yapabilitsiniz
3-eski kadronuza dönüp eş durumunu yapacaksınız
4-dilekçe ile bulunduğunuz i,l sağlık müdürülüğünden..gerekli belgelerle yapabilirsiniz
Kullanıcı avatarı
kdrtprk yazdı:
30.05.2019 - 01:57:21
dr_konya yazdı:
27.05.2019 - 17:23:43
kdrtprk yazdı:
18.05.2019 - 17:03:59
merhaba
eşim asistanlığa devam ettiği için eş durumu ile 2. bölgede mecburimi bitireceğim ve 2 sene çalışmış olacağım. benden 4-5 ay sonra da eşim asistanlığı bitirecek.
Benim c veya d bölgesi olarak kaldığım bu yer eşim için b-c-d oluyor kuralarda.
1- ben mecburi hizmeti bitirdiğim için eşim o kurada c veya d grubunda olursa onu burda bir yere atayabilyorlar mı? b grubu olursa sonraki kuralara girme ihtimal imkan vs var mı?
2- eşim bitirmeden benim atamamı mı yaparlar? yaparlarsa bu nasıl oluyor?
bilen abi veya ablalarımız, özellikle de Dr Konya cevaplarsanız sevinirim kafamız karıştı, Teşekkürler
1- mecburiniz bitirince bulunduğunuz ilde uygun oldugu için kalmak istediğinizi belirtir dilekçenizi verin..eğer kadronuz o ilde kalırsa eşiniz eş durumuna başvurabilir..uygun sa yanınza gelir..b olursa ..atanıp gittiği yerlerden sonrası için tekrar başvurabilir
2-mecburiniz bitmeden eş durumu biterse risk var..
Çok teşekkür ederim hem bana hem de diğer arkadaşlara çok yardımınız dokunuyor. Emeğinize sağlık
ben teşekkür ederim
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı
2588 yazdı:
02.06.2019 - 22:09:04
Uzman bir hekim=Ben
Öyp ile atanmış ve doktorası bitmiş ancak öğretim üyesi kadrosu olmayan bir eş=Eşim
Eş durumu ile eşimin yanına atanabilirmiyim?
Kendisi benden daha önce işe başladı.
eşinizin akademik bir kadrosu olması gerekir
Kullanıcı avatarı
tyroglobulin yazdı:
08.06.2019 - 18:25:28
merhaba,
eşim ve ben farklı branşlardayız. o yandal uzmanı, ben ise uzmanım. DHY de kıdem farkımız olması nedeni ile ben eş durumu yaparak onun yanına geldim. şu an her ikimizin de mecburi hizmeti bitti ve 5.bölge (B grubu) olan bir ilde 2,5 yıldır çalışıyoruz. eşim yandal uzmanı olarak haziran kurum içi atamasına başvurdu ve benim için 2.bölge B grubu olan illerde tercihte bulundu.
1- ataması olması halinde eş durumu başvurusu yapabilir miyim? eş durumu isteklerinde sayı sınırlaması var mı ? DHY de de eş durumu yaptığım için sorun olur mu?
2- DHY deki gibi yine bölge gruplarına bakılır mı? ( mecburi hizmetimi bitirmiş ve 2 yıldan fazladır çalışıyor olmama rağmen )

eşiniz yandal uzmanı olduğu için..siz eşinize tabisiniz..o nereye giderse sizde oraya gidersiniz..mazeret değiştikçe ..eş durumu yapılabilir.. bir sayı sınırı yok
Kullanıcı avatarı
merdo46 yazdı:
13.06.2019 - 19:19:24
Merhaba, pratisyenim dhy mi tamamlamadan usulune uygun sekilde istifa ettim, nisanlim da pratisyen dhy si devam ederken es durumu ile ayni yere gelme imkanim var mi, yoksa once yeniden atanip sonra mi es durumu yapmam gerekiyor?

önce DHY tekrar girip .o kurada eşinizin yanını mazeret kurası ile tercih edebilirsiniz..uygunsa atanırsınız
Daha önce benzeri sorulmuş mu diye araştırdım ama göremedim. Nişanlım 4.5 yıllık kadrolu öğretmen ancak ben yeni mezun oluyorum. Bu konuda bilgim eş durumunun sadece onun benim yanıma gelebileceği şeklindeydi ama pratisyen hekimlik söz konusu olduğunda farklı olabileceğine dair duyumlarım olunca emin olmak istedim. Atama öncesi evlilik yapılırsa ilk atamada veya sonrasında eş durumu yapabiliyor muyum (benim onun yanına atanmama dair), yoksa her türlü onun benim yanıma atanmayı istemesi mi gerekli?
[b[/b]
dr_konya yazdı:
19.06.2019 - 14:44:31
tyroglobulin yazdı:
08.06.2019 - 18:25:28
merhaba,

eşiniz yandal uzmanı olduğu için..siz eşinize tabisiniz..o nereye giderse sizde oraya gidersiniz..mazeret değiştikçe ..eş durumu yapılabilir.. bir sayı sınırı yok
Çok teşekkür ederim..
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Merhaba arkadaşlar .Bir konuda yardımınıza ihtiyacım var.Bilgisi olanlar cevap verirse çok müteşekkir olurum.Şu anda İstanbul'da özel bir üniversitede Dr. Öğretim üyesi olarak çalışıyorum. Eşimde bu sayede benim yanıma eş durumu tayini ile geldi ve şu anda mecburi hizmetinin bitmesine 1 sene daha var.Eğer ben açıktan atamaya başvurursam eşimin benim gittiğim yere gelebilmesi için kural nedir? C ve D grup olması gerektiği şartını biliyorum. Eğer 5. Bölge bir yer tercih edersem yinede c-d şartı aranırmı? Şimdiden cevabınız için çok teşekkür ederim.
  • 1
  • 243
  • 244
  • 245
  • 246
  • 247