Pazartesi , Ekim 14 2019
mecburi hizmet istifa, es durumu atamalari ve yeniden atanacaklar icin genel paylasim platformu...

Pratisyen doktor eş durumu

#4267315  gönderen Doktorfarabi
 04.05.2019 - 17:29:04
Eşim A grubu hizmet bölgesinde eah'de uzmanlık eğitimine devam ediyor araştırma görevlisi ben ise pratisyen hekimim eş durumu tayini için başvurdum 1hafta oldu il sağlık müdürlüğünden hızlı bir şekilde gönderdiler. bakanlıkta telefonlara bakılmıyor ulaşamıyorum.
ebys'de barkod no ile baktığımda kurum içi atama biriminde diyor.

Benzer şekilde eş durumundan tayin isteyenler ne kadar sürede tayinleriniz gerçekleşti?
Ve kurumlarından ne zaman ayrılış yaptılar?
Bu süreçte neler yapmam gerekiyor.
Benim gibi eş durumu için tayin başvurusu yapıp bekleyen kimler var?
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

Re: Pratisyen doktor eş durumu

#4290317  gönderen maddox33
 22.07.2019 - 09:27:31
Merhaba benim eşim sba 1 aylık asistandı. Eş durumu için dilekçeyi verdikten sonra 2 hafta sonra çkys’ye düştüm. Eş durumu nedeniyle yapılan atamalar atandığın ilin il sağlık müdürlüğüne yapılıyor. Nerede çalışacağına onlar karar veriyor. Ayrılışımı yaptıktan sonra atandığım ilin il sağlık müdürlüğüne başvurdum. 3-4 gün içerisinde atandığım kurum belli oldu. Sonrasında da başlangıcımı yaptım. Süreç böyle işliyor kısaca :)

#4312620  gönderen drmasidenezahat
 23.09.2019 - 22:44:04
maddox33 yazdı:Merhaba benim eşim sba 1 aylık asistandı. Eş durumu için dilekçeyi verdikten sonra 2 hafta sonra çkys’ye düştüm. Eş durumu nedeniyle yapılan atamalar atandığın ilin il sağlık müdürlüğüne yapılıyor. Nerede çalışacağına onlar karar veriyor. Ayrılışımı yaptıktan sonra atandığım ilin il sağlık müdürlüğüne başvurdum. 3-4 gün içerisinde atandığım kurum belli oldu. Sonrasında da başlangıcımı yaptım. Süreç böyle işliyor kısaca :)
Hocam dilekçeyle başvurdum derken, açılan münhal kadrolardan birine mi başvurdunuz, yoksa eşinizin bulunduğu ilde kadro açılmamışsa bile dilekçe vererek başvuruluyor mu? Ben süreci tam bilmiyorum da

#4312676  gönderen maddox33
 24.09.2019 - 00:41:27
Münhal kadro beklemenize gerek yok. İstediğiniz zaman il sağlık müdürlüğüne dilekçe verebilirsiniz. Onlar süreci anlatıyor zaten.