Pazartesi , Eylül 21 2020
Doktorca Haberin Adresi...
Kullanıcı avatarı
Kayseri'de gönül ilişkisi bulunan kadını bıçakla yaradığı iddiasıyla yargılanan Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji Bölümü'nde görevli Prof. Dr. F.D. , 7 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı

Kayseri 1. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmada tutuklu sanık Duygulu ve avukatı hazır bulundu.

Mahkeme başkanı, Adli Tıp Kurumundan gelen sanığın cezai ehliyetinin tam olduğuna yönelik raporu okuyarak dosyaya ekledi.

Savcı mütalaasında, sanığın "kasten öldürmeye teşebbüs" suçundan cezalandırılmasını istedi.

Mahkeme başkanı tarafından son sözü sorulan sanık F.D., mağdur müşteki S.İ. ile gönül ilişkisi olduğunu, bu kişiye borç para verdiğini, olay günü de eşinden boşanmasını istemesi üzerine kendisinin de borç verdiği parayı talep ettiğini, aralarında çıkan kavgada S.İ'yi istemeden bıçakladığını öne sürerek, tahliye ve beraatini istedi.

Mahkeme heyeti, sanık F.D.'ye "kasten öldürmeye teşebbüs" suçundan 7 yıl 6 ay hapis cezası vererek tutukluluğunun devamına hükmetti.

-Olay

Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji Bölümü'nde görev yapan F.D. ile arkadaşı S.İ, 20 Nisan 2018'de, Zümrüt Mahallesi'nde bir otomobilde tartışmış, araçtan inen ikili arasında çıkan kavgada F.D., S.İ'yi bıçakla yaralamıştı.

S.İ. Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılırken, gözaltına alınan F.D., tutuklanmıştı.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Aldatmalar ne kadar da çoğalmış,
Geçenlerde bir istatistikte evli erkeklerin %78, kadınların %28i aldatmış yazmıştı.
Güya modernleştik 2.3.4.ye resmi/imam nikaha burun kıvırdık, ki ben de öyle olmalı diye düşünürüm, ama görünen de o ki şimdi aynı hayatı gayrimeşru yaşamaya başlamışız, daha iyiyi hedeflerken daha kötüde boğulduk, çok yazık.

not=Buna en çok sosyal medya, iletişim araçları, TV film/dizi/magazinlerin sebep olduğunu düşünüyorum.RTÜK bunlara neden mani olmuyor ki, yoksa bilerek ve isteyerek toplumun ahlakı ve en temel yapı taşı olan aileyi bozarak toplumu yok etmeye mi çalışıyorlar 😣
Ayrıca aldatmalar da toplumun dürüstlük oranını yansıtır.
Geçinemiyorsan, başkasını eşinin yerine(hatta yeri geldiğinde onun önüne geçebiliyor) koyabilecek boyuta gelmişsen eğer dürüst olup bunu eşinle konuşup sorun her neyse sorununuzu çözmeye çalışın, çözemiyorsanız medeni bir şekilde boşanın çarpıklıklarınızı başka çarpıklıklarla(aldatma,boynuzlama,ihmal,sahtekarlık,...) düzeltmeye kalkışmayın.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009