Pazar , Ağustos 18 2019
DrTus Köşe yazarlarımızın yazılarına buradan ulaşabilir, sizlerde burada köşe yazılarınızı paylaşabilirsiniz...
Kullanıcı avatarı
DrGulsever yazdı:
04.05.2019 - 23:32:07
keciboynuzu yazdı:
04.05.2019 - 21:03:35
Girsinler kimse dhy çilesi çekmesin . Adam senin benim yapamadıgımızı yapmış oturmuş çalışmış hak etmiş puan almış. adamın hakkını neden vermiyorsun. ee sende otur çalış ondan iyi puan al istediğin yere yerleş
Çok basit şekilde bazı hocalarımızın gurur duyduğu gibi TUS'a öğrenci değil doktor yetiştirmesi geleneğinin yaygınlaşması ve intern'lük döneminin TUS'a hazırlanmaktan ziyade (ve tabii ki angarya işler yapmaması gerektiğini de belirtmek gerekir) doktorluğu öğrenmelerinin çok daha doğru bir yol olduğunu düşündüğümüzden hak veremiyorum.
valla hocam kusura bakmayın ama intern = amele olduğu sürece orada ayak işi yapacaklarına tus çalışmaları daha mantıklı. Ortada kazanılmış bir hak var ,emek var ya sınava sokmasınlar yada tercih haklarını versinler. bu hak verilmediği için çoğu zaten atamaya girip 1-2 ay sonra yada sözleşme yapıp istifa ediyor hem kalanların iş düzenini bozuyor hem devlete gereksiz yük oluyor.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı
drriza yazdı:
04.05.2019 - 12:54:04
Bence çözüm basit sınava girsinler ama tercih hakları sınava başvuru anında ki durumları ele alınarak tercih yapamasınlar. Eğer sınava giren mezun olmadıysa ÖSYM tercih sıralamasında değerlendirmeye alınmasınlar.
Kesinlikle net ve en doğru cevap. İnsanların sınava girme haklarını ellerinden almak doğru değil. Ama yukarıdaki çözüm yerinde ve makul....
Adayların sınava başvuru döneminde ösym tarafından kayıtları alınırken, diploma tescil numaralarını girmeleri istenir. Sağlık bakanlığı ile ortak çalışma yapılır (Doğruluğunu denetleme açısından). Sınava başvuru tarihleri arasında diploma tescil numarası olmayanlar sınavda tercih yapamaz, ayrı bir sıralama ile kişilere sunulur.
Kullanıcı avatarı
babaronaldo yazdı:
06.05.2019 - 00:06:14
Girebilmeliler ancak başvuru anında mezun olmayanlara tercih hakkı verilmesin. Böylece dava açılıp ta intornlerin tercih yapması engellenmiş olur.
En mantıklı öneri bu sanırım yukarıda yazdığım gibi