Çarşamba , Ekim 23 2019
Türkiyenin sağlık sektÖrünün iyi yanları kötü yanları eğrisi doğrusu ne yapılmalı ne yapılmamalı,görüşleriniz..

Kullanıcı avatarı

Re: Şehir hastaneleri

#4232740  gönderen bellapais
 21.02.2019 - 17:22:04
Içeriden bildiriyorum..henüz yer yön çözemedik arkadaşlarla yemeğe giderken konum atiyoruz :D
Kullanıcı avatarı

#4232747  gönderen quaker
 21.02.2019 - 17:45:09
şehir hastaneleri kazığı daha yeni yeni başlıyor. acısı çıkmaya başlar
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#4234294  gönderen kaanuzulmez61
 24.02.2019 - 22:48:46
Ginger vermeleri gerek bilkentte çalışan arkadaşlara. Konsultasyona gitmenin 30 dk sürdüğü bir yer sonuçta

#4234464  gönderen gençkurt
 25.02.2019 - 00:25:32
Servislerde doktor ve hemşirelerin kıyafetlerini değiştirebilecekleri oda, çantalarını koyacak dolapları bulunmuyor iddiası da doğru değil, çünkü bir şehir hastanesi tanıtım videosunda odayı ve dolapları gördüm, sabahtan beri bu videoyu bulup bu videodan aldığım resmi burada paylaşmak için videoyu arıyorum

#4234465  gönderen gençkurt
 25.02.2019 - 00:26:36
Bir doktorun şehir hastaneleri doktorların ayrıca eğitim aldığı kapatılan eğitim ve araştırma hastaneleri gibi olmayacak eleştirisi:

#4234527  gönderen gençkurt
 25.02.2019 - 02:17:59
Dr. Şuayip Birinci - Şehir Hastaneleri Hakkında Yanlış Bilinenler ve Gerçekler

#4234651  gönderen tuswoman
 25.02.2019 - 11:46:08
Şehir hastahanelerinde sıkıntılar var daha yeni olduğu için fakat tamamen kötü hiç iyi birşeyi yok demekte yanlış olur. Maalesef her konuda abartmayı seven bir toplumuz. İyi gördüğümüzü aşırı iyi kötü gördüğümüzü de aşırı kötü olarak değerlendiriyoruz. Hiçbirşeyi objektif olarak değerlendiremiyoruz nedense.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#4234762  gönderen gençkurt
 25.02.2019 - 15:32:20
Şimdi de biraz eleştirilere yer verelim:
-Kapalı alanın çok fazla olması nedeniyle doktorlar nöbetlerinde 20 bin adım atmak zorunda kalıyor.
-Bu hastaneler tasarlanırken otelcilik hizmetlerinin ön plana çıkarıldığı, ancak acil, ameliyathane, yoğun bakımlar ve kliniklerde sağlık hizmeti sunulmasına ilişkin temel ilkelerin göz ardı edildiği anlaşılıyor.
-Yakın ilişki içinde olması gereken birimler arasında bile uzun koridorlar ve kat edilmesi gereken uzun mesafeler var. Bu durum özellikle acil müdahale zorunluğu bulunan vakalarda telafisi zor sonuçların yaşanmasını beraberinde getiriyor

#4251079  gönderen gençkurt
 22.03.2019 - 10:49:04
Ahmet Hakan'ın yazısını okudum. Bilkent şehir hastanesinde görev yapan hekimlerin bazıları özelden kamuya transfer edilmiş.

#4251091  gönderen desperado
 22.03.2019 - 11:12:04
Arkadaşlar bilkent şehir hastanesinde asistan hekimin atatürk eah'tan taşındık. Gerçekten bir rezillik söz konusu yukardaki arkadaşın bahsettiği unicornların havada uçuştuğu herşeyin çok iyi sorunsuz olduğu bir ortam kesinlikle yok. Hastanede tıbbı sekreter yok doğru dürüst heryerde fularlı firma elemanları var ve bizim görevimiz değil diyip herşeyin içinden sıyrılıyorlar. Polikliniklerde tıbbi sekreter yok benim çalıştığım serviste de tıbbi sekreter yok yatan hastaların her türlü ameleliği randevuları, 911'i arayıp biyere gidecekse taşıma çağırması kontrolü, yiyeceği yemeği gün gün order etmesi ilaç tıbbi malzeme raporları hepsi asistan hekim üzerinde. Hocalar ve uzmanlar da kendilerini çekmiş durumda ve çalışmıyorlar yardımcı olmuyorlar iş dönsün yeter mantığında herkes. Olası bir sıkıntıda sizinle ilgili olmasa bile hep doktor muhatap oluyor hertürlü şeyle hasta memnuniyeti diye kafayı sıyırmış durumdalar ancak benim çalıştığım serviste doktor odası bulunmamakta hasta odasını kullanıyoruz mecburen ve odaya hiçbir iyileştirme yapılmıyor hasta odası sonuçta hasta yatağı tv mevcut ve hasta odasında kalmak hoş da bir şey değil, ki nöbetlerde acilden bize sorulmadan hasta geliyor doktor odası olarak kullandığımız hasta odasına hasta yatırılmaya çalışılıyor, her bakımdan rezil bir hastane büyüklüğünden falan bahsetmeme gerek yok. asansörler de ortak 15 dk hastalarla beraber o kattan bu kata sürükleniyoruz ve hiç hoş değil ayrı bir asansör olmaması. ve bu bahsettiğim asansörlerden biri düştü 2 kişinin öldüğü söyleniyor haber bile olmadı.
DAHA ANLATAYIM MI?
Kullanıcı avatarı

#4252940  gönderen tardif
 26.03.2019 - 22:39:26
ankarada döner çok düşükmüş uzman hekim için 500tl civarı söyleniyor
tamam iyigüzel otelcilik hizmetiolan yeni hastanelerimiz olsun milletimiz hakediyor
fakat
-hastanede personel kesinlikle düşünülmemiş ve mağdur ediliyor
-911 in mantığı olabilecek her hizmeti fatura edebilip kar etmek
-mesafeler çok uzun
-asansörler yetersiz
-otopark tam kapsitede personelin giremeyceği hal alacak(gidip başhekimin yeri boşsa vatandaş gibi park edecem)ayrıca bilerek böyle yapılıyor yaniherkese ücretsizönce gelen kapar gibi personel otopark yeri bulamayına park yerini personele parayla vereeklerdir (ölümü gösterip sıtmaya razı etme taktiği)
-EN ÖNEMLİSİ DÖNER SERMAYE... EN ÜST DÜZEY HİZMETİ VE TIBBİ UYGULAMALARI BEKLEDİĞİNİZ İNSANLARA DAHA ÖNCEDEN KAZANDIĞINDAN ÇOK DAHA AZ PARA VEREREK İŞLERİNİ YAPMASINI BEKLEMEK- NASIL BİR MANTIK.... ŞİRKET ELEMANLARI GİBİ ÇOĞU DR benim işim değil diyiphiçbirşey yapmaz şhsen eş dost dışında kimseyi ameliyat etmem sonuç eah hastanesi eğitim şart:)))
-adliye sarayı veya başka bir kurum binasında kurumun masrafları hakimlerden savcılardan yada ilgili memurlardan kesilecekse amenna bizde razı olur çalışırız, hem döner veriyorum diye maaşı düşük tut hemde yeni hastane diye firmaya ver döner verme haksizlık ...

-özetle milletimiz iyi hizmeti güzel hastaneyi hakediyor elinize sağlık, ama bizde bu milletin parçasıyız....
saygılarımla

#4253165  gönderen gençkurt
 27.03.2019 - 16:37:53
tardif yazdı:
26.03.2019 - 22:39:26
ankarada döner çok düşükmüş uzman hekim için 500tl civarı söyleniyor
tamam iyigüzel otelcilik hizmetiolan yeni hastanelerimiz olsun milletimiz hakediyor
fakat
-hastanede personel kesinlikle düşünülmemiş ve mağdur ediliyor
-911 in mantığı olabilecek her hizmeti fatura edebilip kar etmek
-mesafeler çok uzun
-asansörler yetersiz
-otopark tam kapsitede personelin giremeyceği hal alacak(gidip başhekimin yeri boşsa vatandaş gibi park edecem)ayrıca bilerek böyle yapılıyor yaniherkese ücretsizönce gelen kapar gibi personel otopark yeri bulamayına park yerini personele parayla vereeklerdir (ölümü gösterip sıtmaya razı etme taktiği)
-EN ÖNEMLİSİ DÖNER SERMAYE... EN ÜST DÜZEY HİZMETİ VE TIBBİ UYGULAMALARI BEKLEDİĞİNİZ İNSANLARA DAHA ÖNCEDEN KAZANDIĞINDAN ÇOK DAHA AZ PARA VEREREK İŞLERİNİ YAPMASINI BEKLEMEK- NASIL BİR MANTIK.... ŞİRKET ELEMANLARI GİBİ ÇOĞU DR benim işim değil diyiphiçbirşey yapmaz şhsen eş dost dışında kimseyi ameliyat etmem sonuç eah hastanesi eğitim şart:)))
-adliye sarayı veya başka bir kurum binasında kurumun masrafları hakimlerden savcılardan yada ilgili memurlardan kesilecekse amenna bizde razı olur çalışırız, hem döner veriyorum diye maaşı düşük tut hemde yeni hastane diye firmaya ver döner verme haksizlık ...

-özetle milletimiz iyi hizmeti güzel hastaneyi hakediyor elinize sağlık, ama bizde bu milletin parçasıyız....
saygılarımla
Bakan Koca, uzman hekim emekli maaşlarında 2 bin lira, pratisyen hekimlerimizin maaşlarında ise bin 500 lira artış yaptığında doktorlara değer veren bir bakanımız oldu demiştik ve döner sermaye sorunu da çözer diye düşünmüştük, 500 TL döner nedir böyle.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#4253719  gönderen tardif
 29.03.2019 - 10:43:04
döner konusunun dogru olmadıgı soyleniyor yani cok kotu degilmis
düzeltme yapmak istedim dezenformasyon var

#4253728  gönderen mavi kod
 29.03.2019 - 11:14:19
Ankara Şehir Hastanesi yeni açıldığı için şu an çok döner dağıtamıyor olabilir ama 5 6 ay sonrasında çok iyi dönerler dağıtacaktır. Şu an isim vermeden birebir bildiğim 2 şehir hastanesi çok çok iyi döner dağıtıyor. Mesela bir tanesinde ocak şubat ta alınan sadece performans dönerini şöyle açıklayayım; (sabit çıplak maaş + sabit döner )*2 . Hala iyi döner dağıtılmıyor diyen varsa becayiş yapılır arkadaşlar...

#4253735  gönderen Elmedico77
 29.03.2019 - 11:37:31
mavi kod yazdı:
29.03.2019 - 11:14:19
Ankara Şehir Hastanesi yeni açıldığı için şu an çok döner dağıtamıyor olabilir ama 5 6 ay sonrasında çok iyi dönerler dağıtacaktır. Şu an isim vermeden birebir bildiğim 2 şehir hastanesi çok çok iyi döner dağıtıyor. Mesela bir tanesinde ocak şubat ta alınan sadece performans dönerini şöyle açıklayayım; (sabit çıplak maaş + sabit döner )*2 . Hala iyi döner dağıtılmıyor diyen varsa becayiş yapılır arkadaşlar...
şehir hastanesi yüklenici firma sen misin?