Salı , Ekim 22 2019
mecburi hizmet istifa, es durumu atamalari ve yeniden atanacaklar icin genel paylasim platformu...
Arkadaşlar şimdi mecburi hizmetini bitirmiş bir erkek pratisyen hekim ve aynı ilde görevli bayan komiser polis evlenecek ama polisin şark görevi varmış iki yıl şimdi bunlar evlendi diyelim eş durumundan aynı yerde kalirlarmi yoksa bayan polis şark görevine gider arkasından doktor erkektemi gider aynı ilde kalma durumlari nasıl olur doktorlar hani stratejik personeldi biraz araştırdım doktor polise tabi oluyor gibi bilen biri varsa gözünüzü seveyim cevap yazsin
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
pisko68 yazdı:
28.03.2019 - 00:33:56
Arkadaşlar şimdi mecburi hizmetini bitirmiş bir erkek pratisyen hekim ve aynı ilde görevli bayan komiser polis evlenecek ama polisin şark görevi varmış iki yıl şimdi bunlar evlendi diyelim eş durumundan aynı yerde kalirlarmi yoksa bayan polis şark görevine gider arkasından doktor erkektemi gider aynı ilde kalma durumlari nasıl olur doktorlar hani stratejik personeldi biraz araştırdım doktor polise tabi oluyor gibi bilen biri varsa gözünüzü seveyim cevap yazsin
Doktor polise tabidir. Kadro varsa gider yoksa ayrı kalirlar
dr_enivicivokke yazdı:
28.03.2019 - 08:23:24
böyle bir evlilik ilginç olmuş :) ikinizin de işi stresli.. bayan polis bir de komiser stress küpüdür o
Daha evlenilmedi yolun başındayim ne kadar garip olay varsa benim başıma geliyor ne yapım :D iş hayatında da öyle bunda da öyle olacağa benziyor nerden öğrenirim bu bilgiyi
Yaman38 yazdı:
28.03.2019 - 09:04:38
hocam bende polisim, eşim doktor. Her iki meslek gurubu da stratejik personel olarak geçiyor. Eşim ilk adamasında DHY olarak benim bulunduğum yere ataması yapıldı. Siz eşinize tabisiniz.
Hocam benim farkım ilk dhy ataması değil ben dhy yi bitirdim şuanda aynı ildeyiz hatta benim memlekette oda burda görev yapıyor onun şark görevi varmış ne zaman gidecek bilmiyorum biraz araştırdım kurumlar arasında protokol varsa o uygulanır deniliyor protokol var diyor müdürlüktekiler ama protokole ulaşamıyorum kurumlar kendi arasında yazisir nerde ihtiyaç varsa orası diye okuduğum yerlerde var bizim dhy lerde çok fazla kadro açılıyor her dhy de eş durumu ve mazeret ataması da aynı atamanın içinde dilekçe ni veriyorsun ama burda biraz farklı bulunduğum il iç Anadolu da kendi meslek grubunda 4. Bölge c grubunda acaba diyorum hicmi ihtimal yok evlendikten sonra onun şark görevine gitmemesi
drzorunsuz yazdı:
28.03.2019 - 10:23:13
pisko68 yazdı:
Ne güzel moral verdin hocam direk gömdün daha bide yanına gidememe durumum var daha :wink:
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
estrellabella yazdı:
28.03.2019 - 11:46:11
Doktor polise tabidir, tüm atamalarda doktor atamalarının emniyet sınıfı personel eşinin yanına yapıldığını görebilirsiniz, zaten eşi doktor olan polis size cevabını vermiş, siz onun peşinde gezeceksiniz başka yolu yok
Tamam kizmayin yaa :D bi çıkar yolu yok yani oda burdayken evliyken şark atamasıni durdurma ihtimali hiç yok yani
pisko68 yazdı:
28.03.2019 - 11:21:55
drzorunsuz yazdı:
28.03.2019 - 10:23:13
pisko68 yazdı:
Ne güzel moral verdin hocam direk gömdün daha bide yanına gidememe durumum var daha :wink:
Malesef hocam😊
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Poliste şark zorunlu hizmettir ve olmazsa olmazlardandır. 3 sene peş peşe senin durumunu bahane ederek ipka (durdurma) verebilir. 4. sene de ipka verdiği takdirde; genel müdürlük ona iki şık sunar. 1. Ya derhal polis olarak şark görevine git, 2. GİH (genel idari hizmetli) olarak bulunduğun yerde istediğin kadar kal. Mecburen şark hizmetine gidecek. Bundan kaçış yok. Arkadaşın birisi de ; tus kazan eğitim durumundan yanında kalır demiş, Buda yanlış bilgi arkadaşlar. Emniyet teşkilatında eğitim mazeretinden atama var doğru, ancak bu sadece çocuklarına olur. Eşe ve kendisine eğitim mazereti yoktur. Bu söylediklerim net bilgi. başka aklınıza takılan birşeyler varsa yardımcı olabilirim hocam.
Kullanıcı avatarı
drzorunsuz yazdı:
28.03.2019 - 20:34:16
mhurkan yazdı:
28.03.2019 - 14:21:19
**Ek: TUS'u kazanırsanız. EĞitim hakkı nedeniyle TUS'u kazandığınız yere komiser atanır. Ancak şark hizmeti bakii kalır, TUS sonrasında gene komser nereye siz oraya.
Buda kesin değil kadro vs ayarlanırsa ancak
En kötü mahkeme ile halledilebiliyor burası. :wink: