Pazar , Ağustos 18 2019
Aile hekimlerinin genel bilgi paylasim platformu...
Merhaba ayın 15inde ilçe sağlıktan aile hekimliğine geçiş yapacağım. yerleştikten sonra birimine geçtiğim doktor hemen bana ulaşarak orasını sanal olarak aldıklarını binayı komple renove ettiklerini bu yüzden birime yeni yerleşen birinden 30 bin tl para talep ettiklerini söyledi. ben de açıkça bu parayı verecek durumumun olmadığını söyledim, ki gerçekten yok, ve konuyu kapattım.

şimdi nasıl bir yol izlemeliyim sizce, direkt istifa mı edeyim, başlayayım mı bu birime?

bir de bu durum olmasaydı da normal başlasaydık, ilk ay maaş alamadığımızı 2. ayda 15 günlük maaş yattığını biliyorum. peki cari nasıl yatıyor. bir de ayın 15inde oraya yerleşince kira elektrik su vb şeyleri nasıl ödeyeceğim cari yatmadan?
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
ahmetmeteisikara yazdı:
25.03.2019 - 14:14:28
Merhaba ayın 15inde ilçe sağlıktan aile hekimliğine geçiş yapacağım. yerleştikten sonra birimine geçtiğim doktor hemen bana ulaşarak orasını sanal olarak aldıklarını binayı komple renove ettiklerini bu yüzden birime yeni yerleşen birinden 30 bin tl para talep ettiklerini söyledi. ben de açıkça bu parayı verecek durumumun olmadığını söyledim, ki gerçekten yok, ve konuyu kapattım.

şimdi nasıl bir yol izlemeliyim sizce, direkt istifa mı edeyim, başlayayım mı bu birime?

bir de bu durum olmasaydı da normal başlasaydık, ilk ay maaş alamadığımızı 2. ayda 15 günlük maaş yattığını biliyorum. peki cari nasıl yatıyor. bir de ayın 15inde oraya yerleşince kira elektrik su vb şeyleri nasıl ödeyeceğim cari yatmadan?
Konu çok tartışmalı. Demirbaş ödenir diğerleri ödenmez görüşü çoğunlukta. Ama adam demirbaşı satmıyorum diğerlerini ödemiyorsanda diyebilir. Yerleşmeden önce konuşammışmıydınız
yani ben daha önce kimseden aile hekimliğine yerleşirken böyle bir rakam ödediğini duymadım. ortak eşyaları tabiki öderim ama bunlaın da fiyatının dediğim ücreti geçmesi imkansız. adam zaten bana açıkça binanın iç mimarına ödedikleri parayı istediklerini söyledi.

taksitle de olsa bu parayı ödemeyi düşünmüyorum. başlayıp sadece ortak eşyalara para vermeyi teklif etmek mi yoksa hiç başlamayıp kavgalı duruma düşmemek mi daha iyi bilemedim
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Binanın içi mimarisi için yaptıkları masrafları sizden isteme gibi bir hakları yok sadece ortak kullanılan malzemelerin fiyatlarını isteyin hekim sayısına bölüp ödemenizi yapın, kendi birim malzemelerinizi de kendiniz alın karşı taraf isterse dava açsın ,tamam masraf yapmış olabilir bina için ama bunun karşılığında da uzun süre cari gider parasını aldı siz verseniz bile siz bırakınca yerinize gelecek hekim verecek mi ki siz ödeme yapacaksınız sonra siz mağdur olursunuz.
qwerty_x yazdı:
25.03.2019 - 18:04:34
30 bin nedir 4 birim olsa 120 bin para mi harcamislar sakin vermeyin basladiginiz gun usule uygun dilekce verin iki ay sonra da cikin tekrar baska bir asmye yerlesirsiniz
yeni bina ise çok da uçuk bir rakam değil, 3700 nüfuslu a sınıfı bir birimse herşeye değer elinize net 12 bin üstü para geçer.
Kullanıcı avatarı
ahmetmeteisikara yazdı:
26.03.2019 - 08:56:20
dilekçe yazın derken? parayı isteyen doktoru şikayet mi edeyim diyorsunuz?

bu parayı vermeyip başlarsam parayı isteyen doktor bana bir yaptırım uygulayabilir mi peki?
yaptığı harcamalar faturalandıysa ve ödemezsen sözleşmen fesih dahi edilir hocam. bunu sor, eğer durumun yoksa bence hiç başlama.