Cumartesi , Aralık 14 2019
Atamalarla ilgili bilgi paylasim platformu...
  • 1
  • 241
  • 242
  • 243
  • 244
  • 245
  • 261
Merhaba hocam , Eşim özel sektörde çalışıyor 4 yıl kesintisiz prim yatırılmış. sormak istediğim SBA kadrosunda mecburim bitince eş durumu yapabirmiyim yoksa hizmet suresi kadar çalışma şartı olduğu için örneğin 4 yıl bitincemi eş durumundan atama isteyebilirim.
Merhaba hocam , Eşim özel sektörde çalışıyor 4 yıl kesintisiz prim yatırılmış. sormak istediğim SBA kadrosunda mecburim bitince eş durumu yapabirmiyim yoksa hizmet suresi kadar çalışma şartı olduğu için örneğin 4 yıl bitincemi eş durumundan atama isteyebilirim.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı
sevall yazdı:
10.04.2019 - 02:08:50
zorunlu bitince tayin isteyebilirsiniz. sadece imzaladığınız sözleşme gereğince istifa edemezsiniz.
Hocam merhaba,
82 DHY ile atanmıştım. 4924e geçip,mecburi hizmeti tamamlamadan, usülsüz istifa ettim. 82 DHY'de sağlık durumu mazaret atamasına başvurmamıştım. Ancak şimdi başvurmak istiyorum.
1. Bir sonraki atama dönemi için sağlık mazaret atama kurasına katılabilir miyim?
2. Kurul eğer mazareti kabul etmezse, beni genel kuraya alırlar mı? (Genel kuraya katılmak istemiyorum. Sadece mazaretim kabul edilirse o kuraya katılmak istiyorum. Yani mazaret kurası hariç başka kuralara katılmama gibi bir şansım var mı?)
Eş durumu ile dhy yükümlüsü olarak geldiğim şehirden dhy bitmeden eş durumundan feragat edersem kuraya sokulurum değil mi?
Eşim kurum içi ile atanıp başlayalı 6 ay oldu
Eşim yanıma direkt gelebilir mi yoksa gideceğimiz yer her ikimiz için de c d grubu olan bir yer mi olmak zorunda?
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Merhabalar; dhy ile atandığım yerden eş durumu ile eşimin bulunduğu şehire geldim. Burada hiç çalışamadan doğum sonrası ücretsiz izin aldım ve halen ücretsiz izindeyim. Eşim şu anda istifa etmek istiyor ve başka şehirde bir üniversitede öğretim üyesi kadrosuna geçecek. Bu süre de biraz uzayacak. Bu süre içinde ücretsiz izindeyken benim eş durumum sona erdiği için beni tekrar atarlar mı? Eski yerime mi gönderirler? Yoksa ocak ayında hiç bir belge vermesem de ücretsiz izinli olduğum için işlem yapılmaz mı hakkımda?
Çok zordayım fikirleriniz çok değerli benim için teşekkürler🙏
Kullanıcı avatarı
draysuce yazdı:
14.04.2019 - 21:22:47
Merhabalar; dhy ile atandığım yerden eş durumu ile eşimin bulunduğu şehire geldim. Burada hiç çalışamadan doğum sonrası ücretsiz izin aldım ve halen ücretsiz izindeyim. Eşim şu anda istifa etmek istiyor ve başka şehirde bir üniversitede öğretim üyesi kadrosuna geçecek. Bu süre de biraz uzayacak. Bu süre içinde ücretsiz izindeyken benim eş durumum sona erdiği için beni tekrar atarlar mı? Eski yerime mi gönderirler? Yoksa ocak ayında hiç bir belge vermesem de ücretsiz izinli olduğum için işlem yapılmaz mı hakkımda?
Çok zordayım fikirleriniz çok değerli benim için teşekkürler🙏
Ücretsiz izinde atama yapılmaz. izin bitince mazeret bittiği için c-d grubu bir yere atama yaparlar
Kullanıcı avatarı
queenofspades yazdı:
27.02.2019 - 13:13:51
dr_konya yazdı:
26.02.2019 - 10:12:49
queenofspades yazdı:
17.01.2019 - 10:20:21
merhabalar, eş durumundan bir il merkezinde pdc'si olmayan bir yerde çalışmaktayım. zorunlum bittikten sonra aynı il içerisinde tayin isteyebilir miyim? boyle bir durumda hizmet puanı mı gecerli olacak, yoksa halen eş durumu mazeretim devam ettiği için mümkün mü?
il içi atamalarda il sağlık müdürü yetkilidir
bu cevaptan ne anlamalıyım? zorunlu bitince nasıl bir yol izlemem gerekiyor?
eş durumu olduğu için mecburiden sonra kurum içi atamaya girebilirsiniz..aynı il içi açılırsa atanırsınız
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı
Dr.rkk yazdı:
28.02.2019 - 20:47:08
Ben istanbulda aile hekimligi asistanligi yaparken esim de istanbul da patoloji asistanligi yapmakta. Ben ondan 1.5 sene once dhy atamasina girecegim. Mazeret atamasindan istanbulda zorunlu hizmet yaparken esimin asistanligi bitecegi zaman yeniden mi atanmam gerekecek? Zorunlu hizmet surecimde sozlesmeli asm ye gecersem yine de dhy atamasina girmek zorunda miyim? Ve asm'de calisiyorken esim buraya mazeret atamasina katilabilir mi? Cevaplayabilirseniz sevinirim
mecburinizi bitirebilirseniz..alt bölge tayini isteyebilirsiniz..onun dışındaki ihtimaller düşük
Kullanıcı avatarı
dr_ysf yazdı:
16.03.2019 - 19:10:43
merhaba. eşimin 85. dhy de ataması oldu. atandığı yer ocak-şubat bölge hizmet gruplarına göre benim için c grubu idi. atandığı yer benim için c grubu olduğu için yazmıştık. daha tebligat yayınlanmadan başlayış yapamadan mart-nisan bölge grupları belli oldu benim için b grubu oldu? ne yapacağımı şaşırdım.
daha önce böyle bir durumla karşılaşan oldu mu acaba? c grubu olduğu için yazdık gibi bir savunma kabul görür mü?
malesef başvuru anındakine bakılır
  • 1
  • 241
  • 242
  • 243
  • 244
  • 245
  • 261