Cuma , Ocak 17 2020
Atamalarla ilgili bilgi paylasim platformu...
  • 1
  • 238
  • 239
  • 240
  • 241
  • 242
  • 262
Kullanıcı avatarı
esadioglu yazdı:
14.01.2019 - 14:31:31
L_Lawliet yazdı:
14.01.2019 - 09:12:35
esadioglu yazdı:
11.01.2019 - 23:19:08
Merhaba,
Eş durumu mazereti nedeni ile atandığım il o dönemde branşıma göre A grubunda iken şu anda C grubunda sınıflanıyor. Zorunlu hizmetim sona erdi ama mazeretim devam ediyor. Bu durumda mazeretimin sona ermesini beklemeden dilekçe ile kadromu daimi olarak bulunduğum ile aldırabilir miyim?

Daha önce yapılabileceğine dair cevaplar verilmiş olmakla birlikte yönetmelikteki ilgili maddede (18. madde) " ...atanma gerekçeleri ortadan kalkan personelin..." ifadesi kafamı karıştırıyor.

18. madde : (5) Dördüncü fıkrada belirtilen hükümlere göre atanmış olup atanma gerekçeleri ortadan kalkan personelin bulunduğu il, 5 ve 6 ncı hizmet bölgesinde veya C ve D hizmet grubunda ise talebi hâlinde yerinde bırakılır.
Aldırabilirsiniz gibi gözüküyor.
Teşekkür ederim. Bu durumda mazeretimin bitmemiş olması (eşimin asistanlığını bitirmesine 1,5 yıl var) başvuruya engel değil sonucunu çıkarabilir miyiz?
Alt bölge tayininde süre kısıtlaması olmadığı için olur bence. Ama 1,5 yıl sonra eşinizin branşına göre bulunduğunuz il C, D değilse çekemezsiniz.
Kullanıcı avatarı
(4) (Değişik:RG-2/3/2018-30348) 16 ncı maddenin ikinci fıkrasının (f) bendine göre atanan diş tabipleri ile aynı fıkranın (g) bendine göre atananlar öğrenim durumları ile ilgili belgeyi her eğitim ve öğretim yılı başlangıcında, 19 ve 20 nci maddelerine göre atananlar ise, mazeretlerinin devam ettiğine dair belgeleri, her yıl Ocak ayında çalıştığı kuruma bildirmekle yükümlüdür. İl müdürlükleri, mazereti sona eren personelin belgelerini 15 gün içerisinde Bakanlığa intikal ettirir.

(5) (Değişik:RG-2/3/2018-30348) Dördüncü fıkrada belirtilen hükümlere göre atanmış olup atanma gerekçeleri ortadan kalkan personelin bulunduğu il, 5 ve 6 ncı hizmet bölgesinde veya C ve D hizmet grubunda ise talebi hâlinde yerinde bırakılır. Aksi hâlde eski görev yerine veya eski görev yerleri esas alınarak, 26 ncı madde hükümlerine göre atanırlar. Eski görev yeri bulunmayanlar ise; görev yaptıkları yer esas alınarak 26 ncı madde hükümlerine göre atanırlar. Ayrıca, Devlet hizmeti yükümlülüğünü tamamlamadan sağlık ve aile birliği mazereti sona eren Devlet hizmeti yükümlüleri, tercihleri alınarak ilk Devlet hizmeti yükümlüsü kurasıyla atanırlar.

18. maddenin 4 ve 5. fıkraları böyle, eğer olabilirse bana da uygun gibi görünüyor. 10 güne kadar deneyeceğim.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
L_Lawliet yazdı:
14.01.2019 - 15:11:56
esadioglu yazdı:
14.01.2019 - 14:31:31
L_Lawliet yazdı:
14.01.2019 - 09:12:35


Aldırabilirsiniz gibi gözüküyor.
Teşekkür ederim. Bu durumda mazeretimin bitmemiş olması (eşimin asistanlığını bitirmesine 1,5 yıl var) başvuruya engel değil sonucunu çıkarabilir miyiz?
Alt bölge tayininde süre kısıtlaması olmadığı için olur bence. Ama 1,5 yıl sonra eşinizin branşına göre bulunduğunuz il C, D değilse çekemezsiniz.
Hocam alt bölgeye başvurmak için bu durumda bir kısıtlama yok ama şu anda bulunduğum yerde kalabilmek için mazeretimin, yani atanma gerekçemin ortadan kalkmış olması gerekir gibi bir sonuç çıkıyor ilgili maddeden. Eğer böyleyse aynı ay içinde hem eş durumu mazeretim sona ermeli, hem DHY bitmiş olmalı hem de bulunduğum il benim için C bölgesi olmalı ki oldukça düşük ihtimal bu da.
Kullanıcı avatarı
esadioglu yazdı:
14.01.2019 - 23:18:57

Hocam alt bölgeye başvurmak için bu durumda bir kısıtlama yok ama şu anda bulunduğum yerde kalabilmek için mazeretimin, yani atanma gerekçemin ortadan kalkmış olması gerekir gibi bir sonuç çıkıyor ilgili maddeden. Eğer böyleyse aynı ay içinde hem eş durumu mazeretim sona ermeli, hem DHY bitmiş olmalı hem de bulunduğum il benim için C bölgesi olmalı ki oldukça düşük ihtimal bu da.
DHY'nin bitmiş olması ile ilgili birşey yazmıyor.
Merhabalar hocam.Şu an ben ve nişanlım intern dr.larız. İkimizde aynı dhy girecez. Eş durumundan faydalanabilmek için belli bir evlilik süresi var mı ? ya da eş durumundan aynı dhy ye girecekler faydalanabiliyor mu ? Faydalanamıyorsa nasıl bir yol izlemeliyiz aynı yerlere mi gitmeliyiz? Bilgilendirebilir misiniz ?
Merhabalar hocam.Şu an ben ve nişanlım intern dr.larız. İkimizde aynı dhy girecez. Eş durumundan faydalanabilmek için belli bir evlilik süresi var mı ? ya da eş durumundan aynı dhy ye girecekler faydalanabiliyor mu ? Faydalanamıyorsa nasıl bir yol izlemeliyiz aynı yerlere mi gitmeliyiz? Bilgilendirebilir misiniz ?
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Merhabalar, oncelikle yardimlariniz ve ilginiz icin cok tesekkur ederim🙏🏻
Esim benden dolayi mecburi hizmetini Istanbulda tamamladi, ama su an ucretsiz izinde kendisi yani kadrosu simdilik istanbulda. Ben de asistanlik sonrasi 1. Bolge A grubunda mecburiye basladim. Ve suan bulundugum bolge esim icin de 1 B durumunda.
Size sormak istedigim;
1- esim bulundugum ile gelebilir mi?
2- istanbul suan benim icin 1C bolgesinde, biz istanbulda bulusabilir miyiz? Hangi durumda mumkun olabilir bu?
3- esimin alt bolge tayini yaptigi yer benim icin C- D olursa o yere gecis yapabilir miyim?
Cok tesekkurler😊
Kullanıcı avatarı
öncelikle kolaylıklar diliyorum
eşimin annesinin ne yazık ki beyin tm den ötürü bir sağlık sorunu var ve eşimin de bakmakla yükümlü olduğu bir rapor var ben de yeni uzm oldum bu atamada ben sağlık mazeretine mi yoksa eş durumuna göre mi pbs den başvuracağım?
şimdiden çok teşekkürler
Kullanıcı avatarı
Ftmtb yazdı:
29.01.2019 - 11:38:06
merhabalar ben ozel universitede uzmanligimi yaparken esim kendi uzmanligi bitince mecburisi icin yanima eş durumu kabul edilir mi devlette asistsnlikta oldugunu biliyorum ozelde farkli bir durum varmi?
tesekkurler
bitirmenize 6 aydan fazla varsa kabul edilir, koşullar aynı.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Merhaba arkadaşlar,
Epey bakınmama rağmen sorularıma cevap bulamadığım için buraya yazıyorum, bilen arkadaşlar cevaplarını esirgemezse sevinirim;
Ben üniversite YÖK kadrosunda 3. ay asistanıyım, nişanlım mimar olarak farklı bir il AFAD'a yerleşti ve göreve henüz başlamadı (1 ay içinde başlayacak gibi). Eş durumu tayinine başvurabilmemiz için
1. Benim asistanlıkta belli bir süreyi doldurmuş olma şartım var mı?
2. Nişanlımın aday memurluğu süresini tamamlaması şart mı yoksa bu süre dolmadan eş durumu tayini yapılabiliyor mu?
3. Nikahımızı nişanlım göreve başlamadan önce ya da sonra yapmamızın stratejik bir önemi ya da gerekliliği var mı?
Teşekkür ederim.
Merhaba, benzer bir soru daha önce soruldu mu bilemiyorum ama,
Eşimin babası için sağlık mazereti nedeniyle babasının yaşadığı ilde çalışması durumunda mecburi hizmet için eş durumu ile yanına atanmam mümkün oluyor mu acaba? Eşim hekim değil fakat devlet kurumunda 657 li devlet memuru, teşekkür ederim
drsuphi yazdı:
01.02.2019 - 09:35:37
Ftmtb yazdı:
29.01.2019 - 11:38:06
merhabalar ben ozel universitede uzmanligimi yaparken esim kendi uzmanligi bitince mecburisi icin yanima eş durumu kabul edilir mi devlette asistsnlikta oldugunu biliyorum ozelde farkli bir durum varmi?
tesekkurler
bitirmenize 6 aydan fazla varsa kabul edilir, koşullar aynı.
Çok tesekkurler
  • 1
  • 238
  • 239
  • 240
  • 241
  • 242
  • 262