Pazartesi , Haziran 1 2020
usmle hakkinda genel bilgi paylasim bolumu...
Kullanıcı avatarı

Re: usmle step1 çalışma arkadaşı

#3973599  gönderen Pearlyy
 24.08.2017 - 12:29:53
JustAnotherKinase yazdı:
Pearlyy yazdı:
JustAnotherKinase yazdı: Selam, ben de önce tusu hallettim fakat Türkiyede yaşamayı istemiyorum, mesaj atar mısınız
Suan nerdesiniz?
Detroit
Hayallerinize kavuşmanız ne kadar sevindirici:))
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#3973684  gönderen Kaserya
 24.08.2017 - 15:08:10
JustAnotherKinase yazdı:
Detroit
Bu arada ciddi olduğunuzu hiç düşünmedim. Bana nerede görev yaptığımı soranlara "reykjavik tabii cınım." diye cevap vererek dalga geçiyorum. Eğer ciddiyseniz bağışlayın amacım kötü değildi.

#4194684  gönderen 23xZeuSx23
 16.11.2018 - 15:11:54
Drilkem yazdı:
16.11.2018 - 15:02:53
uzman_doktor yazdı:
08.08.2018 - 01:45:44
Halya USMLE step 1 study partner arayan varmı? :)
Evet var aslında WhatsApp grubu kurulabilir
Gençler diyelim ki geçtik stepleri match de olduk ABD de hemen başlayabiliyormuyuz ? ( Mezuniyet sonrası )
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#4195137  gönderen DrKEF
 18.11.2018 - 00:25:53
23xZeuSx23 yazdı:
17.11.2018 - 23:47:56
Upp aynı zamanda step 1 puanları ömür boyu mu geçerli bilen yok mu ?
7 yıl içinde bütün sınavları vermek zorundasın. ömür boyu geçmiyor yani... ha fail olursun,yani barajı geçemezsin 7 sene beklemene gerek kalmaz

#4377651  gönderen DrLilwiseacre
 15.04.2020 - 16:18:23
dada yazdı:
06.05.2014 - 19:30:57
Millet babanızın parası varsa basın gidin amerikaya, orada kalın, Türk bir hocanın yanında takılın, klinik gözlem araştırma vs. yapın, bu arada sınavlara orada girin. Textbook learning english durumunuzu spoken english proficiency hale getirin. Bağlantılar kurun. Yoksa burada yapacağınız çabaların sonucunda elinizde sadece misafirlerinize göstermekten öteye geçmeyen ecfmg sertifikanızdan başka bir şey olmaz. Harcayacağınız onbinin üstündeki dolarda cabası. Moralinizi bozmak istemem ama parası olmayan bu işlere hiç girişmesin. Yada çok sağlam bir sponsor bulsun. Bunun vize problemi, kültür şoku vsde tuzu biberi. NOT: ecfmg sertifikam var. 2002 mezunuyum. 2012 yılında sertifika aldım. kbb uzmanıyım. Keşke bu sertifikayı almak için uğraşacağıma tusta biyokimyaya girecek puanı almaya uğraşsaymışım. Sertifika alındıktan sonrada bir asistanlık programına girmek için dünyanın parasını amerikalı kan emici programlara bayılıyorsunuz, sizi programlarına uygun görecekler ve görüşmeye çağıracaklar, gidip görüşeceksiniz, uçak parası otel parası vs. hadi görüştünüz kesin sizi programlarına asistan olarak kabul edeceklerinin garantisi yok, onca masrafa rağmen hala ortada kalabilirsiniz. Binlerce amerikalı karayiplerdeki tıp okullarında tıp fakültesi bitiriyor, bitirmek üzere ve 2015 yılında bu amerikalı vize problemi olmayan ingilizce problemi olmayan adaylar asistanlık programlarının çoğunu kapatacak. Bu arada green cardla amerikaya gelmiş veya araştırma amacıyla amerikadaki üniversitelerde bulunan kendi ülkesinde doçent prof olan ve amerika rüyasına kapılmış ve sınavları vermiş yüzlerce insan var, eşleşmeye 4. hatta 5 kez katılmış ama bir türlü bir asistanlık programına yerleşememiş insan var. Sonuçta kapitalist amerikada nefes almak bile parayla, kimsenin moralini bozmak istemiyorum ama ben denedim gördüm ve beyhude olduğuna karar verdim.
Olay budur
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#4377747  gönderen biendze
 15.04.2020 - 18:43:30
DrLilwiseacre yazdı:
15.04.2020 - 16:18:23
dada yazdı:
06.05.2014 - 19:30:57
Millet babanızın parası varsa basın gidin amerikaya, orada kalın, Türk bir hocanın yanında takılın, klinik gözlem araştırma vs. yapın, bu arada sınavlara orada girin. Textbook learning english durumunuzu spoken english proficiency hale getirin. Bağlantılar kurun. Yoksa burada yapacağınız çabaların sonucunda elinizde sadece misafirlerinize göstermekten öteye geçmeyen ecfmg sertifikanızdan başka bir şey olmaz. Harcayacağınız onbinin üstündeki dolarda cabası. Moralinizi bozmak istemem ama parası olmayan bu işlere hiç girişmesin. Yada çok sağlam bir sponsor bulsun. Bunun vize problemi, kültür şoku vsde tuzu biberi. NOT: ecfmg sertifikam var. 2002 mezunuyum. 2012 yılında sertifika aldım. kbb uzmanıyım. Keşke bu sertifikayı almak için uğraşacağıma tusta biyokimyaya girecek puanı almaya uğraşsaymışım. Sertifika alındıktan sonrada bir asistanlık programına girmek için dünyanın parasını amerikalı kan emici programlara bayılıyorsunuz, sizi programlarına uygun görecekler ve görüşmeye çağıracaklar, gidip görüşeceksiniz, uçak parası otel parası vs. hadi görüştünüz kesin sizi programlarına asistan olarak kabul edeceklerinin garantisi yok, onca masrafa rağmen hala ortada kalabilirsiniz. Binlerce amerikalı karayiplerdeki tıp okullarında tıp fakültesi bitiriyor, bitirmek üzere ve 2015 yılında bu amerikalı vize problemi olmayan ingilizce problemi olmayan adaylar asistanlık programlarının çoğunu kapatacak. Bu arada green cardla amerikaya gelmiş veya araştırma amacıyla amerikadaki üniversitelerde bulunan kendi ülkesinde doçent prof olan ve amerika rüyasına kapılmış ve sınavları vermiş yüzlerce insan var, eşleşmeye 4. hatta 5 kez katılmış ama bir türlü bir asistanlık programına yerleşememiş insan var. Sonuçta kapitalist amerikada nefes almak bile parayla, kimsenin moralini bozmak istemiyorum ama ben denedim gördüm ve beyhude olduğuna karar verdim.
Olay budur
Hocam son derece yanlış olduğunu düşünüyorum.
Bi kere hocam en zor olan ECFMG olayını halletmiş, sığ suda boğulmuş.
İyi step 1 ve 2 ck puanıyla pediatri iç hastalıkları patoloji hepsine girerdi. Ama IMG olarak kbb denediyse işi zor tabi
Kullanıcı avatarı

#4377768  gönderen biendze
 15.04.2020 - 19:05:46
Benim şu ana kadar match’e başvurup match olmayan arkadaşım yok, 4 sene üstüste başvurup match olamamak için sanırım çok top branşları yazarak olabilir
Kullanıcı avatarı

#4385721  gönderen DrKEF
 27.04.2020 - 15:33:42
match oranları gayet yüksek, maddi imkan el veriyorsa match olasılığı trde top branşları kazanma olasılığından çok daha yüksek, saçma bi kıyas ama moral bozmanın lüzumu yok.