Salı , Ekim 15 2019
mecburi hizmet istifa, es durumu atamalari ve yeniden atanacaklar icin genel paylasim platformu...
Kullanıcı avatarı
aksan yazdı:
31.07.2018 - 09:28:33
Eşim asiistanligini refakat raporu ile uzatti ocakta bitiriyor ben es durumu yaptim .ne zaman es durumum.bitmis sayilir genel kuraya girerim

Eşinizin asistanlığının uzaması dikkate alınmıyor.Normal asistanlık süresinin bitmesine 6 aydan az süre kaldığında kuraya giriyorsunuz
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
saglık bakanlıgı eş durumu mazeretinden yararlananların ilk kez atanırken 6 ay sartı aradıgını yonetmelikle gosterdı
halihazırda es durumu yapan kımseler için asistanlığın bitimine son 6 ay kala atanma diye birşey sozkonusu degıl yonetmelıkle sabıt
es durumu mazaretı ne zaman biterse o zaman atama oluyor
dogum izni asistanlığa ekleniyormus bakanlık oyle soyledi ?
dremcen yazdı:
31.07.2018 - 12:13:00
aksan yazdı:
31.07.2018 - 09:28:33
Eşim asiistanligini refakat raporu ile uzatti ocakta bitiriyor ben es durumu yaptim .ne zaman es durumum.bitmis sayilir genel kuraya girerim

Eşinizin asistanlığının uzaması dikkate alınmıyor.Normal asistanlık süresinin bitmesine 6 aydan az süre kaldığında kuraya giriyorsunuz
Bu konuda yaşanmış örnekler var mı bilgidiniz? Eş durumu ile eşimle aynı ilde mecburi hizmetini yapıyorum. Eşimin süresi 10 Nisan'da doluyor . Şubat atamasina sokarlar mi beni ?
Kullanıcı avatarı

Re:

#4221893  gönderen dalgakiran
 01.02.2019 - 22:21:04
drayy yazdı:
12.12.2016 - 16:58:33
Ben de birsey sormak istiyorum. Dhy bitmeden mazereti bitince tekrar yeni kura ya mi alınıyor yoksa dhy nin bir kısmını yaptığımız eski yere mi oluyor atama? 3 ay için genel kuraya kalmak istemiyorum. Eski görev yeri ataması sadece zorunlusu bitenlere mi?
Bu sorunun cevabını bende merak ediyorum, bilen var mı acaba
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
gncltradana yazdı:
01.02.2019 - 22:41:33
Son 6 ay kala dhy koyarlar genel kuraya kalırsın denk gele yerleşirsin ruhun bile duymaz
Bazı arkadaşlar eğer normal dhy atanıp sonrasında mazeret ile bı yere gitme durumunda kadronun ilk atandığı yerde olduğu söyluyor bu sebeple mazeret in bitmesi halinde kuraya girmeyip eski görev yerine dönüleceğini söylüyor lar. Bu Bilgi yanlış sanırım???
dr.sezai yazdı:
01.02.2019 - 22:55:44
gncltradana yazdı:
01.02.2019 - 22:41:33
Son 6 ay kala dhy koyarlar genel kuraya kalırsın denk gele yerleşirsin ruhun bile duymaz
Bazı arkadaşlar eğer normal dhy atanıp sonrasında mazeret ile bı yere gitme durumunda kadronun ilk atandığı yerde olduğu söyluyor bu sebeple mazeret in bitmesi halinde kuraya girmeyip eski görev yerine dönüleceğini söylüyor lar. Bu Bilgi yanlış sanırım???
Özetle mazeretle başladıgın yerde mecburini yapıyorsan her dhy de isim listesine şöyle göz gezdirmekte fayda var
Merhabalar arkadaslar bu konuda net bilgi verebilecek biri yok mu ? Es durumu atamasinda Esin asistanlik süresini bitirmesine 6 ay kaladan itibaren ilk atamada mi yoksa esin girecegi kuradan bir önceki atamaya mi sokuyorlar? Birde mecburi hizmetin %80 tamamlandıktan sonra yeniden atmaya sokmuyorlar diye bir şey duydum doğrumudur acep ??