Salı , Aralık 10 2019
Her türlü eğlence,oyun,yarışma ve ıvırzıvır paylaşımlarınız...

Kullanıcı avatarı

Neden herkesten nefret ediyorum

#4117426  gönderen M724
 13.05.2018 - 23:38:04
Insanlardan nefret ediyorum. Halbuki birkac sene once sevgi dolu bi insandim. Insanlar sevilmeyi hakediyor mu? Kendim de dahil kimsenin bunu haketmedigini düşünüyorum.(ne kadar muhtac olsak da)
Eskiden insanlara yardım amaciyla doktorluk yapma gibi bi hedefi olan biriydim. Artık böyle bir amacim yok. Vakit geçsin, hayat bitsin, para kazanayim gibi sebeplerle yapiyorum bu meslegi...
Sadece iş hayatimla alakali deil bu durum. Aileme dahi sevgim kalmadi...

Help meeee!
Kullanıcı avatarı

Re: Neden herkesten nefret ediyorum

#4117430  gönderen fztdr
 13.05.2018 - 23:42:05
ara ara olur böyle durumlar. bu kötü zamanların geçmesini sabırla beklemenizi tavsiye ederim
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#4117433  gönderen Murid
 13.05.2018 - 23:44:36
Hocam sevgi bir duygudur, insan akliyla sevmez kalbiyle sever. Oncelikle insanlari neden sevmediginizi degil de kendinizi neden sevmediginizi, bu nefretin sebeplerini tek tek yazin. Yani kendinizde neleri begenmiyorsunuz. Sonra adim adim onlari duzeltmeye baslayin. Farkina varmadan insanlari da artik sevmeye baslarsiniz bence :)
Tedavi basarili olmazsa baska doktorlardan farkli tedaviler denersiniz :D Ama iyi bir doktorum bence ben 👍

#4117453  gönderen Keremd
 14.05.2018 - 00:00:44
Hocam mesleğinizin 3.yılında gibi bir dönemdeseniz böyle oluyor. Bu dönem çok dikkatli olun herşey herkes sizi incitir çevrenizdeki dostlarınızı sakın kaybetmeyin. Herkesten beklentisiz olun çünkü bu süreç bitince farkında olarak veya olmayarak kırılıp sizden uzaklaşan kişileri birdaha eskisi gibi bulmanız imkansız olur ki bu size çok acı gelir. Köşenize çekilin kalbinizin rahatlaması için pozitif şeyler izleyin bilinçaltınıza o pozitifliği yollayın önce işe yaramaz sanabilirsiniz ama vakti gelince zararı en aza indirecektir. Kolay gelsin hocam
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#4117468  gönderen rachel
 14.05.2018 - 00:13:41
Ben de bazen herkesten ve her şeyden nefret ediyorum
Ama bazen
Bunun anlık olduğunu biliyorum
Geçecektir diyorum
“Ben herkesten nefret eden biriyim” i özellik olarak sahiplenip hayatıma o şekilde devam etmiyorum

#4117487  gönderen iltera
 14.05.2018 - 00:46:55
Ben de benzer duygular hissediyorum. Fark olarak tanımadığım insanlarla, hastalarla vb iletişimim çok iyi seviyede; dolmuş şoförüyle, kasiyerle çevremdeki hemen hemen her insanla iyi anlaşıyorum ve genel olarak herhangi bir sıkıntı yaşamıyorum. Sıkıntı yaşadığımda da bunu kendime hiç dert etmiyorum. Geçen hafta haklı oldugum bir konuda hastaya açıklama yaptım, çıkarken gerızekali dedi bana, sadece cehaletine gülümsedim mesela. Gelgelelim uzun zamandır tanıdığım arkadaş, kuzen, can dost, bilimum akrabaya karşı son 1 yıldır olağanüstü tahammülsüz ve nefret doluyum. İstiyorlar ki en süper onlar olsun, kimse daha başarılı olmasın, daha fazla para kazanmasın, daha çok gezmesin. Zavallıysan problem yok.
Son 5 yıldır problemli bi hayatım vardı, çevremdeki herkes pek iyiydi, elemanlar meğer benim kötü durumda olmamdan besleniyorlarmış. Çıkış yapmaya başladığımdan beri hasetliklerinden ve fesatlıklarından yanlarında nefes alamıyorum. Onca yıl arkadaşlık dostluk kurup, iyi insanlara çarptığımı düşünerek 30 yaşa geliyorum dönüp etrafıma bi bakıyorum hayatta iyiliğimi isteyen tek içten insan anam. Buna şükür.

#4117494  gönderen kutsaclirapunzel
 14.05.2018 - 00:59:14
önce kendini sonra aileni sev. Sonra da işini. Sonra başardıklarına bak. Nelerden vazgeçtiğini düşün. Şuan sahip oldukların eğer eskiden hayalindi ise sadece yılgınlık seninki. Biraz çık dolaş, kafanı değiştir. Koleksiyoncu ol, dergi oku, ülke gez , gezemiyorsan belgeselini izle. Aman ha, çok kısa ömrümüz, verem olmadan yaşayınız. Soğuk içiniz. İyi geceler.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#4117690  gönderen thebesiktas
 14.05.2018 - 15:31:43
Birçok filozofun da dile getirdiği gibi "insan özünde kötü bir varlıktır", bu gerçeğin bilinç altı düzeyinde de olsa farkına varmışsın...bir insanı çok iyi tanırsan sevmemeye başlarsın....
Ama bu sevmeme halini nefrete dönüştürmek anlamsız... İnsanlara sevgi duyma ama o sevgiyi doğaya, edebiyata, sanata yönlendir... İnsanı ise zayıf bir varlık olarak gör ve iyisiyle kötüsüyle sadece kabul et...

#4117696  gönderen rachel
 14.05.2018 - 15:39:08
iltera yazdı:
14.05.2018 - 00:46:55
Ben de benzer duygular hissediyorum. Fark olarak tanımadığım insanlarla, hastalarla vb iletişimim çok iyi seviyede; dolmuş şoförüyle, kasiyerle çevremdeki hemen hemen her insanla iyi anlaşıyorum ve genel olarak herhangi bir sıkıntı yaşamıyorum. Sıkıntı yaşadığımda da bunu kendime hiç dert etmiyorum. Geçen hafta haklı oldugum bir konuda hastaya açıklama yaptım, çıkarken gerızekali dedi bana, sadece cehaletine gülümsedim mesela. Gelgelelim uzun zamandır tanıdığım arkadaş, kuzen, can dost, bilimum akrabaya karşı son 1 yıldır olağanüstü tahammülsüz ve nefret doluyum. İstiyorlar ki en süper onlar olsun, kimse daha başarılı olmasın, daha fazla para kazanmasın, daha çok gezmesin. Zavallıysan problem yok.
Son 5 yıldır problemli bi hayatım vardı, çevremdeki herkes pek iyiydi, elemanlar meğer benim kötü durumda olmamdan besleniyorlarmış. Çıkış yapmaya başladığımdan beri hasetliklerinden ve fesatlıklarından yanlarında nefes alamıyorum. Onca yıl arkadaşlık dostluk kurup, iyi insanlara çarptığımı düşünerek 30 yaşa geliyorum dönüp etrafıma bi bakıyorum hayatta iyiliğimi isteyen tek içten insan anam. Buna şükür.
A’dan Z’ye katılıyorum