Salı , Eylül 17 2019
2018 TUS 1.Dönem Sınavı: 25.02.2018
  • 1
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 23

Re: Şubat TUS için DAVA açıldı mı ?

#4077384  gönderen nurgasemetey
 11.03.2018 - 15:50:40
Turkcemi affedin
Tabi ki soru yanlis ise dava acmak hakki vardir. Bu bir.
Ama
Surecleri uzatmak icin dava aciyorlarsa magdurlarin dava acma hakki vardir. Mesela polise bomba var diye yanlis bilgi vermek sucsa, ayni sey bu icin gecerli. Tabi ki art niyet bulmak imkansiz ve dava acan bunu ispatlamasi lazim ki nerden bulacak kanitlari.

Ozet olarak durum osym itiraz sureclerini duzeltseydi davalik olmazdi ama dershanelerin isine gelmiyor ki, show yapmak istiyor. Olay tabiki de toplumsal ahlaka uzaniyor.
En son nurgasemetey tarafından 11.03.2018 - 15:54:23 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

#4077385  gönderen dr-atrium
 11.03.2018 - 15:51:08
durozies yazdı:
11.03.2018 - 15:43:15
dr-atrium yazdı:
11.03.2018 - 15:37:57
efe009 yazdı:
11.03.2018 - 13:38:24
Eşim hukukçudur, karşı dava olayı bir kaç paragöz avukatın arkadaşları gazlaması diye düşünüyorum, kesinlikle boş laflar. Dava açan varsa umarım bu arkadaşları ciddiye almaz ve 1 2 soru için inat etmezler. Karşı davacılar lütfen araştırıp konuşun biraz. Davaya müdahil olma davayı izleme ve bilgi almadır, karşı dava değildir. Bunu bile farklı farklı anlatıyorsunuz insanlar bilmiyor diye.
Bilmedigim icin soruyorum yanlis anlasilmasin lutfen
3-5 kisi hakkini aricak diye geriye kalan 10 bin kisinin hakkini gasp etmiyorlar mi ? Hukuk da bunun bir karsiligi olmali elbet
Bilmediğim için soruyorum, ortada gerçekten hatalı sorulmuş soru varsa ve eğer ösym iptal etmiyorsa bu durumda ne yapılmalı? Olsun canları sağolsun mu denmeli?
Eger gercekten ortada hata var ise osym bu sorulari iptal ediyor zaten siz sindiye kadar osym nin hic bir tane bile soruyu iptal etmedigini gordunuz mu ? Sizin hatali diye nitelendirdiginiz sorular belkide osym nin baz aldigi textbook icin hatasi olmayan bir soru nerden biliyosunuz adamlar **** degil herhalde mahkemeye onlarda referans textbook bilgilerini sunuyolar
Not datanin hatali diye acikladigi sorulardan 2 sini yanlis yaptim 1 ini bos biraktim davayla iptal olursa kazancim olur kaybim olmaz
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#4077386  gönderen Thephilosopher
 11.03.2018 - 15:52:44
durozies yazdı:
11.03.2018 - 15:33:41
Karşı davayı hangi argümanla açacaksınız? Dava açma hakkına karşı mı dava açacaksınız anlamadım? Örneğin Ösym hatalı soruları iptal etmez ise ve sınava giren birisi de referans gösterip dava açar ise buna karşılık tedbiriniz ne ve nasıl olacak? Ha varsa buna karşı dava açma hakkı ozaman herkes her davaya karşı dava açabilir demek oluyor bu durumda. Öylemi gerçekten???
Ösym son yaptigi aciklamada itiraz edilen sorular için bilirkisilerden olusan bir kurul tayin edecegini aciklamisti.

Buna rağmen mahkeme ile yeni bilirkisiler atanmasi ve sürecin uzamasina karsi dava acilacak. Ve böylece sürecin uzamasindan faydalanmak isteyen art niyetliler herkesin önünden çekilecek.

#4077387  gönderen dr-atrium
 11.03.2018 - 15:56:09
59 dogrusu olup dava acim belki 1 i iptal olurda baraji gecerim diyen art niyetlilerden ve tercih yapmak icin sureyi uzatma vs dusuncesi olanlardan dava acan varsa hakkimi helal etmiyorum bu kisilere
Kullanıcı avatarı

#4077390  gönderen efe009
 11.03.2018 - 16:00:22
durozies yazdı:
dr-atrium yazdı:
efe009 yazdı:
11.03.2018 - 13:38:24
Eşim hukukçudur, karşı dava olayı bir kaç paragöz avukatın arkadaşları gazlaması diye düşünüyorum, kesinlikle boş laflar. Dava açan varsa umarım bu arkadaşları ciddiye almaz ve 1 2 soru için inat etmezler. Karşı davacılar lütfen araştırıp konuşun biraz. Davaya müdahil olma davayı izleme ve bilgi almadır, karşı dava değildir. Bunu bile farklı farklı anlatıyorsunuz insanlar bilmiyor diye.
3-5 kisi hakkini aricak diye geriye kalan 10 bin kisinin hakkini gasp etmiyorlar mi ? Hukuk da bunun bir karsiligi olmali elbet
Bilmediğim için soruyorum, ortada gerçekten hatalı sorulmuş soru varsa ve eğer ösym iptal etmiyorsa bu durumda ne yapılmalı? Olsun canları sağolsun mu denmeli?
arkadaşlar bakın ösym klavuzu okunarak ve kabul edilerek sınava giriliyor, dava açmak yasal hak olarak tanımlanmış. Buna karşı dava falan açılamaz. Hic bir dayanak gösterilmeden açılmışsa dava mesela ozaman mahkeme reddeder zaten, ana adamlar davayı referansla bir kitap kaynak göstererek açacak. Yani bu adamin art niyetini falan ispatlayamazsın. Adam yanlış soru olmayan adil sınav istiyorum dahi dese bu bile gerekcedir. Art niyeti neyle ortaya koyacaklar. Tamamen ortalık bulandırma çabası.

#4077391  gönderen drjustice
 11.03.2018 - 16:00:23
dr-atrium yazdı:
11.03.2018 - 15:56:09
59 dogrusu olup dava acim belki 1 i iptal olurda baraji gecerim diyen art niyetlilerden ve tercih yapmak icin sureyi uzatma vs dusuncesi olanlardan dava acan varsa hakkimi helal etmiyorum bu kisilere
O tarz kişiler hayrini goremiyolar kazandiklari yerlerin. Agustosa dava açanlar nereyi kazandi ben de bunu merak ediyorum. Degdi mi o kadar insanin ahini alip perişan ettiklerine
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#4077392  gönderen Atabilge4848
 11.03.2018 - 16:03:05
Hatali Tus sorularının iptali için dava açılırsa , bilirkişi dava açan kişinin hatali iddaa ettiği soruları iptal ederse ,dava açan kisiye karşı dava açmak tabiki zor olucaktir , cunki soru hatalıdır dava açan kişi hakkını aramıştır . Yalnız , bilirkişi hatalı soru yok diye karar alıp dava açan kişinin sorularını iptal etmezse ( ki kuvvetle muhtemel bu sinav boyle olucak dava açılırsa) iste o zaman dava açan şahısa karşı davayı açacağız , soru doğru olmasına ragmen art niyetle acilan bu dava hakkında hak kaybına uğradığımızi , maddi ve manevi zarara uğradığımızi ve bu zararın davacı şahıs tarafından karsilanmasini talep edecegiz .
Kullanıcı avatarı

#4077393  gönderen efe009
 11.03.2018 - 16:03:21
Thephilosopher yazdı:
11.03.2018 - 14:28:35
Ösym nin itiraz edilen sorulari inceleyen bilirkişi kurulu yokmu? Al sana art niyet!! Bu neyin davası? 15 martta dava lehine bir duyuru olursa, gerekirse yeni dava açıp kovusturmama kararını kovalıyacağız ve emsal karar olacak meraklanmayın.
elinizden geleni yapın bence de sizden sonra başkaları boşartları uğraşmasın derim :) yahu akil var mantık var dava ösym ye karşı açılıyor adam onun bilirkişisini niye baz alsın arkadaşım.

#4077394  gönderen dr-atrium
 11.03.2018 - 16:06:16
efe009 yazdı:
durozies yazdı:
dr-atrium yazdı:

arkadaşlar bakın ösym klavuzu okunarak ve kabul edilerek sınava giriliyor, dava açmak yasal hak olarak tanımlanmış. Buna karşı dava falan açılamaz. Hic bir dayanak gösterilmeden açılmışsa dava mesela ozaman mahkeme reddeder zaten, ana adamlar davayı referansla bir kitap kaynak göstererek açacak. Yani bu adamin art niyetini falan ispatlayamazsın. Adam yanlış soru olmayan adil sınav istiyorum dahi dese bu bile gerekcedir. Art niyeti neyle ortaya koyacaklar. Tamamen ortalık bulandırma çabası.
Hocam ben karsi dava acilsin bunlar cezalandirilsin vs demiyorum boyle bir hak verilmis bunu kullaniyolar zaten sozum davacilara degil mahkeme ve osym ye , birinin hakkini savunurken baskasinin hakkini yemek bence adil degil ve mahkeme bunuda dusunmeli bence
Kullanıcı avatarı

#4077395  gönderen efe009
 11.03.2018 - 16:11:07
JustAnotherKinase yazdı:
11.03.2018 - 14:33:18
efe009 yazdı:
11.03.2018 - 14:15:20
JustAnotherKinase yazdı:
11.03.2018 - 13:39:04

Dava açma tarihi bittikten sonra yazılmış bir mesaj bu, tüm artniyetleri de ispatlarıyla mahkemeye sunucaz İnşallah eğer dava açılmışsa. Bekleyip görelim, kuruşuna kadar herkes tazminatını da alacak bir daha baraj geçmek için veya başka sebeple kimse ülkenin en önemli kesiminin geleceğiyle oynayamayacak. Bu iş bitecek emin ol.
meydanı boş bulan konuşuyor. Eşim hakim kardeşim karşı dava tazminat falan hikaye, arkadaşlar insaflı olur insallah dava açılmaz açıldıysa da çekilir. Ama bilmeden atıp sıkmayın yakışmıyor. Dava açacaksan dava açma hakkina karşı açabilirsin ondan da hak arama hakkını engelleyemeyecegin için sonuç çıkmaz. Art niyeti neye göre belirleyeceksin bir aydinlatsana insanları yalan makinası falan mi buldun? Geç bu işleri.

Neye hatta nelere göre belirleyeceğimizi söyleyip kimsenin tedbir almasına neden olamam. Çok güzel belirlenir sen hiç merak etme. Hatta geçen sınavlar için de davalar açılacak. Biz uyarılarımızı yaptık arkadaşım, şimdi artniyetle dava açılmışsa açan düşünsün. Bundan sonra Türkiyede ekmek yiyemeyecek bu kadar da net konuşuyorum. İnsanların gelecekleriyle oynamak o kadar kolay değil, ayrıca senin masumane uzlaşmacı tavırların işe yarasaydı ağustos tusunda öyle davrananlar bir yıldır beklemezlerdi. Geç bunları kendi dalgana bak sen.
türkiye de çalışamayacakmış :) sen kimsin kardeş sen işine bak :) burada klavye kovboyu olmuşsunuz delikanlı demedim yakistiramadim sana. Poker oyunu çok oynadın galiba blöf şova devam. Ama elinin boş olduğunu bileme sökmez o blofler, güler gecerler sana. Sen okadar kendine güveniyorsan bu ülkede adam çalıştırmam diyecek kadar adamsan git konuş da dava hakkını kaldır. Yalancılık almış yürümüş. Sizin gibi atıp tutacağıma efendi gibi 6 ay beklerim. İstifalıyım ve bu tus icin istifa ettim. Ama adamlığımi bozmam yalan atmam ne olursa olsun. Hakkını aramak isteyen varsa iyi niyetle Allah yardımcısı olsunolsun, kötü niyetle yapıyorsa Allah cezasını verir zaten. Size kalmaz kovboycuklar.
Kullanıcı avatarı

#4077397  gönderen efe009
 11.03.2018 - 16:13:24
dr-atrium yazdı:
11.03.2018 - 16:06:16
efe009 yazdı:
durozies yazdı:

Hocam ben karsi dava acilsin bunlar cezalandirilsin vs demiyorum boyle bir hak verilmis bunu kullaniyolar zaten sozum davacilara degil mahkeme ve osym ye , birinin hakkini savunurken baskasinin hakkini yemek bence adil degil ve mahkeme bunuda dusunmeli bence
kesinlikle haklısın hocam bu sistem yanlış, ben de burada karşı dava acarım diye atıp tutanlara kızıyorum sana değil lafim.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#4077403  gönderen dr-atrium
 11.03.2018 - 16:24:24
Thephilosopher yazdı:
11.03.2018 - 16:17:41
Sorulari hazirlayan ÖSYM, sorulari inceleyen ise bilirkisi kuruludur.

Dava sorulara açılmıştır. Bilirkisi kuruluna değil.
Göreceksiniz bu kez nasil takipsizlik verileceğini. :)
Osym nin davalara karsi onlem aldigi bu donemki sorulardan belliydi zaten
  • 1
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 23