Perşembe , Aralık 12 2019
1. 2. ve 3. sinif ogrencilerine ozel...

TIP 1 4.0 NOT ORTALAMASI İÇİN

#3995975  gönderen jony_34
 27.09.2017 - 13:24:11
Merhabalar ben lisede 4 yıl yatmış ordan oraya akmış 4 yıl değilde sanki 28 yıl yaşamış bir insan evladıyım. Bunu yazmamın nedeni 1 .sınıflara istisnasız gezmesini tavsiye etmenizden yani ben yeterince gezdim artık gezmek eğlenmek istemiyorum en azından 4.0 yapıp hak ettiğim yere geçene kadar . Malum insan 4 yıl gezince lise ortalamsı rezalet oluyor rezaletten kastım 55 gibi çok uber alles oluyor . Ben lys de cerrahpaşa sıralaması yapmama rağmen şuan izmirin 3. devlet üniversitesinde okuyorum ve bu bana tecrit gibi geldiği için bu sene 4.0 yapıp istanbula dönmek istiyorum . Pazartesi ve salı okula gittim ama hiç kayda değer bir şey görmedik hoca bildiğin slaytı okuyor ama dersenizki 4.0 için okula gitmek lazım giderim.

Şimdi ben günde 7-8 saat çalışmak istiyorum ama nasıl çalışacağımı bilmiyorum . Kurul 1 in slaytlarını çıkardım ama sanki soru çözmem lazım gibi hissediyorum ama nasıl soru bulabilirim ?

Özet gerekirse Tıp ta 1.sınıfta 4.0 yapmak için ne yapmalıyım ?

Re: TIP 1 4.0 NOT ORTALAMASI İÇİN

#3995977  gönderen soulrebel
 27.09.2017 - 13:29:51
4,00 yapmayı hedeflemenizdeki amaç nedir? Hiçbir işe yaramıyor yatay geçiş her üniversiteye olmaz hepsi de kadro açmaz yani şimdiden tusa çalışmaya başlamak bile daha mantıklı bence illa da geleceğe yatırım yapıcam diyorsanız siz bilirsiniz tabi de. 7 senede çok şey değişmiş olabilir bizim zamanımızda öyleydi en azından.

bir de tıp fakülteleri arasında elbette fark var ama cerrahpaşa,ege, hacettepedeki herkesin dr house gibi çıktığını sanıyorsanız çok yanılıyorsunuz her fakültede gerçekten üst düzey donanımlı ve bilgili hekim sayısı yüzde10'u geçmez o da kişisel çabadır kalan yüzde 90 da tabii ki değerlidir ama diğer fakültelerden bariz bir farkları olmaz malesef gerçek bu.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#3995979  gönderen soulrebel
 27.09.2017 - 13:34:55
ha ben illa yapıcam 4,00 bana ne arkadaş dersen de ses kaydet onları her gün akşam dinle notlar al hocanın da derste ağzının içine bak slaytları hatmet o zaman olabilir bu bir de edebiyat inkılap vs dersleri de aynı şekilde çalışmalısın.

ben de 3,60 civarında bitirdim kimse bana 2,40 ile bitirenden farklı bir muamele göstermedi hatta sormadı bile.

#3995990  gönderen jony_34
 27.09.2017 - 14:04:31
soulrebel yazdı:4,00 yapmayı hedeflemenizdeki amaç nedir? Hiçbir işe yaramıyor yatay geçiş her üniversiteye olmaz hepsi de kadro açmaz yani şimdiden tusa çalışmaya başlamak bile daha mantıklı bence illa da geleceğe yatırım yapıcam diyorsanız siz bilirsiniz tabi de. 7 senede çok şey değişmiş olabilir bizim zamanımızda öyleydi en azından.

bir de tıp fakülteleri arasında elbette fark var ama cerrahpaşa,ege, hacettepedeki herkesin dr house gibi çıktığını sanıyorsanız çok yanılıyorsunuz her fakültede gerçekten üst düzey donanımlı ve bilgili hekim sayısı yüzde10'u geçmez o da kişisel çabadır kalan yüzde 90 da tabii ki değerlidir ama diğer fakültelerden bariz bir farkları olmaz malesef gerçek bu.
Şehir yüzünden 4.0 yapmak istiyorum amacım zaten bu sene 4.0 yapıp sonra normal bir öğrenciye dönüşmek.

#3995992  gönderen jony_34
 27.09.2017 - 14:06:45
soulrebel yazdı:ha ben illa yapıcam 4,00 bana ne arkadaş dersen de ses kaydet onları her gün akşam dinle notlar al hocanın da derste ağzının içine bak slaytları hatmet o zaman olabilir bu bir de edebiyat inkılap vs dersleri de aynı şekilde çalışmalısın.

ben de 3,60 civarında bitirdim kimse bana 2,40 ile bitirenden farklı bir muamele göstermedi hatta sormadı bile.
Slaytları hatim etmek hem fikirim benim birde bol bol soru çözüp pratik yapmam lazım üniversite yeni olduğu için çıkmış sorusu az nereden temin edebilirim
Kullanıcı avatarı

#3996009  gönderen zixiebixie
 27.09.2017 - 14:27:31
jony_34 yazdı:
soulrebel yazdı:4,00 yapmayı hedeflemenizdeki amaç nedir? Hiçbir işe yaramıyor yatay geçiş her üniversiteye olmaz hepsi de kadro açmaz yani şimdiden tusa çalışmaya başlamak bile daha mantıklı bence illa da geleceğe yatırım yapıcam diyorsanız siz bilirsiniz tabi de. 7 senede çok şey değişmiş olabilir bizim zamanımızda öyleydi en azından.

Şehir yüzünden 4.0 yapmak istiyorum amacım zaten bu sene 4.0 yapıp sonra normal bir öğrenciye dönüşmek.
Sana vakti zamanında dönem 2.si olmuş yatay da yapmış bir abla tavsiyesi vereyim o zaman. Madem normal bir öğrenciye dönüşmek istiyorsun Izmir'de kalmayı göze al.Çünkü bazen ne yaparsan yap elinde olmayan nedenlerle istedigine ulasamayabiliyorsun.Eğer elinde olmayan nedenlerle yatay yapamazsan hevesin kirilir çünkü .Not yükseltmek için çalışma. Ben kaliteli bir doktor olacağım diye çalış. Severek çalış. Textbook oku bol bol. Hastalıkların patofizyolojisini deliler gibi öğren. Mümkünse ingilizce kaynaklardan oku. Göreceksin sadece slayt ezberleyip çok yüksek notlarla mezun olan saman kafalı insanlar da var. Onlardan farkın olsun. Bu dediklerim sana muhakkak er yada geç başarıyı getirecektir.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#3996031  gönderen jony_34
 27.09.2017 - 15:24:06
zixiebixie yazdı:
jony_34 yazdı:

Sana vakti zamanında dönem 2.si olmuş yatay da yapmış bir abla tavsiyesi vereyim o zaman. Madem normal bir öğrenciye dönüşmek istiyorsun Izmir'de kalmayı göze al.Çünkü bazen ne yaparsan yap elinde olmayan nedenlerle istedigine ulasamayabiliyorsun.Eğer elinde olmayan nedenlerle yatay yapamazsan hevesin kirilir çünkü .Not yükseltmek için çalışma. Ben kaliteli bir doktor olacağım diye çalış. Severek çalış. Textbook oku bol bol. Hastalıkların patofizyolojisini deliler gibi öğren. Mümkünse ingilizce kaynaklardan oku. Göreceksin sadece slayt ezberleyip çok yüksek notlarla mezun olan saman kafalı insanlar da var. Onlardan farkın olsun. Bu dediklerim sana muhakkak er yada geç başarıyı getirecektir.

Merhaba güzel tavsiyeleriniz için teşekkür ederim textbook okumak hep aklımda ama izmirde kalırsam asıl bunları yapamam kendimi bildim bileli istanbulda yaşıyorum ve istanbulda okumaya yetecek kadar puan yapıpta okuyamayacak olmam hemde çeşitli nedenlerden istanbula gelmem lazım şayet istanbula gelebilirsem slayt ezberlemeyi bırakıp kendimi kaliteli bir doktor olarak yetiştirmeye başlayabilirim slayt ezberlemektense guyton okurum robbins okurum ama mesele benim bu sene istanbula dönmem lazım ve 4.0 yaparsam kesin dönebilirim istanbula tereddütsüz
Kullanıcı avatarı

#3996037  gönderen mhurkan
 27.09.2017 - 15:33:01
Ek bilgi: Herkes İzmir'e gelmek isterken nedir bu İstanbul sevdası?

Gezip tozmayı seviyorsan ne işin var İstanbulda. Derslerine çalışmak istiyorsan İzmirde de çalışabilirsin.

Not ortalamasına gelince: Hayatının hiç bir döneminde işine yaramayacak.

#3996041  gönderen jony_34
 27.09.2017 - 15:37:18
mhurkan yazdı:Ek bilgi: Herkes İzmir'e gelmek isterken nedir bu İstanbul sevdası?

Gezip tozmayı seviyorsan ne işin var İstanbulda. Derslerine çalışmak istiyorsan İzmirde de çalışabilirsin.

not ortalaması tabiki hiçbir zaman işime yaramayacak ama istanbula geçebilmem için anahtar görevi görecek .
İzmire gelince bence İstanbul ve İzmir mukayese bile edilemez çok güzel ve yaşanabilecek bir şehir ama alışkanlıklar ve yaşanmışlıklar diyelim o zaman
Kullanıcı avatarı

#3996045  gönderen mhurkan
 27.09.2017 - 15:40:40
jony_34 yazdı:
mhurkan yazdı:Ek bilgi: Herkes İzmir'e gelmek isterken nedir bu İstanbul sevdası?

not ortalaması tabiki hiçbir zaman işime yaramayacak ama istanbula geçebilmem için anahtar görevi görecek .
İzmire gelince bence İstanbul ve İzmir mukayese bile edilemez çok güzel ve yaşanabilecek bir şehir ama alışkanlıklar ve yaşanmışlıklar diyelim o zaman
Hadi öyle olsun bakalım. Bir 10 sene sonra konuşalım bunu. :wink:

Bu arada İstanbul'a geçebilmen için not ortalamsından daha önemli şeylere ihtiyacın var. Geçmeyi düşündüğün üniversitenin buna izin vermesi gerek. Yani işin zor. Kolay gelsin. :wink:
Kullanıcı avatarı

#3996093  gönderen Creative
 27.09.2017 - 16:50:48
Adam İstanbul plakasını nickinde kullanmış hala İzmir daha güzel orda kal diyen var :) bence 4 ortalama yapmak çok zor çıkmış çalış, textbook oku, notlara bak ,slaytları adın gibi bil ,ses kaydı dinle, pratik sınavlarında en az 90 al ama yine de 4 ortalaman için bir şey daha kalıyor o da şansss ...şimdi sen her şeyi dört dörtlük yapsan bile şans 🍀 olmayınca olmuyor maalesef. bi hoca çıkar anlatmadığı yerden sorar biri çıkar 3 soru için 100 sayfalık not verir .... böyle olunca hakketmene rağmen sonuca ulaşamaamak insanı çıldırtır o yüzden sana naçizane tavsiyem lisede yaptığını yap ilk 2 yıl gez yeni arkadaşlıklr edin ama iyi hekim olabilmek için de ipin ucunu sakın kaçırma zaten ondan sonra alışırsın ...Ayrıca İzmir de çok güzel bi yerr tebrik ederimm..!😊
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#3996099  gönderen JustAnotherKinase
 27.09.2017 - 16:56:46
jony_34 yazdı:Merhabalar ben lisede 4 yıl yatmış ordan oraya akmış 4 yıl değilde sanki 28 yıl yaşamış bir insan evladıyım. Bunu yazmamın nedeni 1 .sınıflara istisnasız gezmesini tavsiye etmenizden yani ben yeterince gezdim artık gezmek eğlenmek istemiyorum en azından 4.0 yapıp hak ettiğim yere geçene kadar . Malum insan 4 yıl gezince lise ortalamsı rezalet oluyor rezaletten kastım 55 gibi çok uber alles oluyor . Ben lys de cerrahpaşa sıralaması yapmama rağmen şuan izmirin 3. devlet üniversitesinde okuyorum ve bu bana tecrit gibi geldiği için bu sene 4.0 yapıp istanbula dönmek istiyorum . Pazartesi ve salı okula gittim ama hiç kayda değer bir şey görmedik hoca bildiğin slaytı okuyor ama dersenizki 4.0 için okula gitmek lazım giderim.

Şimdi ben günde 7-8 saat çalışmak istiyorum ama nasıl çalışacağımı bilmiyorum . Kurul 1 in slaytlarını çıkardım ama sanki soru çözmem lazım gibi hissediyorum ama nasıl soru bulabilirim ?

İstanbulda sıradan bir tıbbiyeli olacağına izmirde kral ol. İstanbulda bir numara yok boşuna gelme, ha diyosan ki maddi sıkıntımız var evimiz istanbulda, o zaman kas. Ama diğer türlü değmez

#3996826  gönderen jony_34
 28.09.2017 - 11:14:59
Creative yazdı:Adam İstanbul plakasını nickinde kullanmış hala İzmir daha güzel orda kal diyen var :) bence 4 ortalama yapmak çok zor çıkmış çalış, textbook oku, notlara bak ,slaytları adın gibi bil ,ses kaydı dinle, pratik sınavlarında en az 90 al ama yine de 4 ortalaman için bir şey daha kalıyor o da şansss ...şimdi sen her şeyi dört dörtlük yapsan bile şans 🍀 olmayınca olmuyor maalesef. bi hoca çıkar anlatmadığı yerden sorar biri çıkar 3 soru için 100 sayfalık not verir .... böyle olunca hakketmene rağmen sonuca ulaşamaamak insanı çıldırtır o yüzden sana naçizane tavsiyem lisede yaptığını yap ilk 2 yıl gez yeni arkadaşlıklr edin ama iyi hekim olabilmek için de ipin ucunu sakın kaçırma zaten ondan sonra alışırsın ...Ayrıca İzmir de çok güzel bi yerr tebrik ederimm..!😊
Çok teşekkür ederim bana textbook önerebilir misiniz

#3996827  gönderen jony_34
 28.09.2017 - 11:16:53
JustAnotherKinase yazdı:
jony_34 yazdı:Merhabalar ben lisede 4 yıl yatmış ordan oraya akmış 4 yıl değilde sanki 28 yıl yaşamış bir insan evladıyım. Bunu yazmamın nedeni 1 .sınıflara istisnasız gezmesini tavsiye etmenizden yani ben yeterince gezdim artık gezmek eğlenmek istemiyorum en azından 4.0 yapıp hak ettiğim yere geçene kadar . Malum insan 4 yıl gezince lise ortalamsı rezalet oluyor rezaletten kastım 55 gibi çok uber alles oluyor . Ben lys de cerrahpaşa sıralaması yapmama rağmen şuan izmirin 3. devlet üniversitesinde okuyorum ve bu bana tecrit gibi geldiği için bu sene 4.0 yapıp istanbula dönmek istiyorum . Pazartesi ve salı okula gittim ama hiç kayda değer bir şey görmedik hoca bildiğin slaytı okuyor ama dersenizki 4.0 için okula gitmek lazım giderim.

İstanbulda sıradan bir tıbbiyeli olacağına izmirde kral ol. İstanbulda bir numara yok boşuna gelme, ha diyosan ki maddi sıkıntımız var evimiz istanbulda, o zaman kas. Ama diğer türlü değmez
Ben tam tersini düşünüyorum izmirde kral olacağıma istanbulda normal olurum :cry: