Çarşamba , Ekim 23 2019
mecburi hizmet istifa, es durumu atamalari ve yeniden atanacaklar icin genel paylasim platformu...
Kullanıcı avatarı
dr_hitch yazdı:selamlar herkese. Dr_demirci yardımıcı olursanız çok sevinirim. benim resmi bitiriş tarihim 30 aralık 2017 eşim benden dolayı eş durumu ile aynı ilde 1. sorum Aralık ayı gelmeden eşimin ismi kasımda çıkar mı?. 2. sorum 600 günlük mecburinin Aralık ayı sonu itibariyle 64 günü kalıyor aralık ayı içerisinde alt bölge istenebilir mi? ( NOT:Kamu hast. sekreterliğine sorduğumda cevap olarak bitirmenize 6 aydan fazla zaman kalması gerek dediler 6 aydan fazla uzatmaların mazeret olarak geçebileceğini söylediler.)
eşinizin mecburisi bitmediyse siz bitirmeden onu kuraya sokarlar. mecburi bitmeden alt bölge olmaz. asistanlığın uzatmaları dikkate alınmaz normal süresi biterken atamayı yaparlar

#3941947  gönderen ays07
 10.07.2017 - 18:20:25
Benim sorum da su.. Es durumu ile bi ilde mecburimi tamamlarsam eşim uzman olunca ben mecburimi tamamlamia bulundugum icin bulundugum ilde devam etmek istiyorum deyip esim benden bagimsiz sekilde kuraya katilabilir mi? Mecburimi tamamlarsam tamamladigim yerde kadroya gecme sansim oluyor mu
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

Re:

#3941956  gönderen dr_hitch
 10.07.2017 - 18:30:52
verdiğiniz cevaplar için teşekkürler. özür dileyerek bir sorum daha olacak benim resmi bitiş tarihim 30 aralık uzmanlık sınavım ocak 2018 de olacak kuraya ismim gitmesi falan derken marta kadar yerimdeyim 30 aralığı mı yoksa ocaktan sonraki bir tarihi mi göz önünde bulundurular
Kullanıcı avatarı

Re:

#3941957  gönderen dr_demirci
 10.07.2017 - 18:31:51
normal süre bitmeden kuraya sokarlar genelde
Kullanıcı avatarı

Re:

#3942449  gönderen nanoin
 11.07.2017 - 02:11:04
Mazeretin bitmesine en yakın kurada isminiz listelerde cıkıyor(dhy niz bitmedi ise), dhy listelerini takip edin, bir sürprizle karsılasmayın. Kuralar 2 ayda bir olduğu icin mazeretin son iki ayı riskli dönem. Ayrıca Dogum izni ve raporlar dısındaki asistanlık uzatmaları mazeretten sayılmıyor.

Re:

#3942983  gönderen dr_hitch
 11.07.2017 - 15:42:21
Teşekkürler cevaplar için. Bu doğum iznine doğum sonrası alınan ücretsiz izin dahil mi? Ayrıca asistanlığın eş durumu mazeretin sayılması için zaman sınırı var mı?

Re:

#3942985  gönderen dr_hitch
 11.07.2017 - 15:43:49
Eş durumu sayılmasınderken ücretsiz iznin alınması noktasında zaman sınırı varmı demek istedim
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#3943074  gönderen go-roger
 11.07.2017 - 17:50:03
ays07 yazdı:Benim sorum da su.. Es durumu ile bi ilde mecburimi tamamlarsam eşim uzman olunca ben mecburimi tamamlamia bulundugum icin bulundugum ilde devam etmek istiyorum deyip esim benden bagimsiz sekilde kuraya katilabilir mi? Mecburimi tamamlarsam tamamladigim yerde kadroya gecme sansim oluyor mu
Bu sorunun cevabini ben de cok merak ediyorum. Sayin demirci hocam cevaplarsaniz cok seviniriz
Kullanıcı avatarı

#3943075  gönderen go-roger
 11.07.2017 - 17:50:04
ays07 yazdı:Benim sorum da su.. Es durumu ile bi ilde mecburimi tamamlarsam eşim uzman olunca ben mecburimi tamamlamia bulundugum icin bulundugum ilde devam etmek istiyorum deyip esim benden bagimsiz sekilde kuraya katilabilir mi? Mecburimi tamamlarsam tamamladigim yerde kadroya gecme sansim oluyor mu
Bu sorunun cevabini ben de cok merak ediyorum. Sayin demirci hocam cevaplarsaniz cok seviniriz
Kullanıcı avatarı

#3943079  gönderen dr_demirci
 11.07.2017 - 18:06:08
go-roger yazdı:
Mazeret bitiminde bulunduğunuz il c-d grubu ise kalırsınız
Kullanıcı avatarı
ben bu başlığı görmediğim için buna başlık açtım sorry..
şimdi bu 2 ay süresi nerede geçiyor nerede yazıyor? bazıları 6 aydan kısalınca atanırsın diyor, bazıları 2 ay kala, bazıları ise son ana kadar kalırsın...
bunu yaşayan canlı örnekler var mıdır??
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009