Perşembe , Aralık 5 2019
Doktorca Haberin Adresi...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 8
Kullanıcı avatarı

#3883596  gönderen bydy
 16.05.2017 - 16:09:29
arzthamburg yazdı:
caffeinelove yazdı:
arzthamburg yazdı: velvele ve kaos
hiç çekilmez, ürperdim
Şöyle ki 35 yaş üstü kadın doktorla olabilmek zaten sağlam bir özgüven gerektirir ülkemiz şartlarında😎
Çekemem diyenler içinse yelpaze geniş her meslek her yaş😀
evlenmek için
35 yaş üstü kadın reprodüktif çağın sonuna daha yakın kadındır, özgüven gerektirecek sınırların dışına çoktan çıkmıştır. doktor olup olmaması hiçbir şeyi değiştirmez(35 yaş üstü riskli gebelik sınırı)
hele bu kadın 40 yaş üstüyse kırmızı bölgededir, uzak durulmalıdır, sağlıklı bir çocuğunuzun olma yüzdesi tek hanelere düşmüştür bile
çocuk yoksa aile yok, gelecek yok
Bu düşüncenize hiç katılmıyorum.
İmza Çocuksuz Aileler Derneği Başkanı
Not: Derneğimizin ismini değiştirmeyi düşünmüyoruz :D

#3883598  gönderen nuretta
 16.05.2017 - 16:20:46
insanların evlat sahibi olmak istemelerinin yüzde 80 sebebi yaşlanınca yanında olacak kendisine destek olabilecek birilerinin olmasını istemek.ve bu kesinlikle insani ve mantıklı bi istek.kimse gelecek nesiller şöyle olsun böyle parlasın diye çocuk yapmaya falan çalışmıyor .aynı şekilde evlat edinenlere sorun ''ben ona yardımcı olayım yarenlik edeyim o da ben yaşlanınca bana etsin ''der.çocuk sahibi olmak kuşkusuz çok güzel ve manevi değeri olan bi duygu ama yaşam ve ölüm bizim anladıgımız manada olmasa mesela her insan 60 yaşına varınca küt diye gidecek şekilde yaratılmış olsa bugun çocuk sahibi olmak için yanıp tutuşan insanların yarısı bu arzudan vazgeçebilir.çünkü dünya özellikle de gelecek nesiller için hiç de yaşanılası bi yer falan olmayacak.özelikle de bizim coğrafyamızda.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

Re:

#3883601  gönderen arthur
 16.05.2017 - 16:23:01
Tam olarak ne zaman evlenme teklif etmiş onu kaçırdım ben Zira evlenme teklif edebilecek bir ortam göremedim 🤔
Kullanıcı avatarı

Re:

#3883635  gönderen nurullahs
 16.05.2017 - 17:02:39
arthur yazdı:Tam olarak ne zaman evlenme teklif etmiş onu kaçırdım ben Zira evlenme teklif edebilecek bir ortam göremedim 🤔
kalp krizi geçirdiğini fark edince teklifi edeyim demiş gibi duruyor..
zira intikam aldığını söylemiş zaten "hani direk dugundu?? sen misin bunu isteyen" diyip burnundan getirmis :roll:
Kullanıcı avatarı

#3883643  gönderen kizarmisekmek
 16.05.2017 - 17:12:13
bydy yazdı:
arzthamburg yazdı:
caffeinelove yazdı: Şöyle ki 35 yaş üstü kadın doktorla olabilmek zaten sağlam bir özgüven gerektirir ülkemiz şartlarında😎
Çekemem diyenler içinse yelpaze geniş her meslek her yaş😀
evlenmek için
35 yaş üstü kadın reprodüktif çağın sonuna daha yakın kadındır, özgüven gerektirecek sınırların dışına çoktan çıkmıştır. doktor olup olmaması hiçbir şeyi değiştirmez(35 yaş üstü riskli gebelik sınırı)
hele bu kadın 40 yaş üstüyse kırmızı bölgededir, uzak durulmalıdır, sağlıklı bir çocuğunuzun olma yüzdesi tek hanelere düşmüştür bile
watsap gurubu var mi
Kullanıcı avatarı

#3883647  gönderen bydy
 16.05.2017 - 17:16:45
kizarmisekmek yazdı:
bydy yazdı:
arzthamburg yazdı: evlenmek için
watsap gurubu var mi
Var :D
Biraz önce eşime whatsapptan soda zararlıymış yazdım :mg:
En son bydy tarafından 16.05.2017 - 17:25:14 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı

Re:

#3883660  gönderen ceyna
 16.05.2017 - 17:24:10
insan intikam için bile olsa böyle bir evlilik teklifi yapılmaz. ilerde kadın diyemez evlenme teklifi almadım diye. aldım hatta ne kadar heyecanlı diye bir anlatmaya başlarsa süper o zaman teklife değer.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#3883668  gönderen estrellabella
 16.05.2017 - 17:31:14
Aile olma kavramını çocuk sahibi olmakla ve 35 yaş üstü kadınlar ölsün mantığıyla bağdaştırmak çok acınası bir durum, herkes istediği yaşta istediği insanla evlenebilir, aile kurabilir, çocuk olması şart değil, olsa daha iyi olur ancak çocuk yapıp boşanmaktan daha iyidir çocuksuz aile olmak. Çocuk yapabilme yeteneği ile özgüvenin ne ilgisi var? Ne kadar çağdışı düşüncelere sahip üstelik dr olan insanlar var, kadını bir birey olarak değil çocuk için aracı gören insanlar hiç evlenmesin mümkünse.
Kullanıcı avatarı

#3883671  gönderen arzthamburg
 16.05.2017 - 17:32:41
nuretta yazdı:insanların evlat sahibi olmak istemelerinin yüzde 80 sebebi yaşlanınca yanında olacak kendisine destek olabilecek birilerinin olmasını istemek.ve bu kesinlikle insani ve mantıklı bi istek.kimse gelecek nesiller şöyle olsun böyle parlasın diye çocuk yapmaya falan çalışmıyor .aynı şekilde evlat edinenlere sorun ''ben ona yardımcı olayım yarenlik edeyim o da ben yaşlanınca bana etsin ''der.çocuk sahibi olmak kuşkusuz çok güzel ve manevi değeri olan bi duygu ama yaşam ve ölüm bizim anladıgımız manada olmasa mesela her insan 60 yaşına varınca küt diye gidecek şekilde yaratılmış olsa bugun çocuk sahibi olmak için yanıp tutuşan insanların yarısı bu arzudan vazgeçebilir.çünkü dünya özellikle de gelecek nesiller için hiç de yaşanılası bi yer falan olmayacak.özelikle de bizim coğrafyamızda.
DNA (ya da RNA) kendini çoğaltmak istiyor, en basit canlıdan en kompleks organizmaya kadar bu böyle
cinsellik de bu sebeple var, haz duymak da bunu sürdürebilmek için araç aslında, insanoğlu bunun çakallığını yapıp üreme boyutunu engelleyip işin araç olan boyutuyla fazla haşır neşir olmuş, amaç haline getirmiş, yani çocuk sahibi olmayı istemek ve çocuk yapmak normal olan, hiç bir canlı da insan gibi zürriyetim bana baksın diye çoğalmıyor, çoğalmayı da kontollü bir şekilde yapmalıyız sadece, çünkü insan gelişen aklıyla besin zincirinden çıkalı yüzbinlerce yıl olmuş
Kullanıcı avatarı

#3883689  gönderen arzthamburg
 16.05.2017 - 17:55:32
estrellabella yazdı:Aile olma kavramını çocuk sahibi olmakla ve 35 yaş üstü kadınlar ölsün mantığıyla bağdaştırmak çok acınası bir durum, herkes istediği yaşta istediği insanla evlenebilir, aile kurabilir, çocuk olması şart değil, olsa daha iyi olur ancak çocuk yapıp boşanmaktan daha iyidir çocuksuz aile olmak. Çocuk yapabilme yeteneği ile özgüvenin ne ilgisi var? Ne kadar çağdışı düşüncelere sahip üstelik dr olan insanlar var, kadını bir birey olarak değil çocuk için aracı gören insanlar hiç evlenmesin mümkünse.
ben değil genetik öyle görüyor
çocuk yapmayan kadına vücudunun bile bazı jinekolojik kanserlerle ihanet etme potansiyeli daha yüksek, henüz biyolojik olmayan bir makineye bilincimiz aktarılamadığı sürece bu böyle

bence evlilikten ve hayattan beklentileri aynı olmayan insanlar hiç evlenmesin, olayı kadın erkek diye ayırmadan
başlıkta birbirini sevip de evlenecek olan iki insan hakkında söylenmedik söz bırakılmadı, özgüvenden girildi, kadına bakış açısından çıkıldı(doktor olmadığı için mesleğinden dolayı kadını aşağılarken sorun yoktu ne de olsa), herkes modern çağdaş kesildi birden, keşke buna da bir iki kelam etseydiniz de ben de sizin ne kadar çağdaş olduğunuzu anlardım!

Re:

#3883704  gönderen drbuspiron
 16.05.2017 - 18:10:59
arzthamburg yazdı:
estrellabella yazdı:Aile olma kavramını çocuk sahibi olmakla ve 35 yaş üstü kadınlar ölsün mantığıyla bağdaştırmak çok acınası bir durum, herkes istediği yaşta istediği insanla evlenebilir, aile kurabilir, çocuk olması şart değil, olsa daha iyi olur ancak çocuk yapıp boşanmaktan daha iyidir çocuksuz aile olmak. Çocuk yapabilme yeteneği ile özgüvenin ne ilgisi var? Ne kadar çağdışı düşüncelere sahip üstelik dr olan insanlar var, kadını bir birey olarak değil çocuk için aracı gören insanlar hiç evlenmesin mümkünse.
ben değil genetik öyle görüyor
çocuk yapmayan kadına vücudunun bile bazı jinekolojik kanserlerle ihanet etme potansiyeli daha yüksek, henüz biyolojik olmayan bir makineye bilincimiz aktarılamadığı sürece bu böyle

bence evlilikten ve hayattan beklentileri aynı olmayan insanlar hiç evlenmesin, olayı kadın erkek diye ayırmadan
başlıkta birbirini sevip de evlenecek olan iki insan hakkında söylenmedik söz bırakılmadı, özgüvenden girildi, kadına bakış açısından çıkıldı(doktor olmadığı için mesleğinden dolayı kadını aşağılarken sorun yoktu ne de olsa), herkes modern çağdaş kesildi birden, keşke buna da bir iki kelam etseydiniz de ben de sizin ne kadar çağdaş olduğunuzu anlardım!
sorun aslında meslekten ziyade yaş farkı ve insanlarn takıldığı şey bu yas farkıyla evliliğin ancak mesleğin cazibesine bağlı olduğunu düşünmeleri
bu amca asgari ücrete çalışan biri olsaydı genç kızımız ona aşık olur muydu acabaya takılıyorlar
aşksa tabi
hıı 2 kişi arasındaki bu alan razı veren razı durumu bizi ilgilendiryr mu hayır ama ilişkinin tarzı da tartışılıyor işte tıpkı evlilk teklifi de bizi ilglendrmediği halde haber olması gibi :D
cinsiyetler yer değişseydi muhtemel siz de bu tepkiyi verecektnz sağlık memuru genc erkek niye bu yaşlı kadına aşık olsun ki aşk değil paradr o falan diye ama şimdi uzaktan nefse hoş geliyor :D
En son drbuspiron tarafından 16.05.2017 - 18:34:33 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Re:

#3883710  gönderen rumuz23
 16.05.2017 - 18:15:21
şaka gibi
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

Re:

#3883712  gönderen arthur
 16.05.2017 - 18:16:10
nurullahs yazdı:
arthur yazdı:Tam olarak ne zaman evlenme teklif etmiş onu kaçırdım ben Zira evlenme teklif edebilecek bir ortam göremedim 🤔
kalp krizi geçirdiğini fark edince teklifi edeyim demiş gibi duruyor..
zira intikam aldığını söylemiş zaten "hani direk dugundu?? sen misin bunu isteyen" diyip burnundan getirmis :roll:
Wauwww devamını okumamıştım :D Kız da evlenmeye hala razı takdire şayan bir çift :P :D
Kullanıcı avatarı

Re:

#3883718  gönderen Jeanne
 16.05.2017 - 18:25:52
Yeni tanışıp ilk görüşte aşık olduk deseler ok de 36 yaşında bir insan 19 yaşında bir çocukla ne konuşup ne paylaşabilir. Bence sıkıntı şimdiki durum degil tanışma yaşları

Re:

#3883721  gönderen drbuspiron
 16.05.2017 - 18:28:53
dr_itachi yazdı:yazıyı okurken başlarda "neden böyle bir şey yapmış :roll: yazık laa :roll: " diye düşünürken, yazının sonunda "helal olsun :D çok güzel yapmış :D" dedim. :applaus:
dislike a boğulmussun ama sana katılıyorum :D
düğün tarihi ayarlamıssınz daha nasıl evllk teklf edebilirdi :D
süprisin iyisi kötüsü olmas demiş
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 8