Pazar , Aralık 8 2019
DrTus ve Diger güncel etkinlikler...

HER İLAÇ BİR SERVET

#3843902  gönderen reissss
 31.03.2017 - 12:14:11
Herkese kolay gelsin iyi çalışmalar diliyorum Aİle hekimiyim kendi bölgemde hastalarımdan kullanmadıkları ilaçları getirmelerini istiyorum bu ilaçlardan son kullanma tarihi geçmeyenleri hastalara veriyorum Her ilaç bir servet kampanyası adı altında kullanılmayan ilaçları ekonomiye kazandırmak amacım desteklerinizi bekliyorum Her aile hekimi kendi bölgesinde böyle bir uygulama başlatsa çok güzel olur.Örnek vereyim kendi bölgemde topladığım-dağıttığım ilaçlar yaklaşık 3000 tl civarında ve bazı ilaçlar monoklonal antikorlar çok pahalı.Açıkçası HER İLAÇ BİR SERVET.

#3843918  gönderen addison41
 31.03.2017 - 13:54:34
peki bu ilaçları dağıtırken elinizde hiçbir resmi belge olmayacak. ilerde bu bizim için sıkıntı yaratmaz mı?
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#3843963  gönderen hvmdr
 31.03.2017 - 14:49:00
hocam talep etmediğimiz halde bize de torba torba ilaç getirenler oluyor biz genelde kabul etmiyoruz,sizin düşündğünüz şey benimde aklıma geldi ama yaparsam başıma iş gelmeyeceğini kimse garanti edemez.herhangi bir sebepten dolayı tartıştığımız bir hasta reçetesiz ilaç veriyor/satıyor diye şikayet edebilir,o zaman al başına belayı..
Kullanıcı avatarı

Re:

#3843975  gönderen dr_samsa
 31.03.2017 - 15:34:50
çok güzel bir uygulama tebrikler
Kullanıcı avatarı

Re:

#3844025  gönderen JustAnotherKinase
 31.03.2017 - 18:20:13
Sıkıntı yaratabilecek bir uygulama, bireysel olarak böyle birşey yapma
Kullanıcı avatarı

Re:

#3844028  gönderen _newborn_
 31.03.2017 - 18:25:29
Ben de bu tur iyiliklerden maraz dogacagi kanaatindeyim. Bakanlikla gorusmeden ben yapmam. Cok iyi niyetli guzel bir uygulama ama risk almaya deger mi iste.

slm

#3844029  gönderen aerztinnn
 31.03.2017 - 18:25:33
cok guzel bı geri dönüşüm ama bırılerının canı sıze çamur atmak istese ve atsa bırde aksi gibi o çamur tutsa al başına belayı hatta tutmasa izi kalsa yeter hayat boyu kötü nam salarsın belkı ceza bıle alırsın kımse tesk etmez haberın olsun helede adamın madamın yoksa garıbansan yandın demektır :) kımseye yaptıgın iyiliği anlatamazsın haberın olsun hocam
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#3844231  gönderen -kisame-
 31.03.2017 - 23:35:34
Sakın müdürlükten izin için yazı almadan böyle bişey yapma sakın. Abi tavsiyesi, niyetin çok güzel ama başına açılabilecek belalardan habersizsin.

Re:

#3844269  gönderen reissss
 01.04.2017 - 00:18:26
Öncelikle yazımı okuduğunuz için teşekkürler, 1 saniyesi garanti olmayan hayatta çamur atarlar mı diye düşünmek istemiyorum zaten bir çok hekim arkadaş benden tecrübelidir sahte rapor istemeler hasta olmadan,yazacaksın tehditleri,başkasının üstüne ilaç yazdırmaya çalışanlar, okula gitmemiş öğrencinin rapor için tehdit eden velisi,tartışmalar .Bu meslek zaten ip üstünde cambazlik gibi belki devam ederiz belki ayağımİz kayar düşeriz.Şehit olan hekim arkadaşlarımız gibi.Yalnız bu ülke hepimizin bi yerden el atmak lazım benim düşüncelerim bu yönde.Eger arkadaşlar risktir göze alamayız diyorsanız özelden adresimi vereyim ilaçları biriktirip ödemeli olarak bana kargoyla yollayabilirsiniz
Kullanıcı avatarı

Re:

#3844273  gönderen drbounlife
 01.04.2017 - 00:25:00
Elinize sağlık, tebrikler.
Kullanıcı avatarı

Re:

#3844275  gönderen Jeanne
 01.04.2017 - 00:26:13
Biyolojik ajan, faktör gibi ilaçları hastanın eline vermeyin abi
Hani evde kalıp kullanılmamış parasetamol falan ok de bunlar ciddi işler
Biyolojik ajan yazmak icin bir sürü evrak dolduruyoruz. endikasyon onayı alabilmek icin bir sürü prosedürü var
Biz zaten al getir diyoruz hastanın eline bile bırakmıyoruz kutunun üstüne adini yazıp biyolojik ajan uygulama odasında kendimiz saklıyoruz
Cunku bunları satanlar var
Mesela hastanın tedavisini erken kesicez ve raporla fazla almıştı diyelim, onu henüz temin edememiş hastaya kendimiz kullanıyoruz
Hastanın eline veren merkezler olabilir ama siz asla kendiniz teslim alıp başkasına vermeyin başınıza iş alırsınız
Satarken yakalanıp bana da doktor sattı diyen bile çıkabilir
Kullanıcı avatarı

Re:

#3844277  gönderen Jeanne
 01.04.2017 - 00:29:52
Elinize illa böyle pahalı ilac düştü diyelim size tavsiyem bir eah ya da üniversitenin ilgili bölümüne bağışlayın onlar zaten temin edemeyen hastaya kullanır
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

Re:

#3844279  gönderen reissss
 01.04.2017 - 00:31:18
Jeanne yazdı:Biyolojik ajan, faktör gibi ilaçları hastanın eline vermeyin abi
Hani evde kalıp kullanılmamış parasetamol falan ok de bunlar ciddi işler
Biyolojik ajan yazmak icin bir sürü evrak dolduruyoruz. endikasyon onayı alabilmek icin bir sürü prosedürü var
Biz zaten al getir diyoruz hastanın eline bile bırakmıyoruz kutunun üstüne adini yazıp biyolojik ajan uygulama odasında kendimiz saklıyoruz
Cunku bunları satanlar var
Mesela hastanın tedavisini erken kesicez ve raporla fazla almıştı diyelim, onu henüz temin edememiş hastaya kendimiz kullanıyoruz
Hastanın eline veren merkezler olabilir ama siz asla kendiniz teslim alıp başkasına vermeyin başınıza iş alırsınız
Satarken yakalanıp bana da doktor sattı diyen bile çıkabilir
Hocam teşekkürler çöpe gitti zAten o ilaç tarihi geçmisti dikkat ederim

Re:

#3844280  gönderen reissss
 01.04.2017 - 00:35:38
Vefat eden bir hastadan gelen ilaçlardan sadece biri eliquis(abiksaban)=168 tl yanlış anlamayın lütfen yaptığımı söylemek değil amacım sadece bu konuya biraz dikkat çekmek istiyorum belki yetkililerden birisi okur yazıyı düzenleme falan gelir
Kullanıcı avatarı

Re:

#3844285  gönderen Jeanne
 01.04.2017 - 00:42:49
Yanlış anlayan olduğunu sanmıyorum çok güzel birşey yapıyorsun ama bireysel biçimde böyle bir işe kalkışman doğru değil. Kötü niyetli bir hasta yakını gider şikayet eder soruşturma yersin bu ilaclari ne yaptın diye
Belediyelerin bazen ilaç toplama kampanyaları oluyor
Bağlı olduğun tsm başkanına böyle bir organizasyon üstlenmek istediğini söyleyebilirsin
Mutlaka amirinin bilgisinde olmalı diye düşünüyorum