Pazar , Aralık 8 2019
Sitemiz hakkında duyurular...

Kullanıcı avatarı

Re:

#3754080  gönderen ponder
 14.12.2016 - 23:02:54
tintin yazdı:
ponder yazdı:nedense isyancılar suudi çeçen .. suriye halkı burda başka ülkelerde felan bir değişik halk isyanı
Halk isyani oldugu icin su an halep dumduz edilmis durumda.
Ya da hobi olarak siviller bombalanmistir tabi bilemeyiz

türkiyede durmadan çiftleşen çok mutsuz 3 milyon suriyeli neyin isyanında

Re:

#3754084  gönderen drbuspiron
 14.12.2016 - 23:04:10
Mdack in eksikliği cok belli oluyor konu tam onluk olmaya başladı
:roll:
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

Re:

#3754097  gönderen the_dr
 14.12.2016 - 23:14:55
halep te aylardır katliam var. şu an siyasi roller değişiyor sadece. medyadaki duyar katsayısından bunu bile okumak mümkün. orasını tartışmak şu an çok yersiz.

ingilizlerin çöllere çizdiği sınırlardan ülkeler yarattılar, birine sen suriyelisin diğerine sen ıraklısın, diğerine sen lübnanlısın dediler. yeni bir kültür inşa etmeye çalıştılar. olmadı , huzur bulamadı o topraklar.

okudugum bir kitapta şu ifade geçiyordu , 2 yıllık un ve şekerden yaptığın pasta 2 yıllık olmaz. olmuyor gerçekten bunu görüyoruz.

ortadoguyu analiz etmek gerçekten çok derin bir konu, öso, daeş esed vesaire bu karakterler buzdağının görünen kısmı bile değil.

bizi üzen kahreden sivillerin , çocukların katledimesi ve çaresizliğimiz.
Kullanıcı avatarı

Re:

#3754105  gönderen tintin
 14.12.2016 - 23:22:16
Albatross yazdı:
tintin yazdı:
Albatross yazdı: tüm ortadoğuyu ve kuzey afrika'yı kastediyorum ve de mezhep savaşını gayet de körüklüyorlar bu coğrafyada , resmin tamamını göremiyorsunuz sanırım
Buyuk resim ne.iranin siyasi cikarlari ugruna irakta amerikayla suriyede rusyayla,yemende her ikisiyle isbirligi yapmasi mezhepsel bir taasupmun neticesi miydi yani.kitleler manipule edilip catistirilabilir.netice de irakta yillardir birbirini patlatan ben degil sunnilerle siiler elbette.bu kadar asikar bir seyi buyuk resmi goremeyenlerde elhamdulillah gorebiliyor.ama siz suriyede cikan savasin bir mezhep taasubu ile devam ettigini soyleyip kardes kardesi ölduruyor derseniz.kusura bakmayin orda insanlar neden savasiyor,kimle kim savasiyor bi habersiniz demektir.
söylemediğim şeyler üzerinden beni suçlamazsanız sevinirim , tabiri caizse filler tepişiyor otlar eziliyor dediğim bu.
yukarda yazan diğerleriyle aynı şeyi düşünüyor değilim , üslubunuz da hoş değil , aynı fikirde olan insanların tartışmasını da zaman kaybı olarak görüyorum. O nedenle bu atışmayı sürdürmeyeceğim . İnanların kardeş olduğu gerçeğini herkes kabul etseydi bütün bu yaşananlar gerçekleşmezdi

.
Bi kere sunu netlestirelim bu konuda asla ayni fikirde degiliz.su durumda zalim bir topluluga siz kardes diyorsaniz benim sizinle ayni safta yer alma gibi bir durumum asla olmaz.orda sunni ile sii kardeslerimiz kiskirtildi ve birbiyle savasmaya basladi dusuncesinin ne humanizmle ne de gerceklerle bagi var.size orda cevap verdim cunku bu dusunce yapisi turkiyedeki muslumanlarda gayet yaygin ve zalimin zulmune karsi cikilmasina set koyan son derece carpik bir dusunce yapisi.o yuzden zulmeden musluman da benim kardesim degil,bilmem hangi dine inaniyorsa o da.soyledigim yukardaki sozler dahil hic bir cumlem de uslup problemi oldugunu dusunmuyorum.

Re:

#3754107  gönderen mesena
 14.12.2016 - 23:24:15
ponder yazdı:
tintin yazdı:
ponder yazdı:nedense isyancılar suudi çeçen .. suriye halkı burda başka ülkelerde felan bir değişik halk isyanı

taktınız çiftleşmeye .....
Kullanıcı avatarı

Re:

#3754110  gönderen tintin
 14.12.2016 - 23:24:51
ponder yazdı:
tintin yazdı:

Öldurulen kac yuzbin insan onlar da sadece rakamdi degil mi
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

Re:

#3754112  gönderen Albatross
 14.12.2016 - 23:28:16
tintin yazdı:
Albatross yazdı:
tintin yazdı: Buyuk resim ne.iranin siyasi cikarlari ugruna irakta amerikayla suriyede rusyayla,yemende her ikisiyle isbirligi yapmasi mezhepsel bir taasupmun neticesi miydi yani.kitleler manipule edilip catistirilabilir.netice de irakta yillardir birbirini patlatan ben degil sunnilerle siiler elbette.bu kadar asikar bir seyi buyuk resmi goremeyenlerde elhamdulillah gorebiliyor.ama siz suriyede cikan savasin bir mezhep taasubu ile devam ettigini soyleyip kardes kardesi ölduruyor derseniz.kusura bakmayin orda insanlar neden savasiyor,kimle kim savasiyor bi habersiniz demektir.
söylemediğim şeyler üzerinden beni suçlamazsanız sevinirim , tabiri caizse filler tepişiyor otlar eziliyor dediğim bu.
yukarda yazan diğerleriyle aynı şeyi düşünüyor değilim , üslubunuz da hoş değil , aynı fikirde olan insanların tartışmasını da zaman kaybı olarak görüyorum. O nedenle bu atışmayı sürdürmeyeceğim . İnanların kardeş olduğu gerçeğini herkes kabul etseydi bütün bu yaşananlar gerçekleşmezdi

.
Bi kere sunu netlestirelim bu konuda asla ayni fikirde degiliz.su durumda zalim bir topluluga siz kardes diyorsaniz benim sizinle ayni safta yer alma gibi bir durumum asla olmaz.orda sunni ile sii kardeslerimiz kiskirtildi ve birbiyle savasmaya basladi dusuncesinin ne humanizmle ne de gerceklerle bagi var.size orda cevap verdim cunku bu dusunce yapisi turkiyedeki muslumanlarda gayet yaygin ve zalimin zulmune karsi cikilmasina set koyan son derece carpik bir dusunce yapisi.o yuzden zulmeden musluman da benim kardesim degil,bilmem hangi dine inaniyorsa o da.soyledigim yukardaki sozler dahil hic bir cumlem de uslup problemi oldugunu dusunmuyorum.
zalim bir topluluğa kardeş demedim yine demediğim sözler üzerine yorumlar ...
en iyisi siz bir kaç gün sonra yazdığımı bir daha okuyun veya okumayın , "bir habersiniz" "ne kardeşi kardeşe" "büyük resim ne" gibi şeyler ...
neyse size iyi geceler
Kullanıcı avatarı

Re:

#3754118  gönderen ponder
 14.12.2016 - 23:33:37
tintin yazdı:
ponder yazdı:
tintin yazdı: Halk isyani oldugu icin su an halep dumduz edilmis durumda.

Hayaller bitti üzülmeyin başka zaman kurarsınız osmanlıyı tekrar
Kullanıcı avatarı

Re:

#3754130  gönderen tintin
 14.12.2016 - 23:54:48
Albatross yazdı:
tintin yazdı:
Albatross yazdı: söylemediğim şeyler üzerinden beni suçlamazsanız sevinirim , tabiri caizse filler tepişiyor otlar eziliyor dediğim bu.

.
en iyisi siz bir kaç gün sonra yazdığımı bir daha okuyun veya okumayın , "bir habersiniz" "ne kardeşi kardeşe" "büyük resim ne" gibi şeyler ...
neyse size iyi geceler
Boyle bir baslikta gelip kardesi kardese dusman ettiler diye kim yazsa cevabim degismez.tam olarak bu dedigin cumle uzerine yazdim,demedogin seyi dedigimi iddia edip duracagina tam olarak ne dedigini anlatma zahmetine katlansaydin senin de gayet iyi bildigin uzre yanildigimizda ozur dilemekten imtina edecek insan degiliz.o yazdigin ifadelerdeki uslupsuzlugu gorememekle birlikte kirdiysam yine de ozur dilerim
Kullanıcı avatarı

Re:

#3754134  gönderen Albatross
 15.12.2016 - 00:01:18
tintin yazdı:
Albatross yazdı:
tintin yazdı: Bi kere sunu netlestirelim bu konuda asla ayni fikirde degiliz.su durumda zalim bir topluluga siz kardes diyorsaniz benim sizinle ayni safta yer alma gibi bir durumum asla olmaz.orda sunni ile sii kardeslerimiz kiskirtildi ve birbiyle savasmaya basladi dusuncesinin ne humanizmle ne de gerceklerle bagi var.size orda cevap verdim cunku bu dusunce yapisi turkiyedeki muslumanlarda gayet yaygin ve zalimin zulmune karsi cikilmasina set koyan son derece carpik bir dusunce yapisi.o yuzden zulmeden musluman da benim kardesim degil,bilmem hangi dine inaniyorsa o da.soyledigim yukardaki sozler dahil hic bir cumlem de uslup problemi oldugunu dusunmuyorum.
neyse size iyi geceler
Boyle bir baslikta gelip kardesi kardese dusman ettiler diye kim yazsa cevabim degismez.tam olarak bu dedigin cumle uzerine yazdim,demedogin seyi dedigimi iddia edip duracagina tam olarak ne dedigini anlatma zahmetine katlansaydin senin de gayet iyi bildigin uzre yanildigimizda ozur dilemekten imtina edecek insan degiliz.o yazdigin ifadelerdeki uslupsuzlugu gorememekle birlikte kirdiysam yine de ozur dilerim
i👍
Kullanıcı avatarı

Re:

#3754141  gönderen tintin
 15.12.2016 - 00:05:22
ponder yazdı:
tintin yazdı:
ponder yazdı:
Vicdanina da bu cumleyi tekrar et bol bol.ihtiyaci olacak
Ben osmanlinin bir parcasi degilim ama sen silahsiz insanlara varil bombasi yagdiran rezil bi duzenin parcasisin.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

Re:

#3754150  gönderen ponder
 15.12.2016 - 00:18:52
tintin yazdı:
ponder yazdı:
tintin yazdı: Öldurulen kac yuzbin insan onlar da sadece rakamdi degil mi
Ben osmanlinin bir parcasi degilim ama sen silahsiz insanlara varil bombasi yagdiran rezil bi duzenin parcasisin.
hüloğğğ deyip konuyu kapatıyorum
Kullanıcı avatarı

Re:

#3754151  gönderen ponder
 15.12.2016 - 00:21:01

ne tatlı demokrasi askerleri
Kullanıcı avatarı

Re:

#3754153  gönderen tintin
 15.12.2016 - 00:21:42
ponder yazdı:
tintin yazdı:
ponder yazdı: Hayaller bitti üzülmeyin başka zaman kurarsınız osmanlıyı tekrar
hüloğğğ deyip konuyu kapatıyorum
Yazdigin diger cumlelerden daha mantiksiz degildi.
Sana da iyi geceler