Cuma , Ekim 18 2019
Sitemiz hakkında duyurular...

Kullanıcı avatarı

Re:

#3754011  gönderen tintin
 14.12.2016 - 22:05:55
cemd yazdı:
tintin yazdı:Halep dustu cunku bu insanlarin rusyanin,iranin bombardimanina karsi koyabilecekleri silahlari yoktu bu kadar net.yardim konvoyu cok insani ve hala duyarliligini yitirmemis normal vatandasin yapabilecegi belki de max eylem.zamaninda yapilabilseydi devlet bazinda bu insanlarin yaninda olunmasi gerekiyordu ama onda bile yok iside yardim yapiliyor dendi,yapilan minimum yardim da öso nun beceriksizligi yuzunden heba oldu gitti,muhalifler bir turlu birlik olamadi 1453 parcaya ayrilmakta israr etti olan yine masum halka oldu.orda bir kardes kardesi olduruyor durumu oldugunu zannedenden mi tutalim yoksa islami cephenin isid oldugunu zannedenden mi ya da onu bile gectim orda bir cihadci grup var onune gelenin kafasini kesiyor esedde bunlarla savasiyor zannedenindenmi.neresinden tutsak elimizde kalir.ama malesef olan sudur ki zalim bir diktatore baskaldiran halk olaya irani,rusyasi,el kaidesi bilmem nesi de dahil olarak kitlesel bir sekilde öldurulmus,goc etmeye zorlanmis ve butun dunya da bunu sadece salyalari akarak izlemistir.bu saatten sonra da kimse koskoca sehrine bir tane hastane bile birakmamacasina bomba yagdirabilen bir firavuna emparyalizmle savasiyor demesin.
ya bir de bilmiş bilmiş konuşmaz mısınız? bırakın bu numaraları biz suriyeli muhalif denen çeteleri eleştirirken esad ideal lider mi diyoruz sanki? ama sizin yere göğe sığdıramadığınız muhalif çetelerin ele geçirdikleri yerde yaptıklarına bakalım.
ele geçirdikleri yerlerde kendilerini desteklemeyen sivilleri katletmek, 12 yaşındaki çocuğun bile kafasını kesmek, çatılardan insan atmak, kurdukları şeriat mahkemelerinde insanlık dışı yaptırımlarda bulunmak diye uzar gider. ve ben sana bunların hepsinin görüntülerini bulabilirim.
şimdi orada acı çeken.hava saldırılarında, çatışmalarda arada kalan, hayatını kaybeden sivillere elbette üzülürüm,ama bu ortaçağ artığı şeriatçı çeteler imha oluyor diye üzülmemizi beklemesin kimse.
Altin yuzuklu adami isidci diye kakalayip insanlari manipule eden cnn gibi haber kaynaklarindan olaylari takip etmeye devam et sen
Kullanıcı avatarı

Re:

#3754015  gönderen tintin
 14.12.2016 - 22:08:34
Albatross yazdı:BOP'u gerçekleştirmek için 10 yıllardır kardeşi kardeşe düşman ettiler evet.
Ne kardesi kardese.orda bir mezhep savasi mi var.iranin siyasi cikarlarini kaybetmemek ugruna bir ulkeyi felakete suruklemesi var baska da bi sey yok
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

Re:

#3754016  gönderen tintin
 14.12.2016 - 22:10:53
ponder yazdı:nedense isyancılar suudi çeçen .. suriye halkı burda başka ülkelerde felan bir değişik halk isyanı
Halk isyani oldugu icin su an halep dumduz edilmis durumda.
Ya da hobi olarak siviller bombalanmistir tabi bilemeyiz
Kullanıcı avatarı

Re:

#3754023  gönderen Albatross
 14.12.2016 - 22:16:53
tintin yazdı:
Albatross yazdı:BOP'u gerçekleştirmek için 10 yıllardır kardeşi kardeşe düşman ettiler evet.
Ne kardesi kardese.orda bir mezhep savasi mi var.iranin siyasi cikarlarini kaybetmemek ugruna bir ulkeyi felakete suruklemesi var baska da bi sey yok
tüm ortadoğuyu ve kuzey afrika'yı kastediyorum ve de mezhep savaşını gayet de körüklüyorlar bu coğrafyada , resmin tamamını göremiyorsunuz sanırım
Kullanıcı avatarı

Re:

#3754025  gönderen Jeanne
 14.12.2016 - 22:19:26
tintin yazdı:
Jeanne yazdı:
Purposeless yazdı: O zamanlar ses cikarilmadigini nerden biliyorsunuz hocam?
Pozitif bilimlere göre birşeyin var olmadigi degil var oldugu ispat edilmelidir
Yani cihatcilar kafa keserken ses çıkarılmadığını dile getiren insan bunu ispatlamaz
Ses çıkarılmadı demiş adam abi neyini ispat edeyim
Olumsuz bir önermeyi ispat edebilir misin
Ha sen diyebilirsin ki kaynağınla yoo bak ayni adamlar bunu bunu yapmıştı o zaman da
Olumlamak istiyorsan kanıt göstermek zorunda olan sensin
Karşılıklı tartışmaya giriş cümlen baştan yanlış
Hocam hukuktada temel bir kural vardir.iddia sahibi iddiasini ispatla mukelleftir diye.ama ortaya bir iddia birakip hadi bakalim masumlugunu ispat et demek pozif bilimde geceeli bir seyse tabi siz bunun ahlaki bir yaklasim oldugunu dusunmeye devam edebilirsiniz.o dediginiz eylemlerin hepsi isid tarafindan yapilmistir ve turkiyede gerek yonetim bazinda gerek gazetecisi yazari bazinda isida ses cikarmadiklarini iddia ederseniz bence en hafif tabirle komik bir sey soylemis olursunuz.ha diyorsaniz ki isidla ordaki diger islami gruplar arasinda hic bir fark yok o zaman islami cephenin neden isidla aktif savas halinde oldugunu biraz arastirin derim.kaldiki islami cephe derken bile tek bir gruptan degil birbirinden bir cok konuda tamamen farklilasan onlarca gruptan bahsettigimizi de dusunmemiz gerek.nasil ki bosnada insanlarin ambargo yuzunden silah bulamamalari,zaten egitimli dogru duzgun bir ordusunun olmamasi karsisinda el kaide onemli bir aktor olarak savasta kendine yer bulabilmisse bugunku suriyenin rezil durumunda da bir yer bulabilmistir.ama o konu bile nusranin elkaideden ayrilmasindan anlasilacagi uzre ck karisiktir.kisacasi orda savasan musluman halka bunlarin topu masumlarin kafasini kesen zalimdir demek mevcut sartlarda bence zulmun ta kendisidir
Çok basit birşey söylediğimi düşünüyorum
O zamanlar ses çıkarılmadığını nereden biliyorsun demiş
Tamam ayni duyarlılıkta davranıldığını söylüyorsan buna ispat sun dedim
Kullanıcı avatarı

#3754028  gönderen yubice
 14.12.2016 - 22:20:20
gördüğü her sakallıyı ışid militanı sanacak kadar cahil insanlar gelmişler burada ortadoğu analizi yapıyor. susun bari cahilliğiniz ortaya çıkmasın.
Kullanıcı avatarı

#3754037  gönderen vedatmilor
 14.12.2016 - 22:27:27
Resim

Kırmızı - Suriye Devleti

Yeşil - İsyancılar

Gri - El Kaide

Gördüğünüz üzere Suriye devletinin elinde olmayan en büyük Suriye şehri olan İdlib'i El Kaide , yumuşak, ılımlı ve sevimli isyancılarla birlikte yönetiyor.

Forumlarda yazarken mangalda kül kalmıyor tabii.

Kaynak: Wikipedia
En son vedatmilor tarafından 14.12.2016 - 22:28:58 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#3754039  gönderen Jeanne
 14.12.2016 - 22:28:13
yubice yazdı:gördüğü her sakallıyı ışid militanı sanacak kadar cahil insanlar gelmişler burada ortadoğu analizi yapıyor. susun bari cahilliğiniz ortaya çıkmasın.
En bayıldığim prototip de bu
Bi akıllı kendisi sanan
Gerçekten bilgisi görgüsü olan insan zaten pis cahiller moduna girmez
He her sakallıyı dedem sanıyorum hatta

#3754044  gönderen cemd
 14.12.2016 - 22:31:10
Hiç güleceğim yoktu dinciler bizi cahillikle suçluyor:) Gördüğümüz her sakallı işidçi değil zaten sakallıları sayalım: emperyalistlerin silahlandırdığı islamcı öso,el kaide'nin Suriye kolu nusra, 12 yaşındaki çoçuğun kafasını kesen Nureddin zengi Tugay'ı bilmem ne bela. Hepsi aynı bokun laciverdi işte.
En son cemd tarafından 14.12.2016 - 22:33:19 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı

Re:

#3754045  gönderen steteskobumsekil
 14.12.2016 - 22:31:56
Sadece üstünkörü yorumlara baktım ayrıntılı okumadım baştan söylüyorum.
Keşke o mükemmel öfkenizi bir kenara bırakıp sadece dua etmeyi denesiniz
Burda klavye başında birbirinizle tartışmayı bırakın artık.
Böyle konularda neden sürekli polemik oluyor neden illa benim dediğim doğru diye diretiyorsunuz
Kullanıcı avatarı

#3754046  gönderen tuslanmaz01
 14.12.2016 - 22:34:33
yubice yazdı:gördüğü her sakallıyı ışid militanı sanacak kadar cahil insanlar gelmişler burada ortadoğu analizi yapıyor. susun bari cahilliğiniz ortaya çıkmasın.
bi tek sen cahil değilsen napsın çocuklar,alışık değil senin gibilere...
Yorum yapmaya değil reklam yapmaya gelmiş gibisin hocam!
Kullanıcı avatarı

Re:

#3754047  gönderen tintin
 14.12.2016 - 22:35:12
Jeanne yazdı:
tintin yazdı:
Jeanne yazdı: Pozitif bilimlere göre birşeyin var olmadigi degil var oldugu ispat edilmelidir
Yani cihatcilar kafa keserken ses çıkarılmadığını dile getiren insan bunu ispatlamaz
Ses çıkarılmadı demiş adam abi neyini ispat edeyim
Olumsuz bir önermeyi ispat edebilir misin
Ha sen diyebilirsin ki kaynağınla yoo bak ayni adamlar bunu bunu yapmıştı o zaman da
Olumlamak istiyorsan kanıt göstermek zorunda olan sensin
Karşılıklı tartışmaya giriş cümlen baştan yanlış
Hocam hukuktada temel bir kural vardir.iddia sahibi iddiasini ispatla mukelleftir diye.ama ortaya bir iddia birakip hadi bakalim masumlugunu ispat et demek pozif bilimde geceeli bir seyse tabi siz bunun ahlaki bir yaklasim oldugunu dusunmeye devam edebilirsiniz.o dediginiz eylemlerin hepsi isid tarafindan yapilmistir ve turkiyede gerek yonetim bazinda gerek gazetecisi yazari bazinda isida ses cikarmadiklarini iddia ederseniz bence en hafif tabirle komik bir sey soylemis olursunuz.ha diyorsaniz ki isidla ordaki diger islami gruplar arasinda hic bir fark yok o zaman islami cephenin neden isidla aktif savas halinde oldugunu biraz arastirin derim.kaldiki islami cephe derken bile tek bir gruptan degil birbirinden bir cok konuda tamamen farklilasan onlarca gruptan bahsettigimizi de dusunmemiz gerek.nasil ki bosnada insanlarin ambargo yuzunden silah bulamamalari,zaten egitimli dogru duzgun bir ordusunun olmamasi karsisinda el kaide onemli bir aktor olarak savasta kendine yer bulabilmisse bugunku suriyenin rezil durumunda da bir yer bulabilmistir.ama o konu bile nusranin elkaideden ayrilmasindan anlasilacagi uzre ck karisiktir.kisacasi orda savasan musluman halka bunlarin topu masumlarin kafasini kesen zalimdir demek mevcut sartlarda bence zulmun ta kendisidir
Çok basit birşey söylediğimi düşünüyorum
O zamanlar ses çıkarılmadığını nereden biliyorsun demiş
Tamam ayni duyarlılıkta davranıldığını söylüyorsan buna ispat sun dedim
Ben de cok basit bir sey soyledigimi dusunuyorum hocam ve icinde sorunuza da cevap vardi sizinde gayet anladiginiz uzre
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

Re:

#3754048  gönderen tuslanmaz01
 14.12.2016 - 22:38:05
Orda üzüldüğüm tek şey masum siviller.
Yoksa devletlerine acıdığım filan yok.
Suriye Cephesinde ölen atalarımı uzaylılar değil bizzat o halkın ecdadları öldürdü.
Yine olsa yine öldürür çünkü onlara göre hem Osmanlı hem de T.C kafir,mürted...
Ama kin gütme zamanı değil.
İnsani yardımı yapmak gerek.
En azından onlar inanmasa da biz de müslümanız.
Kullanıcı avatarı

Re:

#3754058  gönderen tintin
 14.12.2016 - 22:47:39
Albatross yazdı:
tintin yazdı:
tüm ortadoğuyu ve kuzey afrika'yı kastediyorum ve de mezhep savaşını gayet de körüklüyorlar bu coğrafyada , resmin tamamını göremiyorsunuz sanırım
Buyuk resim ne.iranin siyasi cikarlari ugruna irakta amerikayla suriyede rusyayla,yemende her ikisiyle isbirligi yapmasi mezhepsel bir taasupmun neticesi miydi yani.kitleler manipule edilip catistirilabilir.netice de irakta yillardir birbirini patlatan ben degil sunnilerle siiler elbette.bu kadar asikar bir seyi buyuk resmi goremeyenlerde elhamdulillah gorebiliyor.ama siz suriyede cikan savasin bir mezhep taasubu ile devam ettigini soyleyip kardes kardesi ölduruyor derseniz.kusura bakmayin orda insanlar neden savasiyor,kimle kim savasiyor bi habersiniz demektir.
Kullanıcı avatarı

Re:

#3754070  gönderen Albatross
 14.12.2016 - 22:56:51
tintin yazdı:
Albatross yazdı:
tintin yazdı: Ne kardesi kardese.orda bir mezhep savasi mi var.iranin siyasi cikarlarini kaybetmemek ugruna bir ulkeyi felakete suruklemesi var baska da bi sey yok
Buyuk resim ne.iranin siyasi cikarlari ugruna irakta amerikayla suriyede rusyayla,yemende her ikisiyle isbirligi yapmasi mezhepsel bir taasupmun neticesi miydi yani.kitleler manipule edilip catistirilabilir.netice de irakta yillardir birbirini patlatan ben degil sunnilerle siiler elbette.bu kadar asikar bir seyi buyuk resmi goremeyenlerde elhamdulillah gorebiliyor.ama siz suriyede cikan savasin bir mezhep taasubu ile devam ettigini soyleyip kardes kardesi ölduruyor derseniz.kusura bakmayin orda insanlar neden savasiyor,kimle kim savasiyor bi habersiniz demektir.
söylemediğim şeyler üzerinden beni suçlamazsanız sevinirim , tabiri caizse filler tepişiyor otlar eziliyor dediğim bu.
yukarda yazan diğerleriyle aynı şeyi düşünüyor değilim , aynı fikirde olan insanların tartışmasını da zaman kaybı olarak görüyorum. O nedenle bu atışmayı sürdürmeyeceğim . İnanların kardeş olduğu gerçeğini herkes kabul etseydi bütün bu yaşananlar gerçekleşmezdi

.