Salı , Ekim 22 2019
Sitemiz hakkında duyurular...

Re:

#3753860  gönderen drbuspiron
 14.12.2016 - 19:57:40
Jeanne yazdı:Umarım kimsenin başına bir iş gelmesin de bu normal bir hareket degil. Savaşın göbeğine konvoy göndermek kışkırtma demektir milattan önce bile. Gidenlerin %80i yardım edicem sanan saf insanlardır eminim. Durdurup sorsan ışıd bebek kafasi keserken niye gitmedin diye ne biliyim o zaman da giderdim falan der belki.
Yardim iceren tirlar gecebilir
Konvoyun son durağı sinir kapisi :roll:
Kullanıcı avatarı

Re:

#3753884  gönderen Jeanne
 14.12.2016 - 20:15:59
drbuspiron yazdı:
Jeanne yazdı:Umarım kimsenin başına bir iş gelmesin de bu normal bir hareket degil. Savaşın göbeğine konvoy göndermek kışkırtma demektir milattan önce bile. Gidenlerin %80i yardım edicem sanan saf insanlardır eminim. Durdurup sorsan ışıd bebek kafasi keserken niye gitmedin diye ne biliyim o zaman da giderdim falan der belki.
Yardım tırı göndermek icin peşinden gitmek gerekmiyor
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

Re:

#3753889  gönderen drbuspiron
 14.12.2016 - 20:17:36
Jeanne yazdı:
drbuspiron yazdı:
Amac zaten sadece yardim değil
Iceri girilmeyecek savasn ortasina gitmek falan demissiniz onun icin soyledim
Kullanıcı avatarı

Re:

#3753890  gönderen yubice
 14.12.2016 - 20:18:06
Jeanne yazdı:
drbuspiron yazdı:
onu diyor işte. sadece tırlar geçecek. konvoya katılan diğer araçların son durağı sınır kapısı, oradan geri dönecekler.
Kullanıcı avatarı

Re:

#3753909  gönderen Jeanne
 14.12.2016 - 20:31:00
drbuspiron yazdı:
Jeanne yazdı:
drbuspiron yazdı:Yardim iceren tirlar gecebilir
Evet amaç tabii ki yardım degil
Yardım etmek isteyen her türlü canilikte ayni duyarlılığı gösterirdi
Ümmetçilik korkutucu zaten

Re:

#3753942  gönderen drbuspiron
 14.12.2016 - 20:53:01
Jeanne yazdı:
drbuspiron yazdı:
Jeanne yazdı: Yardım tırı göndermek icin peşinden gitmek gerekmiyor
Siz soylemk istedigim herşeyi carpitacaksnz anladığım kadaryla
Ama bu kadar insani böyle rahat bi şekilde tohmet altında birakmayin
Bu insanlarin canilik,ölüm sekli seçtiğini dusunmuyorum ellernden geleni yapabilmek adina bir çağrıya destek cikiyorlar
Sizin elinizden daha iyisi geliyorsa yapsaydnz ona da katilirlardi
Kullanıcı avatarı

Re:

#3753945  gönderen Jeanne
 14.12.2016 - 20:57:03
drbuspiron yazdı:
Jeanne yazdı:
drbuspiron yazdı:Amac zaten sadece yardim değil
Siz soylemk istedigim herşeyi carpitacaksnz anladığım kadaryla
Ama bu kadar insani böyle rahat bi şekilde tohmet altında birakmayin
Bu insanlarin canilik,ölüm sekli seçtiğini dusunmuyorum ellernden geleni yapabilmek adina bir çağrıya destek cikiyorlar
Sizin elinizden daha iyisi geliyorsa yapsaydnz ona da katilirlardi
Birşey çarpıtma çabam yok kendi fikrimi yazıyorum alıntılayip cevap veriyorsunuz
Siz seçmediklerini düşünebilirsiniz ben 6 yıldır savasta olup zulum gören biryere cihatcilar bozguna uğrayınca konvoy yapılmasını kışkırtma olarak görüyorum .
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

Re:

#3753955  gönderen Purposeless
 14.12.2016 - 21:02:49
cemd yazdı:Klasik ülkem islamcısı iki yüzlülüğü. İç savaş elbette kötü ve oradaki siviller için elbette endişelenilmeli.
Ama sen cihatçılar kafa keserken, devlet memurlarını çatılardan atarken, genç kızları pazarlarda satarlarken ses çıkarmayıp, tekmeyi yemeye başladıkları zaman hatırlarsan insan haklarını sana hadi oradan demek en doğal hakkımdır.
Neyse umarım ikinci bir mavi Marmara yaşamaz oraya gidenler. Sonra cumhurbaşkanı mavi Marmara'da ölenler için dediği gibi bana mı sordunuz der kalırsınız benden söylemesi .
O zamanlar ses cikarilmadigini nerden biliyorsunuz hocam?
Kullanıcı avatarı

Re:

#3753966  gönderen Jeanne
 14.12.2016 - 21:19:58
Purposeless yazdı:
cemd yazdı:Klasik ülkem islamcısı iki yüzlülüğü. İç savaş elbette kötü ve oradaki siviller için elbette endişelenilmeli.
Ama sen cihatçılar kafa keserken, devlet memurlarını çatılardan atarken, genç kızları pazarlarda satarlarken ses çıkarmayıp, tekmeyi yemeye başladıkları zaman hatırlarsan insan haklarını sana hadi oradan demek en doğal hakkımdır.
Neyse umarım ikinci bir mavi Marmara yaşamaz oraya gidenler. Sonra cumhurbaşkanı mavi Marmara'da ölenler için dediği gibi bana mı sordunuz der kalırsınız benden söylemesi .
Pozitif bilimlere göre birşeyin var olmadigi degil var oldugu ispat edilmelidir
Yani cihatcilar kafa keserken ses çıkarılmadığını dile getiren insan bunu ispatlamaz
Ses çıkarılmadı demiş adam abi neyini ispat edeyim
Olumsuz bir önermeyi ispat edebilir misin
Ha sen diyebilirsin ki kaynağınla yoo bak ayni adamlar bunu bunu yapmıştı o zaman da
Olumlamak istiyorsan kanıt göstermek zorunda olan sensin
Karşılıklı tartışmaya giriş cümlen baştan yanlış
Kullanıcı avatarı

Re:

#3753981  gönderen tintin
 14.12.2016 - 21:28:23
Halep dustu cunku bu insanlarin rusyanin,iranin bombardimanina karsi koyabilecekleri silahlari yoktu bu kadar net.yardim konvoyu cok insani ve hala duyarliligini yitirmemis normal vatandasin yapabilecegi belki de max eylem.zamaninda yapilabilseydi devlet bazinda bu insanlarin yaninda olunmasi gerekiyordu ama onda bile yok iside yardim yapiliyor dendi,yapilan minimum yardim da öso nun beceriksizligi yuzunden heba oldu gitti,muhalifler bir turlu birlik olamadi 1453 parcaya ayrilmakta israr etti olan yine masum halka oldu.orda bir kardes kardesi olduruyor durumu oldugunu zannedenden mi tutalim yoksa islami cephenin isid oldugunu zannedenden mi ya da onu bile gectim orda bir cihadci grup var onune gelenin kafasini kesiyor esedde bunlarla savasiyor zannedenindenmi.neresinden tutsak elimizde kalir.ama malesef olan sudur ki zalim bir diktatore baskaldiran halk olaya irani,rusyasi,el kaidesi bilmem nesi de dahil olarak kitlesel bir sekilde öldurulmus,goc etmeye zorlanmis ve butun dunya da bunu sadece salyalari akarak izlemistir.bu saatten sonra da kimse koskoca sehrine bir tane hastane bile birakmamacasina bomba yagdirabilen bir firavuna emparyalizmle savasiyor demesin.
Kullanıcı avatarı

Re:

#3753993  gönderen Albatross
 14.12.2016 - 21:39:45
BOP'u gerçekleştirmek için 10 yıllardır kardeşi kardeşe düşman ettiler evet.
Kullanıcı avatarı

Re:

#3753994  gönderen ponder
 14.12.2016 - 21:42:01
nedense isyancılar suudi çeçen .. suriye halkı burda başka ülkelerde felan bir değişik halk isyanı
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

Re:

#3753999  gönderen bit_medic
 14.12.2016 - 21:49:28
ponder yazdı:nedense isyancılar suudi çeçen .. suriye halkı burda başka ülkelerde felan bir değişik halk isyanı
her şeyi özetleyen güzel bir açıklama. suriye'deki suriyeli olmayan muhalif kesimi destekleyen bireylerin ülkemizdeki terör örgütlerine de aynı sempatiyle yanaştığını düşünüyorum. Bence kan akıtılmasından hoşlanıyorlar.

Re:

#3754004  gönderen cemd
 14.12.2016 - 21:53:32
tintin yazdı:Halep dustu cunku bu insanlarin rusyanin,iranin bombardimanina karsi koyabilecekleri silahlari yoktu bu kadar net.yardim konvoyu cok insani ve hala duyarliligini yitirmemis normal vatandasin yapabilecegi belki de max eylem.zamaninda yapilabilseydi devlet bazinda bu insanlarin yaninda olunmasi gerekiyordu ama onda bile yok iside yardim yapiliyor dendi,yapilan minimum yardim da öso nun beceriksizligi yuzunden heba oldu gitti,muhalifler bir turlu birlik olamadi 1453 parcaya ayrilmakta israr etti olan yine masum halka oldu.orda bir kardes kardesi olduruyor durumu oldugunu zannedenden mi tutalim yoksa islami cephenin isid oldugunu zannedenden mi ya da onu bile gectim orda bir cihadci grup var onune gelenin kafasini kesiyor esedde bunlarla savasiyor zannedenindenmi.neresinden tutsak elimizde kalir.ama malesef olan sudur ki zalim bir diktatore baskaldiran halk olaya irani,rusyasi,el kaidesi bilmem nesi de dahil olarak kitlesel bir sekilde öldurulmus,goc etmeye zorlanmis ve butun dunya da bunu sadece salyalari akarak izlemistir.bu saatten sonra da kimse koskoca sehrine bir tane hastane bile birakmamacasina bomba yagdirabilen bir firavuna emparyalizmle savasiyor demesin.
ya bir de bilmiş bilmiş konuşmaz mısınız? bırakın bu numaraları biz suriyeli muhalif denen çeteleri eleştirirken esad ideal lider mi diyoruz sanki? ama sizin yere göğe sığdıramadığınız muhalif çetelerin ele geçirdikleri yerde yaptıklarına bakalım.
ele geçirdikleri yerlerde kendilerini desteklemeyen sivilleri katletmek, 12 yaşındaki çocuğun bile kafasını kesmek, çatılardan insan atmak, kurdukları şeriat mahkemelerinde insanlık dışı yaptırımlarda bulunmak diye uzar gider. ve ben sana bunların hepsinin görüntülerini bulabilirim.
şimdi orada acı çeken.hava saldırılarında, çatışmalarda arada kalan, hayatını kaybeden sivillere elbette üzülürüm,ama bu ortaçağ artığı şeriatçı çeteler imha oluyor diye üzülmemizi beklemesin kimse.
Kullanıcı avatarı

Re:

#3754009  gönderen tintin
 14.12.2016 - 22:01:49
Jeanne yazdı:
Purposeless yazdı:
Pozitif bilimlere göre birşeyin var olmadigi degil var oldugu ispat edilmelidir
Yani cihatcilar kafa keserken ses çıkarılmadığını dile getiren insan bunu ispatlamaz
Ses çıkarılmadı demiş adam abi neyini ispat edeyim
Olumsuz bir önermeyi ispat edebilir misin
Ha sen diyebilirsin ki kaynağınla yoo bak ayni adamlar bunu bunu yapmıştı o zaman da
Olumlamak istiyorsan kanıt göstermek zorunda olan sensin
Karşılıklı tartışmaya giriş cümlen baştan yanlış
Hocam hukuktada temel bir kural vardir.iddia sahibi iddiasini ispatla mukelleftir diye.ama ortaya bir iddia birakip hadi bakalim masumlugunu ispat et demek pozif bilimde geceeli bir seyse tabi siz bunun ahlaki bir yaklasim oldugunu dusunmeye devam edebilirsiniz.o dediginiz eylemlerin hepsi isid tarafindan yapilmistir ve turkiyede gerek yonetim bazinda gerek gazetecisi yazari bazinda isida ses cikarmadiklarini iddia ederseniz bence en hafif tabirle komik bir sey soylemis olursunuz.ha diyorsaniz ki isidla ordaki diger islami gruplar arasinda hic bir fark yok o zaman islami cephenin neden isidla aktif savas halinde oldugunu biraz arastirin derim.kaldiki islami cephe derken bile tek bir gruptan degil birbirinden bir cok konuda tamamen farklilasan onlarca gruptan bahsettigimizi de dusunmemiz gerek.nasil ki bosnada insanlarin ambargo yuzunden silah bulamamalari,zaten egitimli dogru duzgun bir ordusunun olmamasi karsisinda el kaide onemli bir aktor olarak savasta kendine yer bulabilmisse bugunku suriyenin rezil durumunda da bir yer bulabilmistir.ama o konu bile nusranin elkaideden ayrilmasindan anlasilacagi uzre ck karisiktir.kisacasi orda savasan musluman halka bunlarin topu masumlarin kafasini kesen zalimdir demek mevcut sartlarda bence zulmun ta kendisidir