Cuma , Kasım 22 2019
1. 2. ve 3. sinif ogrencilerine ozel...

Delete

#3631885  gönderen asdjklasd123
 17.08.2016 - 12:01:46
Delete
En son asdjklasd123 tarafından 18.08.2016 - 09:51:05 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

Delete

#3631936  gönderen asdjklasd123
 17.08.2016 - 14:02:34
Delete
En son asdjklasd123 tarafından 18.08.2016 - 09:50:25 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

#3631951  gönderen katzuvayn
 17.08.2016 - 14:31:19
Ögretmenlere yakin olma!
Kullanıcı avatarı
asdjklasd123 yazdı:Merhaba.

Ben bu sene Cerrahpaşa İngilizce'ye başlayacağım.

Bu konuda genel 1. Sınıf için ve ayrıca Cerrahpaşa İngilizce için tavsiyeler bekliyorum.
Genel olarak sınavlar nasıldır? Dersler nasıl işlenir? İngilizce olmasının ders çalışma sırasında ne gibi avantaj ve dezavantajları var? Sınavlara nerelerden çalışılır? Çalışılırken türkçe kaynaklar mı kullanılır?
Ayrıca eğitim sırasında nasıl bir yol izlemeliyim? Öğretmenlerle yakın olabilmek için ne yapmalıyım?

Ve son olarak da derslerin zorluğu nasıl? Şimdiden kendimi hazırlamak için neye nereden çalışabilirim?

Yardımlarınız için şimdiden herkese teşekkür ederim.
Öğretmenlerine dikkat et fazla ek ders için yapamayacakları ameliyat tahlil yok.ona göre tamammı hadi bakayım birde erkenden herşeyi oku bitir unutmazsın sonra

#3632018  gönderen yersinozdikey
 17.08.2016 - 16:13:13
onlara(öğretmenlere) küçük süprizler yap:-)
neyse şaka bir yana cerrahpaşalı mezunu değilim ama tüm tıplarda geçerli kural
1)Eğer derece ile mezun olma hedefin yoksa ilk sene fazla kasma am ipin icunu da kaçırma
2)sayınız çok fazla olacağı ve lise ortamı gibi olmayacağı için hocalarla çok sıkı ilişki kuramazsin.kursan da bir kaç taneyi geçmez.onlar da ögrenci seven kitle
3)tüyolara dikkat et bazı hocalar bazı konulara takıntılir cikmis sorular candir fotokopici canandir.ama vaktin olursa ve derinlemesine ogrenmek istiyosan textbook oku
4)herseyden onemlisi arkadas ortami.farkli kisilerle arkadas ol.sana bir seyler katmayandan asagi cekenden uzak dur
5)gez dolas ic eglen ilerde dersler agirlasacak tus derdi cikacak.imkanin varsa yurtdisina cik.sabit kafadan kurtul.farkli yasanti ve tecrubelere taniklik et.
6)tip kazandigin icin havalanma-ilk zamanlar olabilir normaldir-senin gibi tip okuyan binlerce adam var ve inan farkli degilsin
hayirli olsun basarilar
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

Re:

#3632044  gönderen Kyla
 17.08.2016 - 17:00:28
O terasa çıkıp ctf yazısı gözüken önlüklü fotonu faceye koymadan gerçek bir ctfli olamazsın, biliyorsun.

Re:

#3632068  gönderen Mcqueen11
 17.08.2016 - 17:30:58
rahattır. bizim 2.dönemde 20-25 max 40 kişi ancak oluyordu. ing tıp binasındaydık. genel olarak kolay. rahatça geçersin çıkmışlara çalışırsan. 88üstü çok zordur. biyofizikte mca sıkıntılıdır duadan başka çare yok. yanlış soru sorar kafayı yedirtir vs sınavlar test. 88 soru +12puan biochem sözlüsü, finallerde 100test yine. biochemden sözlü yapıyorlar ilk dönem, saçma sapan deneyleri ezberletiyorlar hiç gerek yok aslında. genelde hemen herkes dizayn kırtasiyeden notları alır çalışır, yeterlidir de. 1.sınıf için anotomi kitabı gerek yok cidden çok temel anatomy var. okula hergün giden biri olacaksanız arada soru sorarsanız zaten hocalarla tanışırsınız. ctf ing tıp bu konuda farklı gerçekten. 1-1 hocalarla yeterince vakit geçirebiliyor isteyenler. hocalar sorulara cevap verir vermeyeni görmedim şu ana kadar teneffüslerde vs.
şu an ne yapabilirim kısmında ingilizce çalışabilirsiniz yetersizseniz o konuda. tıp'a gerek yok. ilk yıl gerçekten rahat. 1003 biraz zorlar o kadar. diğerleri rahatça geçilir. tr kitap kullanan da var ing kullanan da. relax olmaya alışın derim, lisedeki competitiveness'i sürdürürseniz zevki kaçar diye düşünüyorum. sorunuz varsa msj atabilirsiniz özelden, arada bakarım.
buradan pek yardım alacağınızı düşünmüyorum.