Pazar , Aralık 8 2019
Tip egitimiyle ilgili tum yazilarinizi burada paylasabilirsiniz...

Re:

#3611112  gönderen sakinadam
 18.07.2016 - 13:09:38
Hayır tam aksine büyük ihtimalle bırakıyorum :) dikbaşlı bile sayılırım yanlış olsa bile kendi bildiğimi yapan biriyim :)

Re:

#3611113  gönderen sakinadam
 18.07.2016 - 13:10:59
Sadece tereddütüm var yine aynı sorunları yaşayacağım konusunda; bu sevdayı bırakıp mühendisliğe yöneleceğim eğer bu sorunu aşamazsam
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

Re:

#3611115  gönderen steteskobumsekil
 18.07.2016 - 13:12:08
Tıptan dişe geçeni geçmeyi düşüneni ilk kez duyuyorum herkes dişten tıpa geçmiyor muydu ya? İyi cesaret valla

Re:

#3611153  gönderen sakinadam
 18.07.2016 - 14:05:03
Evet genelde dediğiniz gibi oluyor :)
Kullanıcı avatarı

Re:

#3611236  gönderen Kyla
 18.07.2016 - 16:53:54
yol yakınken bırakın da nereye geçerseniz geçin

Re:

#3611248  gönderen DrGoNfLy
 18.07.2016 - 17:19:02
Biri ile tanışmıştım hem tıp doktoru, hem dış hekimi, hem veterinerdi. Şimdi bi sahil kasabasında yaşıyo. Kral adam ya.

Re:

#3611250  gönderen mdloji
 18.07.2016 - 17:35:33
sakinadam yazdı:Hayır tam aksine büyük ihtimalle bırakıyorum :) dikbaşlı bile sayılırım yanlış olsa bile kendi bildiğimi yapan biriyim :)
yolun açık olsun
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#3611306  gönderen sakinadam
 18.07.2016 - 20:20:15
O kadar mı bıltınız tıptan gidene hiç kal demiyorsunuz :D

#3611313  gönderen mdloji
 18.07.2016 - 20:40:16
Gidene dur diyemem
Giden gider zateen

Son durum?

#3966425  gönderen drminj
 14.08.2017 - 02:09:45
Ne yaptınız acaba merak ettim bir yıl olmuş sanırım doğru kararı verdiğinizi düşünüyor musunuz? :) Bende tıp okuyorum dördüncü sınıfı bitirdim bu sene ancak bazen şeytan diyor ki bırak geç diş hekimliğine :D ne zorunlu hizmet var ne uzmanlık yapmak elzem... çevremde birçok yeni mezun diş hekimi var hayatlarından memnun bir uzman doktor maaşı alan.. puanımız boşa gitmesin dedik yazdık valla ama en büyük pişmanlıklarımdan biri şu an maalesef..
sakinadam yazdı:Başlık gayet açık :)
Öncelikle kendim hakkında biraz bilgi veriyim. Tıp Fakültesi öğrencisiyim 2. Sınıfa geçtim. Fakat tıp okumak bana çok pasif bir durummuş gibi geliyor hep not okuyacağız hep ezberleyeceğiz falan falan teorikten ciddi şekilde bunalacak gibiyim. İlk sınıf gayet kolaydı o yüzden pek zorlanmadım açıkçası ama sanki bundan sonra hep sınıfta kalacakmışım gibi hissediyorum. Zerre not okuyasım gelmiyor. Teorikten sıkılmış birisinin sizce diş hekimliğine geçmesi mantıklı mı? Konuyu dentdus.com da açtım çok az geri dönüş alabildim. Siz büyüklerimin görüşünü almak istedim. Tıp ı da ailemin yanında okuyorum Diş hekimliğini de ailemin yanında okuyacağım bu arada, okullar eşit mesafede ama aklımda istanbul diş gibi bi tercih var açıkçası diş hekimliğinde karar kılarsam o zaman düşüneceğim istanbulu, görüşleriniz nelerdir?
Okuma kısmına derslere falan o kadar takılma evet teorik yükü fazla ama tıp fakültesini kazanmış kapasitede biri olarak bir şekilde dersler hallediliyor o sendeki hisler her komite final öncesi bana da gelirdi ama çok şükür bütsüz ve kalmadan bitirdim fakülteyi bence tıp fakültesi için en önemli detay son 2 sene tus'u halletmen mezuniyet sonrasına bırakmaman. Yani işin öğrencilik kısmını teorik yükünü takma kafaya o kadar eninde sonunda halledersin.
Ama çalışma hayatına gelirsek diş daha avantajlı gibi duruyor bi kere stabil hastayla uğraşacaksın acili neredeyse yok denilebilir acil servisleri veya tıbbın en yüksek puanlı bölümlerini hariç tutarsak ağır bir nöbet yükü var o açıdan da diş avantajlı nöbet yok neredeyse. Riski az lokal çalışıyorsun. Dus tus kadar elzem değil kimse sana a aa pratisyen diş hekimi demez. Akademik düşünüyorsan idealistsen dus düşünürsün. Lokal çalışıyorsun ve el becerine kendini geliştirmene bağlı olarak istersen birçok şeyi yapabilirsin uzmanlığa gerek kalmadan. Bence en iyi yanı 5 yılın sonunda tus asistanlık falan uğraşmadan iş hayatını ve özel hayatını düzene sokabilirsin. İnsanlarla uğraşılan her mesleğin bazal bir zorluğu illa ki olur ayrıca.

Diş hekimliğinin bence en büyük dezavantajı ergonomik olmaması belli bir yaştan sonra sağlık problemleri başlıyormuş erken yaşta boyun fıtığı gibi. Bence iyi düşün anlık karar verme ilerde pişman olmayacak şekilde bir karar vermeye çalış. Hayatında başarılar dilerim.