Perşembe , Temmuz 18 2019
Tip egitimiyle ilgili tum yazilarinizi burada paylasabilirsiniz...
Kullanıcı avatarı

#3597328  gönderen kayabusa
 30.06.2016 - 19:26:43
Milletin agzinin icinde, el kabiliyetine dayali omur mu gecer. Dis hekimliginin 20 sene icinde tamamen ozel robotlarla yapilacagini dusunuyorum. "Iscilik hatasi" su gunku isleyiste fazla.
Kullanıcı avatarı

Re:

#3597333  gönderen abdulhamidhan
 30.06.2016 - 19:34:40
Hala tıbbi tavsiye edenler var ya inanamıyorum.kardeş dış hekimligi kral is.düşünme geç.ağız dış sagligi merkezinde tanıdığım dış hekimi 8 9 bin lira alıyor.bir de donti monti işine girersen uzmanlığını felan yaparsan para çok fazla
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#3597467  gönderen ibrahims
 30.06.2016 - 22:10:27
mdloji yazdı: Bence öyle bir uzmanlık yok :D varsa da ya tusta puanı en üst seviyede yahut kendi meslektaşının bile seni doktordan saymadığı dallar.hal böyleyken staj sınavları,sözlüler,internlük, tus stresini çekmeden yıpranmaksızın geçiş imkanı varsa eczacılık çok daha mantıklı. Ama işte 3 yıl geçtikten sonra bu tercihi yapmak için sağlam bi irade gücü,kararlılık gerek. Sanırım o da mevcut değil bende :D çünkü dönem1de de bu olayın farkındaydım:/
Üçüncü sınıftan sonra zor olur tabi. İntörnken bu hayalleri kuran arkadaşlar var gerçi. Çok da geç sayılmaz :) İnsanı geri tutan, mutluluğun garantisinin olmaması. Asla olmayacak :)

#3597480  gönderen drtus11
 30.06.2016 - 22:20:47
mdloji yazdı:
drtus11 yazdı:
mdloji yazdı: Kıymeti yoğunluğuyla mı ölçülüyor, ayrıca evet kıymetli bi bölüm ama bana göre değil. Bi de şu var.Babamın hep eczacı olmamı istediğini ve mezun olunca eczane açma sözü olduğunu nedense tıpa başlayınca öğrendim. Baba rızası da önemli...
bunlar hep sınav zamanın verdiği duygudurumu :D
Hayır aslında. Ders çalışmak benim için sorun değil, sızlanırım ahlanırım ağlanırım ama çalışırım yine de. Hatta klinik pratiklerden de çok zevk alan biriyim. Fakat gerek hastanede şimdiye kadarki gözlemlerim olsun gerek burda açılan başlıklarda ya da okulda konuştuğum asistan abi ablalardan aldığım duyumlardan olsun hasta, hasta yakını, hoca kaprisi, Yok başhekimi, attsi, hemşiresinin saçma sapan halleri.. Bunlara 5 dk bile dayanabilecek insan değilim. Ekip insanı değilim ben.Oturayım eczacı dükkanımda oh mis.
ben bayılıyorum hastalara yakınlarına vs eminim burdaki herkes cok seviyordur :D klinikten zevk alıyorum diyorsan devam burda bilr ekip oluyorsunuz sonra ekip insani değilim diyorsun ya su çalışkan ama uf ben hic çalışmadim deyip 90lari alan tiplere benziyorsun :D
Kullanıcı avatarı

#3597502  gönderen balim57
 30.06.2016 - 22:44:33
mdloji yazdı:
drtus11 yazdı:
mdloji yazdı: Kıymeti yoğunluğuyla mı ölçülüyor, ayrıca evet kıymetli bi bölüm ama bana göre değil. Bi de şu var.Babamın hep eczacı olmamı istediğini ve mezun olunca eczane açma sözü olduğunu nedense tıpa başlayınca öğrendim. Baba rızası da önemli...
bunlar hep sınav zamanın verdiği duygudurumu :D
Hayır aslında. Ders çalışmak benim için sorun değil, sızlanırım ahlanırım ağlanırım ama çalışırım yine de. Hatta klinik pratiklerden de çok zevk alan biriyim. Fakat gerek hastanede şimdiye kadarki gözlemlerim olsun gerek burda açılan başlıklarda ya da okulda konuştuğum asistan abi ablalardan aldığım duyumlardan olsun hasta, hasta yakını, hoca kaprisi, Yok başhekimi, attsi, hemşiresinin saçma sapan halleri.. Bunlara 5 dk bile dayanabilecek insan değilim. Ekip insanı değilim ben.Oturayım eczacı dükkanımda oh mis.
Mdloji doğru yolu bulmuş😀👏👍
Kullanıcı avatarı

#3597519  gönderen kanojo
 30.06.2016 - 22:53:53
kayabusa yazdı:Milletin agzinin icinde, el kabiliyetine dayali omur mu gecer. Dis hekimliginin 20 sene icinde tamamen ozel robotlarla yapilacagini dusunuyorum. "Iscilik hatasi" su gunku isleyiste fazla.
Hayal gücün müthiş 😅😂
Doktor robotlar da çıkar o zmn demi
Kullanıcı avatarı

#3597523  gönderen kanojo
 30.06.2016 - 22:55:14
kanojo yazdı:
kayabusa yazdı:Milletin agzinin icinde, el kabiliyetine dayali omur mu gecer. Dis hekimliginin 20 sene icinde tamamen ozel robotlarla yapilacagini dusunuyorum. "Iscilik hatasi" su gunku isleyiste fazla.
Hayal gücün müthiş 😅😂
Doktor robotlar da çıkar o zmn demi
Hatta insanlar mal mal oturur bütün işi robotlar yapar
İ-robot filmi geldi aklıma bak
Çok film izliyon gibime geldi kayabusacıım
Back to reality
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#3597530  gönderen mdloji
 30.06.2016 - 22:59:43
drtus11 yazdı:
mdloji yazdı:
drtus11 yazdı: bunlar hep sınav zamanın verdiği duygudurumu :D
ben bayılıyorum hastalara yakınlarına vs eminim burdaki herkes cok seviyordur :D klinikten zevk alıyorum diyorsan devam burda bilr ekip oluyorsunuz sonra ekip insani değilim diyorsun ya su çalışkan ama uf ben hic çalışmadim deyip 90lari alan tiplere benziyorsun :D
Ben klinikçiler bayılıyor mu dedim. Severek yapanlar tahammül eşiği yüksek insanlar.
Ben ne yazmışım sen ne diyorsun. Ay hiç çalışmadım diyip yüksek not almanın şuan konumuzla yüzde 1 alakası bile yok ki ayrıca ne demişim sızlanırım ama çalışırım sorun bu değil demişim. Heh işte tam parmak bastın ben böyle senin gibileriyle ekip olmak istemiyorum kusura bakma işte sorun burda :D

#3597533  gönderen mdloji
 30.06.2016 - 23:00:45
balim57 yazdı:
mdloji yazdı:
drtus11 yazdı: bunlar hep sınav zamanın verdiği duygudurumu :D
Mdloji doğru yolu bulmuş😀👏👍
Doğru yol belli de yürümeye cesaret olsa keşke :)
Kullanıcı avatarı

#3597745  gönderen ibrahims
 01.07.2016 - 00:28:10
mdloji yazdı:Doğru yol belli de yürümeye cesaret olsa keşke :)
Ömür boyu keşke demektense denemek daha iyi. Öbür türlü hem size, hem hayatına dokunduklarınıza yazık olabilir. :roll:
Kullanıcı avatarı

Re:

#3597811  gönderen DrSaby
 01.07.2016 - 01:13:50
Öyle bir arkadaş tanıyorum. Hatta TIPı bitirip diplomayı aldıktan sonra dişe yöneldi. tekrar üni-yi bitirdi. şuan gayet memnun. Yeter ki gerçekten sevdiğin mesleğin olsun. Hele de konu tıpsa...aksi takdirde hayat çok sıkıcı ve yorucu oluyor... gerçi bunlar hepsi belli şeyler... Arkadaşa bol şans ve sonunda aldığı karardan dolayı mutlu olmasını, pişmançılık çekmemesini dilerim :)
Kullanıcı avatarı

Re:

#3597919  gönderen hekimeyavrum
 01.07.2016 - 03:34:43
waldo yazdı:Ayşeden boşanıp Bengisuyla evlenmek gibi. Hoş ve zarif bir karar
Ayşeler koşun.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

Re:

#3597921  gönderen unwrittengirl90
 01.07.2016 - 03:36:37
Tipini bıraktım da hiçbir türlü giderin....😁😁(Başlığı yanlış anlamak içindi herşey🙌🙌)

Re:

#3597958  gönderen Dr-Plasebo
 01.07.2016 - 04:33:36
tıpı bitir sonrasında istersen bakkal ol en iyi bakkal sen olursun.. tıp bırakılmaz bence iyi düşün çalışma alanı çok geniş

#3598277  gönderen drtus11
 01.07.2016 - 16:46:49
mdloji yazdı:
drtus11 yazdı:
mdloji yazdı: Hayır aslında. Ders çalışmak benim için sorun değil, sızlanırım ahlanırım ağlanırım ama çalışırım yine de. Hatta klinik pratiklerden de çok zevk alan biriyim. Fakat gerek hastanede şimdiye kadarki gözlemlerim olsun gerek burda açılan başlıklarda ya da okulda konuştuğum asistan abi ablalardan aldığım duyumlardan olsun hasta, hasta yakını, hoca kaprisi, Yok başhekimi, attsi, hemşiresinin saçma sapan halleri.. Bunlara 5 dk bile dayanabilecek insan değilim. Ekip insanı değilim ben.Oturayım eczacı dükkanımda oh mis.
Ben klinikçiler bayılıyor mu dedim. Severek yapanlar tahammül eşiği yüksek insanlar.
Ben ne yazmışım sen ne diyorsun. Ay hiç çalışmadım diyip yüksek not almanın şuan konumuzla yüzde 1 alakası bile yok ki ayrıca ne demişim sızlanırım ama çalışırım sorun bu değil demişim. Heh işte tam parmak bastın ben böyle senin gibileriyle ekip olmak istemiyorum kusura bakma işte sorun burda :D
bu bildiri bana gelmedi ama ne dediğimi anlatamadim sanirim burdaki insanlarla ekip oluşturdun mu olusturdun sonra ekip insanı değilim demen olmamis bu kadardi elestirim benim gibi biriyle ekip olamazsin zaten merak etme ekibini kendin seçersin