Salı , Kasım 19 2019
1. 2. ve 3. sinif ogrencilerine ozel...
Hacettepe donem 2yim. Okula hiç de isteyerek gelmedim. Ama baska gidecek yerim de yok. Şu an notlarim çok sınırda. Nefes almadan calisirsam belki geçerim. Tabi bi de finalde hiç bilmediğim konulara çalışmak durumunda kalicam böyle...
Ilk komitemi antidepresanin yan etkileri vs mahvetti. Ikincide donem 2ye alisma evresini yaşadım. Şimdi de çok bunaldim çalışamıyorum zaten. Bi yandan da geçmek istemiyorum hicbisey bilmiyorum diye.. Boyle deyince biz de bilmiyoruz diyolar. Bilmedigini ogrenmekle unuttugunu hatirlamak ayni sey degil ki... Ama kalmak istemiyorum arkadaslarimdan ayrılmak istemiyorum. Ben yeni arkadas edinemem ki fazlasiyla depresif ve içe dönük bi kişiliğim. Tüm arkadaşlarım zaten liseden birlikte geldiklerimiz ve onlarin arkadaslari falan... Çalışamıyorum.. Ama geçmeyi isteyip istemediğimi de bilmiyorum. Notlarin bu kadar sınırda olması da çok sinir bi durum... Bazen diyorum ki keşke berbat olsalardi kesin kaliyo olsaydim da kafam rahatlasaydi. Geçmek için lablar falan yüksek olursa işte.. Bu komiteden 60 sonrakinden 70 ve finalden 60 almam gerekiyo... En çok çalıştığım komiteden 55 aldım. Sınava 10 gün var bundan 60 almam imkansiz.. Finalde de bilmedigim seyleri ogrenmeye calisicam zor olucak.. Pff... Bunu neden buraya yaziyorum. Bilmem.. Sizce bırakayım mı calismayi.. Böyle bişey bilmeden olmaz ki.. Ama kalıp da yapayalniz kalmak istemiyorum. Hoş belki calissam da gecemem. Calismak da istemiyorum. Kendimden nefret ediyorum.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#3512855  gönderen mdloji
 09.04.2016 - 15:11:50
Hiç anatomi bilmeden 3e geçtim acaba kalsa mıydım diye çok pişmanım desem de inanma salla ya bilmemeyi, stratejik çalış bu saatten sonra, öğrenmeye çalışma.3te düşünürsün onu.
Çıkmış soran hocanın derslerine hiç çalışma direk çıkmış ezberle.kıl soracak adamın dersine de çalışma hiç. Geri kalanlara çalış gir güveniyoruz sana :D

Re:

#3512859  gönderen martymcfly
 09.04.2016 - 15:24:29
Hacettepe mezunuyum.. dönem 3'te bir çok sebepten ötürü doğru dürüst ders çalışamadım ve finale 52 ortalamayla girdim.. finalde b2 alıp geçtim.. final öncesi herkes bana dönem 3 finali zordur kalırsan üzülme diyordu.. ben bu laflara hiç kulak asmadım.. şunu sakın unutma hayatta yenildiğin zaman değil vazgeçtiğin zaman kaybedersin.. sonuna kadar pes etme..
Kendini teselli cümlesidir hiç bir sey bilmiyorum kalıyim daha iyi öğrenirim ;oysa hayat ne çok uzun ne çok kısa yaşadığın kadardir .bence çalışmayı arttır kendine ödüller ver : mesela planina sadik kal ,dizi izle sinemaya git dışarda yemek ye planina sadık kalamazsan kendine ceza verme yeterince kendini sevmediğin senin için cezaların en büyüğü bu. Ben de 1 sene kaldım sonra özgüven kaybi yaşadım diger senelerde de hic de alakası yokmuş öğrenmekle .herkes unutuyor; o sene ne kadar çalışırsan o kadar aklinda kalıyor diğerleri daha çabuk hatirlayabilir ama bu onlarin da o an bilmediği anlamina gelir kendini geri atip ben zaten bilmiyorum ben zaten kötüyüm kendimden nefret ediyorum cumleleri seni iyi yapmayacak sen kendini kötü yaptıkça kendini hakli cikarmaya uğraşıp kötü olacaksın özgüven kaybı yaşayıp kısır döngüye gireceksin megolaman ol demiyorum ama kendini sevmezsen baskasini nasil seveceksin veya kim seni niye sevsin ? Megolaman olmak da kendini hic sevmemek de ayni seyler ama kendini sevmekle başlar döngü kendini sevdikce gelistirirsin kendini sana ayri bir tavsiyem iyi hissetmek diye kitap var onu oku eğitimlerini yap sadece okuma :) tabi bunları sınavdan sonra yap
Kullanıcı avatarı
Kardeş kalmadan, kalmışsın gibi düşünme. Düşük aldığın komiteler için de kendine bahaneler bulma. Olan oldu, geçen geçti. Şimdi ne yapman gerekeni biliyorsun değil mi ?
ne şekilde olursa olsun geçmeye çalış, ister doğru olsun yaptığın ister yanlış, yıllar sonra anlıyorsun ki kalmana sebep olan sorular birilerinin ego tatmin aracından başka birşey değil ayrıca hekimlik mesleğiyle de alakası olmayan şeyler. kalsam daha iyi olur hem de öğrenirim çünkü hiçbir şey bilmiyorum düşüncesini at kafandan, öyle bir şey yok.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı
kalmak geçmek falan tabi öğrencilik. bi şekilde geçer de ben size daha tatsız bi durum söyleyim mezun olunca alacağınız sorumlulukları omuzlayabilir misiniz ona göre düşünün derim ben. yoksa bi şekilde mezun olursunuz
Kullanıcı avatarı

#3512888  gönderen fenerlialper
 09.04.2016 - 17:25:50
Kalmalıyım psikolojisine girdiysen;sende M.Ali Erbil etkisi yapacak bi arkadaşını ara.(Call mali) :) Moralini yüksek tut,çalış.Bunu buraya yazdığına göre olayı önemsiyorsun.Muhtemelen geçersin.Hatta final sınav tahminim de;drlola'nın harflerinin alfabetik sıralama toplamı olan 75 :)

#3512895  gönderen drlola
 09.04.2016 - 17:45:15
Herkese teşekkürler. Evet şu an yapmam gereken kalkip deli gibi çalışmak. Sonra kalirsam kalirim gecersem gecerim yapacak bisey yok. Bi de depresyondan çıkmak. Antidepresanlar da beyni mahvediyo depresyon da.. Iyi hissetmek birkaç gündür köşede bekliyordu okuycam.
Kullanıcı avatarı

#3512898  gönderen drhkn06
 09.04.2016 - 17:46:46
Hocam ikinci sınıfta kalmış bir intern olarak sizi çok iyi anlıyorum.. Tamamen kendi isteğimle kaldım diyebilirim. Belki zorlasam geçerdim ama bıraktım gitti. İnsana dönem arkadaşların mezun olunca bir yere atanınca zor geliyor onları izlemek. Veya hayatınızda bir şey planlarken kaldığınız gerçeği hep aklınızda kalıyor. Ben etrafı umursamayan bir insanım onlar çok etkilemedi ama bakışlar da oluyor tabi.. Kalmak başka bir psikoloji insanı bence çok olgunlaştırıyor, hayattan yaşadığından bir şey çıkarmayı öğreniyorsun. Ben kaldığım için pişman değilim beni çok daha iyi bir insan yaptı. Önemli olan sensin ne istediği bilmek. Yoksa olay bir sene değil, nasılsa o bir yıl önce hayata atılmak çok önemli değil.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#3512920  gönderen doktor_anil_
 09.04.2016 - 19:03:12
Bilmeye gerek yok emin ol hocalarında bilerek gelmediler hatta birçoğu hala bilmiyor geçmeye bak zaman kaybetme
Kullanıcı avatarı

Re:

#3512922  gönderen the_dr
 09.04.2016 - 19:12:07
kalcam ve kalicam ını gördüm arttırıyorum.

kalecam kalimero

#3512969  gönderen overcome
 09.04.2016 - 20:19:46
[quote:="mdloji"]Hiç anatomi bilmeden 3e geçtim acaba kalsa mıydım diye çok pişmanım desem de inanma salla ya bilmemeyi, stratejik çalış bu saatten sonra, öğrenmeye çalışma.3te düşünürsün onu.
Çıkmış soran hocanın derslerine hiç çalışma direk çıkmış ezberle.kıl soracak adamın dersine de çalışma hiç. Geri kalanlara çalış gir güveniyoruz sana :D[/quote:]

Bu arkadaşı dinle. Ben denedim ve oldu ;)