Çarşamba , Ekim 23 2019
1. 2. ve 3. sinif ogrencilerine ozel...

SES KAYDI DİNLEMEKTEN CİĞERİM SOLDU

#3462156  gönderen MertDuman
 08.02.2016 - 23:13:40
Doktor büyüklerim, yok mudur bunun bir çaresi. Her dersin ses kaydını alıyorum, oysa dersi dinlemeye çalışıyorum. Yine de kayıt almazsam hızursuz oluyorum. Üstüne eve gidiyorum her biri 40 dakika. Bütün günüm ölüyor. Ne yapmamı önerirsiniz?[/img]
Kullanıcı avatarı

Re: SES KAYDI DİNLEMEKTEN CİĞERİM SOLDU

#3462169  gönderen aknetrent
 08.02.2016 - 23:21:15
Bende zamanında ses kaydı cok dinlemiştim snrasında greksiz oldugunu anladm cnkü ses kaydı dinlerken dersi ezberleyemiyodum mtlaka sonrasında calısmam grektiği içn yok yere zamanın gidiyodu.bu yüzden calısacagın dersin textbookunu okuyup sınav aksamı kolaylık olması yönündende kitapdan özetler cıkarmanı öneririm bu sekilde daha efektif olur benim düşüncem
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#3462183  gönderen MertDuman
 08.02.2016 - 23:27:03
aknetrent yazdı:Bende zamanında ses kaydı cok dinlemiştim snrasında greksiz oldugunu anladm cnkü ses kaydı dinlerken dersi ezberleyemiyodum mtlaka sonrasında calısmam grektiği içn yok yere zamanın gidiyodu.bu yüzden calısacagın dersin textbookunu okuyup sınav aksamı kolaylık olması yönündende kitapdan özetler cıkarmanı öneririm bu sekilde daha efektif olur benim düşüncem
Ben daha çömezim bu arada :) yeniyim ve kavrayamadım bu fakülteyi daha, hep bir kalma korkusu var ve o yüzden dersi anlasamda dinliyorum :/ acaba kaçıncı sınıfta sürekli dinlediniz? Normal mi bu korku?

#3462184  gönderen MertDuman
 08.02.2016 - 23:27:49
steteskobumsekil yazdı:ben hala dinliyorum stajlarda :/ kötü bir durum ama dinlemeyince sanki eksik çalışıyormuşum hissi oluyor kurtulamıyorum :(
Evet evett... Hani çok iyi anlamışsınızda yinede eksikmiş gibi. Of of.
Kullanıcı avatarı
MertDuman yazdı:
steteskobumsekil yazdı:ben hala dinliyorum stajlarda :/ kötü bir durum ama dinlemeyince sanki eksik çalışıyormuşum hissi oluyor kurtulamıyorum :(
ben kurtulamadım dilerim sen kurtulursun bu bağımlılıktan :)

#3462190  gönderen MertDuman
 08.02.2016 - 23:30:34
steteskobumsekil yazdı:
MertDuman yazdı:
Ama gününüz ölmüyor mu hiç mi sıkıntı çekmediniz pre-klinikte :)
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#3462199  gönderen MertDuman
 08.02.2016 - 23:33:06
kamala yazdı:hem derse giriyorsunuz hem kayıt yapıyorsunuz hem sonra dinliyorsunuz hem de çalışıyorsunuz ha vaybe yeni nesil bi garip
Bana görede çok garip, okulun kopyasını evde yine yaşıyorsun. Allah'ım..

#3462214  gönderen mdloji
 08.02.2016 - 23:42:54
kamala yazdı:hem derse giriyorsunuz hem kayıt yapıyorsunuz hem sonra dinliyorsunuz hem de çalışıyorsunuz ha vaybe yeni nesil bi garip
Bizim okulda tüm derslerin ses kaydını yazıya döküyolar bilgisayar üzerinden hem de.ne adamlar var ya Allah razı olsun :D Derslere girmeye gerek kalmıyo yani.
Ben inekliğinw giryorum o ayrı
Kullanıcı avatarı
MertDuman yazdı:
steteskobumsekil yazdı:
MertDuman yazdı: Evet evett... Hani çok iyi anlamışsınızda yinede eksikmiş gibi. Of of.
Ama gününüz ölmüyor mu hiç mi sıkıntı çekmediniz pre-klinikte :)
ölüyor tabi ölmez mi :D
ben genel olarak ev ve okul arası takılan asosyal bir tip olduğum için çok yakınmadım bu durumdan
ha rahatsız mıyım tabi ki, ses kaydı dinlemek gibi bir zorunluluğum olmasa keşke diyor muyum tabi diyorum
bakma buralarda bu ara vik vik öttüğüme cerrahi stajındayımda ondan hep :) yükü az ses kaydı az ;)

bir de bak insanlar textbook okuyor ben nerdeyse hiç okuyamıyorum
kötü bir şey
doktor olmak ses kaydıyla olmuyor ne yazık ki
ben aman hocanın derste dediği bir şeyi kaçırmış olmayayım diye vazgeçemiyorum ama sen iyi düşün ne kadar tez vazgeçersen o kadar iyi

bir de hocasına göre değişir hepsini dinleme mesela
bazısı resmen slaytı okur geçer onu dinlemediğini umuyorum

ilk 3 yıl da hep ezberle geç mantığı oluyor
aman temeli unutuyorsunuz diye çığırıyor hocalar stajlarda ama bizimki de hafıza ya Einstein nile ezberlemezmiş kitaba bakarmış insaf :D

dikkat et komitelerde sorular nasıl çıkıyor ses kaydı dinlemesen de yapabilir misin onu ayırt et gerisi ilk 3 yıl için teferruat bence
zaten çoğunu unutuyoruz yalan mı :)

#3462219  gönderen tutancomeon
 08.02.2016 - 23:46:38
tıp bu kadar zor değil ya :)
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#3462224  gönderen mdloji
 08.02.2016 - 23:48:45
tutancomeon yazdı:tıp bu kadar zor değil ya :)
Tıp değil çalışmak zor :d
Kullanıcı avatarı

#3462235  gönderen kamala
 08.02.2016 - 23:53:31
mdloji yazdı:
Bizim okulda tüm derslerin ses kaydını yazıya döküyolar bilgisayar üzerinden hem de.ne adamlar var ya Allah razı olsun :D Derslere girmeye gerek kalmıyo yani.
Ben inekliğinw giryorum o ayrı
bırakın notu ses kaydını ya minimum emekle geçmeye bakın gençliğinizi yaşayın tadını çıkarın zamanın.genele de söylüyorum sana da:)

#3462247  gönderen tutancomeon
 08.02.2016 - 23:57:45
mdloji yazdı:
tutancomeon yazdı:tıp bu kadar zor değil ya :)
Tıp değil çalışmak zor :d
tus çalışmak her şeyden zor