Cuma , Ekim 18 2019
1. 2. ve 3. sinif ogrencilerine ozel...

Doktorlugun iyi yanları nelerdir?

#3438162  gönderen Sichern
 14.01.2016 - 14:44:21
Sitede nereyi okusam hep bir sikayet bir pismanlık hakim.Bu meslegin hic güzel yanı yok mu?

Sürekli bırakın kurtulun tarzı mesajlar veriliyor.Sevip de tutunabilecegimiz bir yönü yok mudur?Bu kadar mı kotu durumda bu meslek?

Insanlar hala doktora saygılı bence bunu internet ortamında da goruyorum.Ama drtus forumuna ne zaman girsem icim kararıyor.Zaten bırakıp bırakmayacagım bir turlu karar veremiyorum..Tam kendimk gazlıyorum siteye bir giriyorum tamam depresif olarak cıkıyorum. :(
Kullanıcı avatarı

#3438163  gönderen mardox
 14.01.2016 - 14:48:30
Doktorlugun iyi yanlari denize nazir, orman manzarali olmasi
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

Re:

#3443692  gönderen chuckcom
 20.01.2016 - 00:14:13
Olum forumdonanım actın yetmedi burayada mı konu actın D:D:D::D Buraya bakma burada herkes doktorluktan şikayet eder ama hiçbiri bırakmaz :)

#3443703  gönderen tutancomeon
 20.01.2016 - 00:19:52
bu sitede doktorlugun iyi yanlarını zor bulursun.
eğlence ıvır zıvır forumuna gir, oyunlar oyna, kimle evlenileceğini oku kendi görüşünü yaz, arada manipulasyon yapmaya gelenleri eleştir hatta sen de manipulasyon yap vs...
Kullanıcı avatarı

Re:

#3443708  gönderen tintin
 20.01.2016 - 00:22:32
demin bi teyzenin iki tonsilinin arasına sıkışmış bi tavuk kemiği çıkardım 15 dk dua etti giderken aşırı mutluydu.bence doktorluk güzel iş.
Kullanıcı avatarı

Re:

#3443709  gönderen KuRSuN87
 20.01.2016 - 00:22:42
doktorluğun en güzel yanı 60 yaş üstü genelde yokluk içinde yetişmiş insanları muayene ettikten ilaçlarını verdikten sonra kısacası sadece işini yaptıktan sonra sana olan hayranlıkları ve dualarını büyük bir hevesle dile getirmeleri bence.bunu herhalde başka bir meslekte tadamazsın.

Re:

#3443752  gönderen reciv
 20.01.2016 - 00:48:46
Tıp alanında değilim ama bu yola girdiysen bırakma bence. Bu işin avantajları da var, dezavantajları da var. En basitinden tıp fakültesinde okuyan bir öğrencinin derdi, olsa olsa sınıf geçmek. Hiç ortalamam yüksek olsun diye dert eden görmedim hatta ortalama konuşan bile görmedim. Ortalamasını bilmeyeni ise çok gördüm. Okulunu bitir ve sadece TUS sınavında kendini göster bitsin. İkinci üçüncü yabancı dili öğrenmek, sektöründe öne çıkmak için birçok bilginin peşinde koşmak, farklı eğitimler almak durumunda değilsin. Hasta-doktor ilişkisi içinde üçüncü bir kişiden de pek sorumlu değilsin. Çok karmaşık, çetrefilli bir yol yok önünde.

Her şeyi bir araya getirdiğinde insanla uğraşmak zor ama doktorluk iyi bir meslek. Doktorluk diye bir genelleme yapmak da doğru değil belki. Çünkü seçeceğin uzmanlığa göre birbirinden çok farklı hayatlar yaşayacaksın. Karakterine ve isteklerine uygun bir uzmanlık seçersin.

Doktorluk belki bir ucu CEO'luğa giden bir meslek değil ama garanti bir meslek ve uzman doktorların gelir ortalaması bugünün Türkiyesi'nde asgari ücretin 8-10 katının altına düşmez. Kendini devamlı geliştirip, gerçek hayatın ve ticaretin içinde olup, büyük çapta işler yapmak istiyorsan, evet doktorluk sana bunları sunmayacak. Doktorluğun sunduklarını da diğer meslekler sunmayacak. Yolunda devam etmeni tavsiye ederim. Bundan sonrakini yol ayrımın uzmanlık seçimi olsun.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

Re:

#3443759  gönderen Denizimgs
 20.01.2016 - 00:54:00
KuRSuN87 yazdı:doktorluğun en güzel yanı 60 yaş üstü genelde yokluk içinde yetişmiş insanları muayene ettikten ilaçlarını verdikten sonra kısacası sadece işini yaptıktan sonra sana olan hayranlıkları ve dualarını büyük bir hevesle dile getirmeleri bence.bunu herhalde başka bir meslekte tadamazsın.
özellikle ayrıntılı muayene edince teyzeler allah razı olsun diyor ya ne cevap vereceğimi bilemiyorum
Kullanıcı avatarı

Re:

#3443764  gönderen DrGulsever
 20.01.2016 - 00:57:14
Benim avatarıma bak. Bir sürü iyi yan görürsün. :D
Kullanıcı avatarı

Re:

#3443786  gönderen KuRSuN87
 20.01.2016 - 01:07:37
Denizimgs yazdı:
KuRSuN87 yazdı:doktorluğun en güzel yanı 60 yaş üstü genelde yokluk içinde yetişmiş insanları muayene ettikten ilaçlarını verdikten sonra kısacası sadece işini yaptıktan sonra sana olan hayranlıkları ve dualarını büyük bir hevesle dile getirmeleri bence.bunu herhalde başka bir meslekte tadamazsın.
özellikle ayrıntılı muayene edince teyzeler allah razı olsun diyor ya ne cevap vereceğimi bilemiyorum
bir de o canım teyzeler amcalar çıkartır cebinden bir avuç fındık ceviz verirler ya zorla içten bir şekilde gülerek ya da memleketten getirirler bir daha ki kontrole peynir yağ yumurta felan hani iyi insanlarımız da var dersin.ama bu son temiz insanları azıcık ucundan gören son nesil olacağız sanırım.
Kullanıcı avatarı

Re:

#3443792  gönderen Denizimgs
 20.01.2016 - 01:10:30
KuRSuN87 yazdı:
Denizimgs yazdı:
bir de o canım teyzeler amcalar çıkartır cebinden bir avuç fındık ceviz verirler ya zorla içten bir şekilde gülerek ya da memleketten getirirler bir daha ki kontrole peynir yağ yumurta felan hani iyi insanlarımız da var dersin.ama bu son temiz insanları azıcık ucundan gören son nesil olacağız sanırım.
olsun genede şanslıyız kalbi temiz insanları görebildik :)

Re:

#3443795  gönderen reciv
 20.01.2016 - 01:14:44
KuRSuN87 yazdı:
Denizimgs yazdı:
Insanliga dair umidimi tekrar hayata donduren canim amcalar, teyzeler onlar
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009