Çarşamba , Eylül 18 2019
1. 2. ve 3. sinif ogrencilerine ozel...
Kullanıcı avatarı

#3199868  gönderen Rajoah
 09.05.2015 - 23:37:29
Şu anda ders çalışmayıp forumda takıldığına göre TIP YAZMA. ayrıca önce bi sınava gir bakalım. Belki diyetisyen olacak puan alırsın. Hiç kasmazsin

Re: tıp mı mühendislik mi lütfen yardım...

#3199873  gönderen obiwan
 09.05.2015 - 23:41:27
hocam ben mühendisim zamanında da tıp yazmadım ama tıp yaz
muhendıslıkte hayat yok işsiz kalırsın açık net söylim sana ...
tıp yaz kafan rahat etsin ..
6-7 yıldır mezunum ben 1 sene evime gelemedim öyle diyim ınsaat muhendısıym paara kazanmak ıstıyorsan yurt dısına gıtmek zorundasın ..
bır konteynırda kalırsın öylece ömür geçmez..

abım bılgısayar muh ılk 1000 e gırdı sene 2002 de adam 1 yıl işsiz kaldı
burslu okudu burssuz okuyan 7-8 yıl da okuk bitiren arkadasları 2-2.5 katı maaş alıyor ..ÖZEL sektörde devlette tanıdıgın yoksa muhendıslık felan okuma sana acık net soluyorm sonra gelır benım gıbı 10 yıl sonra 30 yasından sonra tıp okumak dıye baslık açarsın ....
muhendıslıgı bıtırdıler ...
bılgısayar muhendıslıgı zamanının en populer meslegıydı sımdı 50-60 bınle alan muhendıslık var ... ve cabalamak zorundasın ..
iş görüşmesine gidiyorsun adam senı sınava tabı tutuyor işe almak ıcın :).
tıp yaz 6 yıl oku sonra da devlet tarafından atan bu kadar basit.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı
obiwan yazdı:hocam ben mühendisim zamanında da tıp yazmadım ama tıp yaz
muhendıslıkte hayat yok işsiz kalırsın açık net söylim sana ...
tıp yaz kafan rahat etsin ..
6-7 yıldır mezunum ben 1 sene evime gelemedim öyle diyim ınsaat muhendısıym paara kazanmak ıstıyorsan yurt dısına gıtmek zorundasın ..
bır konteynırda kalırsın öylece ömür geçmez..

abım bılgısayar muh ılk 1000 e gırdı sene 2002 de adam 1 yıl işsiz kaldı
burslu okudu burssuz okuyan 7-8 yıl da okuk bitiren arkadasları 2-2.5 katı maaş alıyor ..ÖZEL sektörde devlette tanıdıgın yoksa muhendıslık felan okuma sana acık net soluyorm sonra gelır benım gıbı 10 yıl sonra 30 yasından sonra tıp okumak dıye baslık açarsın ....
muhendıslıgı bıtırdıler ...
bılgısayar muhendıslıgı zamanının en populer meslegıydı sımdı 50-60 bınle alan muhendıslık var ... ve cabalamak zorundasın ..
iş görüşmesine gidiyorsun adam senı sınava tabı tutuyor işe almak ıcın :).
tıp yaz 6 yıl oku sonra da devlet tarafından atan bu kadar basit.
hocam ona kalırsa acile doğuya kuş uçmaz yerlere acile atanıp da istifa edip evde oturan evde oturan ve tusu kazanamayan binlerce doktor ne olacak 1 yıl işşiz kalacakmış peh 2-3 yıl tus için bekleyen doktorlar var memlekette.sonuçta her mesleğin yandaşı kebab ede ede maaş alırken diğerlerine iş yükü yıkılıyor hangısını secersen sec.sadece muh ile drlik arasındakı fark iyi dr olsan ki bunun için prof olmazsan adam yerine konulmazsın alacagın maaş 20 milyarsa özelde iyi bir mühendis ceo olur 200 milyar alan bile var,diğer taraftan ezik bir dr isen atanırsın acile milletin küfrünü yiye yiye gecen gündüzüne girer alırsın 4-5,ezik bir müh olursan işşiz kalır iş bulunca da daha rahat calısırsın ama 3 alırsın,yani müh te skala sana bağlı ve çok geniş.el alemin lafına gelince kendi doğuya diploma almaya gitmezken(gecen sene her memura doğu görevi getirilecekti memurlar ayaga kalktı )seni oraya gitmeye layık görür git abi drsin sen gitmeyeceksinde ben mi gideceğim der özet olarak elalemin lafıyla meslek sececeksen çok çamur çığnatırlar bu akılda olursan tavsiyem git iki mesleğide yerinde gör hatta yaz stajı yap

#3254089  gönderen DonnieDarko
 07.07.2015 - 04:14:46
En iyi iş severek yapacağın iştir
bir mesleği kendine ideal edineceksen o işi severek yapanlarla konuşmak makuldur

sevmeyenlerden uzak dur her meslekte baltalı ilahlar var, yetenekli kişi her türlü işi yapabilecektir ama severek yapmak bulunmaz nimet. buradaki Dr lar eminim çok iyi mühendisler hukukçular yöneticiler siyasetçiler olabilirdi ha kimisi memnun kimisi degil ,memnun olmak da kolay değil zira ülkemizde eskisi kadar alim adama Dr adama saygı gösterilmiyor,

mantıklı diye bir iş secersin başarılı da olabilirsin yillar sonra keskeler girer işin içine , mesela meşhur futbolcu Rıza Çalımbay: hep Dr olmak istedim ..

Avrupada kimi liseyi bitirenler once 1-2 sene serseri halde ulkeyi dunyayi gezer sonra ben ne yapmak istiyorum sorusunun cevabini ancak kendine sorar, bana kalirsa en guzel yontem de budur tabi herkesin böyle imkanı yok..avantajı dezavantajı değişken faktörler. çocuklarıma para bırakmayı anlamsız buluyorum carpe Diem , memento mori diyebiliyorsan hayallerinin peşine git Nicola Tesla mesleğinin başında çukur kazıyordu öyle de devam edebilirdi ama dünyayi değiştirdi. Garanticiyim diyorsan sağlık sektörü henuz işsiz bırakacak durumda değil ama vicdansız biriysen lutfen bulaşma, ancak mühendislik ülkemiz şartlarında riskli iş.
Bu saatte ancak bu kadar toparlayabildim affet, zaten sorduğun sorunun kesin cevabı sende, babanın annenin arkadaşlarından ziyade kendi iç sesini dinle

Re:

#3254090  gönderen frajilx
 07.07.2015 - 04:17:26
odtu de muhendıslık alabılıyosan tıpbı salla

Re:

#3318184  gönderen Eastwood1
 25.09.2015 - 18:08:42
Zor konu ama erken düşünmen iyi bir şey sonra benim gibi ilk senende tıpı bırakıp odtü inşaata geçmeyi düşünürsün
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#3318446  gönderen kullaniciseysi
 26.09.2015 - 01:21:34
Ablacım kesinlikle tıp değil. 7+ 5 yıl okuyup kendini unutuyorsun. Yaşıtların sen tamam oldum dediğinde torun torba sahibi oluyor. 24 yasındayım, asistanım. İnanki tusa hazırlanırken yeter bitsin artık mantığıyla çalıştım. Ölümüne çalıştım. Ama ablam bitmiyor bu işkence. En gözde bölümlerden birindeyim İmanım gevredi. Diğer arkadaşları hiç anlatmışım. Şahsen ben çok hırpalandım. Çok zeki değilsen Cide'n bulaşma tıpa. Çünkü tıpta doktorlukta çok çalışmak çok bilmek gerekiyor. Zeki değilsen de bin defa okuman gerekiyor. Ben hep çok çalışıp biryerlerde geldim en iyi tıpta da okudum ama hep en iyisi olma gayem vardı gel gör ki tıpta rakipler hep çok iyi. Daha çok çalış dur derken kendimden geçtim. Bir daha gelsem dünyaya matematik öğretmeni olurdum! Ben daha yeni yeni para kazanıyorum, liseden çıkıp doktor olmuşum gibi hissediyorum. Arkadaşlarım kaç yıllık öğretmen oldular. Benden çok kazanandılar bu sureci göze alırsak. Ve tatillerde ders çalışmıyorlar gezip tozuyorlar. Ben de geziyorum ama vicdan azabıyla. Yani hayattan kopmamak için tıp pişmanlık diyorum. Aman diyim yapma !
Kullanıcı avatarı

#3318447  gönderen kullaniciseysi
 26.09.2015 - 01:21:36
Ablacım kesinlikle tıp değil. 7+ 5 yıl okuyup kendini unutuyorsun. Yaşıtların sen tamam oldum dediğinde torun torba sahibi oluyor. 24 yasındayım, asistanım. İnanki tusa hazırlanırken yeter bitsin artık mantığıyla çalıştım. Ölümüne çalıştım. Ama ablam bitmiyor bu işkence. En gözde bölümlerden birindeyim İmanım gevredi. Diğer arkadaşları hiç anlatmışım. Şahsen ben çok hırpalandım. Çok zeki değilsen Cide'n bulaşma tıpa. Çünkü tıpta doktorlukta çok çalışmak çok bilmek gerekiyor. Zeki değilsen de bin defa okuman gerekiyor. Ben hep çok çalışıp biryerlerde geldim en iyi tıpta da okudum ama hep en iyisi olma gayem vardı gel gör ki tıpta rakipler hep çok iyi. Daha çok çalış dur derken kendimden geçtim. Bir daha gelsem dünyaya matematik öğretmeni olurdum! Ben daha yeni yeni para kazanıyorum, liseden çıkıp doktor olmuşum gibi hissediyorum. Arkadaşlarım kaç yıllık öğretmen oldular. Benden çok kazanandılar bu sureci göze alırsak. Ve tatillerde ders çalışmıyorlar gezip tozuyorlar. Ben de geziyorum ama vicdan azabıyla. Yani hayattan kopmamak için tıp pişmanlık diyorum. Aman diyim yapma !
Kullanıcı avatarı

#3318453  gönderen kullaniciseysi
 26.09.2015 - 01:26:49
Ve son olarak şu an bana deseler ki gele seni matematik öğretmeni yaapcaz inan bırakır kaçarım. Çünkü gidişatım belli. 4yıl daha asistanım hocaların egolarından dışarda biri "hocam" dediğinde kim ben mi o ben doktorum dimi oluyorum. Körelttiler bizi. Genç dediğin düşünür, tıpkılar ise egoist hocaların kuklası olur. Doktora saygıyı hoca göstermiyor ki hasta niye göstersin! İğrenç bi düzen ya. Allah kimseyi bu Ateş'lere düşürmesin! Bu kadar uğraştım 4 yıl daha dişimi sıkıp sıradan bir uzman olmak istiyorum artık. Yeter gına geldi......
Kullanıcı avatarı

#3318491  gönderen rzgrgb
 26.09.2015 - 01:52:12
Sonuç ne oldu futri?

Re:

#4182005  gönderen furkan keskin53
 18.10.2018 - 12:25:41
kullaniciseysi yazdı:
26.09.2015 - 01:26:49
Ve son olarak şu an bana deseler ki gele seni matematik öğretmeni yaapcaz inan bırakır kaçarım. Çünkü gidişatım belli. 4yıl daha asistanım hocaların egolarından dışarda biri "hocam" dediğinde kim ben mi o ben doktorum dimi oluyorum. Körelttiler bizi. Genç dediğin düşünür, tıpkılar ise egoist hocaların kuklası olur. Doktora saygıyı hoca göstermiyor ki hasta niye göstersin! İğrenç bi düzen ya. Allah kimseyi bu Ateş'lere düşürmesin! Bu kadar uğraştım 4 yıl daha dişimi sıkıp sıradan bir uzman olmak istiyorum artık. Yeter gına geldi......
Abla kidemlendin sanirim şimdi nasılsın :( aynı durumdayim gelecekten geliyorum mühendislikden tıpa gecebilme ihtimalim var kararsizim hala aynı şeyleri mi düşünüyorsunuz
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009