Perşembe , Ekim 17 2019
TUS tercihleri hakkında bilgiler ve paylaşım platformu... Nasıl tercih yapılmalı nereleri tercih etmeli & etmemeli...
Kullanıcı avatarı

Re: KBB-EAH VS. ÜNİ

#3318226  gönderen TicariSagaCek
 25.09.2015 - 19:35:47
tintin yazdı:eah de daha fazla vaka yaparsın.ama istanbuldaki eah ler sıkıntılıydı hakkaten.ben baştan ist.düşünüyodum.sora vazgeçtim.
ama istediğin bölüm tutuyorsa 6 ay daha bekleme yaz geç.hayat kısa bi yerlerden başlamak lazım.
Hocam olay bölüm değil, birçok kişi tarafından istenen şartları sağlayabilen herhangi bir bölüm olabilir. Ben KBB'nin bu şartları sağlayabildiğini düşünüyordum ki, en azından EAH'lar için yanıldığımı görüyorum.
Sizin tercih süreciniz nasıl geçti? Nereye yerleştiniz, alternatif olarak Göz düşünüyorum, tavsiye eder misiniz?
Kullanıcı avatarı

#3318283  gönderen tintin
 25.09.2015 - 21:49:54
TicariSagaCek yazdı:
tintin yazdı:eah de daha fazla vaka yaparsın.ama istanbuldaki eah ler sıkıntılıydı hakkaten.ben baştan ist.düşünüyodum.sora vazgeçtim.
ama istediğin bölüm tutuyorsa 6 ay daha bekleme yaz geç.hayat kısa bi yerlerden başlamak lazım.
Hocam olay bölüm değil, birçok kişi tarafından istenen şartları sağlayabilen herhangi bir bölüm olabilir. Ben KBB'nin bu şartları sağlayabildiğini düşünüyordum ki, en azından EAH'lar için yanıldığımı görüyorum.
Sizin tercih süreciniz nasıl geçti? Nereye yerleştiniz, alternatif olarak Göz düşünüyorum, tavsiye eder misiniz?
Vala cok tehlikeli konusuyorsunuz.herhangi bir bolum felan.her bolumun kendine has sartlari var ve bence tercih yaparken kayda deger onemi var.goz asistanligi kbb ya gore daha rahat.bide senin 3saatlik ameliyattan kazancagin parayi adamlar yarim saatte kazaniyor.bu tip seyler onemliyse goze yonel.
kbbnin ameliyatlari bence daha zevkli.asistanligi tabi ck rahat degil fakat uzmanligini dusundugumuzde pek cok bolume gore rahat.
Ben istanbul ve ankarada bi kac tane goz ardina hep kbb yazmistim.
Kbb goz hade bi nebze yakin bolumler fakat kbb nin ustune ftr filan yazan arkadaslara semra kaynanadan daldan dala sarkisini armagan ediyorum:))
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#3318294  gönderen TicariSagaCek
 25.09.2015 - 22:02:37
tintin yazdı:
TicariSagaCek yazdı:
Vala cok tehlikeli konusuyorsunuz.herhangi bir bolum felan.her bolumun kendine has sartlari var ve bence tercih yaparken kayda deger onemi var.goz asistanligi kbb ya gore daha rahat.bide senin 3saatlik ameliyattan kazancagin parayi adamlar yarim saatte kazaniyor.bu tip seyler onemliyse goze yonel.
kbbnin ameliyatlari bence daha zevkli.asistanligi tabi ck rahat degil fakat uzmanligini dusundugumuzde pek cok bolume gore rahat.
Kbb goz hade bi nebze yakin bolumler fakat kbb nin ustune ftr filan yazan arkadaslara semra kaynanadan daldan dala sarkisini armagan ediyorum:))
Hocam nöbeti rahat, acili olmayan, suya sabuna dokunan üçlüsünü karşılayan bi bölüm olduğu için KBB diye düşünüyordum. Ama İstanbul'da yazabileceğim yerlerin gidip gördüğümde aslında beklediğim kadar rahat olmadığını ve eğitim ve iş ilişkisi konusunda da olumsuz yorumlar olunca haliyle bu şartları sağlayan başka bölümlere kaydı Gözüm:) Yoksa öyle envai çeşit seçeneğim yok. Siz de benimle benzer seçimler yapmışsınız. O nedenle fikrinizi önemsiyorum.
Kullanıcı avatarı

#3318298  gönderen tintin
 25.09.2015 - 22:07:36
TicariSagaCek yazdı:
tintin yazdı:
TicariSagaCek yazdı: Hocam olay bölüm değil, birçok kişi tarafından istenen şartları sağlayabilen herhangi bir bölüm olabilir. Ben KBB'nin bu şartları sağlayabildiğini düşünüyordum ki, en azından EAH'lar için yanıldığımı görüyorum.
Hocam nöbeti rahat, acili olmayan, suya sabuna dokunan üçlüsünü karşılayan bi bölüm olduğu için KBB diye düşünüyordum. Ama İstanbul'da yazabileceğim yerlerin gidip gördüğümde aslında beklediğim kadar rahat olmadığını ve eğitim ve iş ilişkisi konusunda da olumsuz yorumlar olunca haliyle bu şartları sağlayan başka bölümlere kaydı Gözüm:) Yoksa öyle envai çeşit seçeneğim yok. Siz de benimle benzer seçimler yapmışsınız. O nedenle fikrinizi önemsiyorum.[/
quote]

O zaman goz yazin isterseniz.onlarin nobet sayisi bariz daha az.ama nacizane benim fikrim asistanliktaki zorluklari o kadar da abartmamak lazim.neticede dort yil.hatta ilk iki yildan sora kbb de gayet rahat bence.onemli olan uzmanlik.
Kullanıcı avatarı

#3318727  gönderen TicariSagaCek
 26.09.2015 - 15:38:21
tintin yazdı:
TicariSagaCek yazdı:
tintin yazdı: Vala cok tehlikeli konusuyorsunuz.herhangi bir bolum felan.her bolumun kendine has sartlari var ve bence tercih yaparken kayda deger onemi var.goz asistanligi kbb ya gore daha rahat.bide senin 3saatlik ameliyattan kazancagin parayi adamlar yarim saatte kazaniyor.bu tip seyler onemliyse goze yonel.
Hocam nöbeti rahat, acili olmayan, suya sabuna dokunan üçlüsünü karşılayan bi bölüm olduğu için KBB diye düşünüyordum. Ama İstanbul'da yazabileceğim yerlerin gidip gördüğümde aslında beklediğim kadar rahat olmadığını ve eğitim ve iş ilişkisi konusunda da olumsuz yorumlar olunca haliyle bu şartları sağlayan başka bölümlere kaydı Gözüm:) Yoksa öyle envai çeşit seçeneğim yok. Siz de benimle benzer seçimler yapmışsınız. O nedenle fikrinizi önemsiyorum.[/
quote]

O zaman goz yazin isterseniz.onlarin nobet sayisi bariz daha az.ama nacizane benim fikrim asistanliktaki zorluklari o kadar da abartmamak lazim.neticede dort yil.hatta ilk iki yildan sora kbb de gayet rahat bence.onemli olan uzmanlik.
Teşekkürler hocam.

#3346599  gönderen mahmuz
 24.10.2015 - 01:38:36
tintin yazdı:
dada yazdı:
Sıkıntı derken neyi kastettiniz merak ettim.
açıkçası bana göre sıkıntılıydı diye düzelteyim.yoksa arkadaş gitsin kendi görsün.
samatya insanlık dışı bi yoğunlukta çalışıyo ve orda gördüğüm asistanlar aslında ölmüştü,gömülmek için imam bekliyorlardı bence.
bağcıların muhiti ciddi sıkıntılı.sadi konuk ile birlikte ciddi vakaları hep samatyaya şutluyorlar.
vaka çeşitliliği konusunda problemli olduklarını düşünüyorum.
ama tabi dediğim gibi herkes yazmayı düşündüğü yerleri gitsin kendi görsün.bana kötü gelen bişey sana iyi gelir.ya da birileri ben orayı yazmıyım diye bana kötüler,sana iyi anlatır bu işler belli olmuyo.
................................
En son mahmuz tarafından 24.10.2015 - 02:09:48 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı

#3346624  gönderen tintin
 24.10.2015 - 01:58:24
mahmuz yazdı:
tintin yazdı:
dada yazdı: Sıkıntı derken neyi kastettiniz merak ettim.
açıkçası bana göre sıkıntılıydı diye düzelteyim.yoksa arkadaş gitsin kendi görsün.
samatya insanlık dışı bi yoğunlukta çalışıyo ve orda gördüğüm asistanlar aslında ölmüştü,gömülmek için imam bekliyorlardı bence.
bağcıların muhiti ciddi sıkıntılı.sadi konuk ile birlikte ciddi vakaları hep samatyaya şutluyorlar.
vaka çeşitliliği konusunda problemli olduklarını düşünüyorum.
ama tabi dediğim gibi herkes yazmayı düşündüğü yerleri gitsin kendi görsün.bana kötü gelen bişey sana iyi gelir.ya da birileri ben orayı yazmıyım diye bana kötüler,sana iyi anlatır bu işler belli olmuyo.
kardeş bağcılar kbbden son 4 yıl içinde herhangi bir hastanın ne samatyaya nede başka yere ne bir sevki olmuştur nede hasta yönlendirilmiştir. ayrıca vaka sıkıntılı demişsin. yapılmayan bildiğin bir ameliyat var mı böyle bir yorum yapmışşın? insanları yanlış yönlendirme hakkını ne de kolay buluyorsunuz kendinizde. burada ki en küçük yorumdan etkileniyor körpe mezunlar. eğer art niyetli değilseniz yaptığınız yorumlarda biraz daha destekli olunuz...
bak arkadaşım ben yerleşmişim yerleşceğim yere ne art niyeti .millet de yazsın istediği yeri.ben tercihlerden önce gidip görüşmüştüm ist.daki eah larla.kuzenimin kbbci arkadaşları ile de görüştüm nereleri yazsam diye.bana anlatılan yukarıda yazdığım gibiydi.tabi herkes kendi gidip konuşsun burda benim dediğime göre sadece tercih yapıyosa zaten ona müstehak hersey.sizin için dileğim umarım çok ii bi yerdir bağcılar fakat samatyada sizin hastaları şutlamanız üzerinden espriler dönüyosa bu da benim suçum değil. ama haklısınız heralde bi yer hakkında olumsuz bi düşünceniz varsa bile burda çok paylaşmamak gerek neticede orda olanlar için kırıcı olabiliyor.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009