Çarşamba , Ekim 16 2019
1. 2. ve 3. sinif ogrencilerine ozel...

yatay geçiş için acil yardım

#3290316  gönderen drzeynip
 19.08.2015 - 20:09:48
merhaba arkadaşlar ben bu yıl 4 e geçtim ve notlarım yüksekken yatay geçiş başvurusunda bulundum. Dokuz eylül ve Osmangazi ye kabul oldum ama su an büyük bir kararsızlık yaşıyorum.Bu iki fakülte hakkında eğitim sistemleri açısından bilgisi olan kıyas yapabilecek olan varsa cok memnun olurum.Dokuz eylül pdö sistemli ama üçten sonra yok yine stajlarda konuları öğrenmek bize mi kalıyor bilmiyorum. Gerçi nereye gidersen git seninde bişiler katman gerekir kendine e Eskişehirde aileye yakın işin içinden çıkamadım.Yardımcı olanlara şimdiden çok teşekkür ederim.
drzeynip yazdı:merhaba arkadaşlar ben bu yıl 4 e geçtim ve notlarım yüksekken yatay geçiş başvurusunda bulundum. Dokuz eylül ve Osmangazi ye kabul oldum ama su an büyük bir kararsızlık yaşıyorum.Bu iki fakülte hakkında eğitim sistemleri açısından bilgisi olan kıyas yapabilecek olan varsa cok memnun olurum.Dokuz eylül pdö sistemli ama üçten sonra yok yine stajlarda konuları öğrenmek bize mi kalıyor bilmiyorum. Gerçi nereye gidersen git seninde bişiler katman gerekir kendine e Eskişehirde aileye yakın işin içinden çıkamadım.Yardımcı olanlara şimdiden çok teşekkür ederim.
Karşılaştırma yapmana hiç gerek yok. Şehir öğretim üyesi kadrosu ayrıca adı sonuç Dokuz Eylül. Osmangazi Anadolu Ün. içinden doğdu Tıp Osmangaziye verildi . Osmangazi denilince aklıma Eskişehir değil de İç Anadoluda Çorum , Tokat gibi yerler geliyor. Tıp fakülteleri beş büyükler Hacettepe, Çapa, Cerrahpaşa, Ege, Ankara ikinci beş Dokuz Eylül, Gazi, Uludağ, Akdeniz, Çukurova Eskişehir Tıp 3 .beşe girer. Marmara Tıp İstanbul'da küçük Hacettepe olacağım diye kuruldu ama gördüğüm kadarıyla bu hedefi tutturamadı. İlk beş içinde altıncıda olabilir 2. beş içinde altıncıda olabilir. Not: Ailem Eskişehir'e yakın demişsin. Anladığım kadarıyla çevre yakın bir il Eskişehir değil. Eskişehirde ise Eskişehir tıpa git ama işin içine gurbetlik giriyorsa hiç fark etmez Dokuz Eylül Tıp
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Karşılaştırma yapmana hiç gerek yok. Şehir öğretim üyesi kadrosu ayrıca adı sonuç Dokuz Eylül. Osmangazi Anadolu Ün. içinden doğdu Tıp Osmangaziye verildi . Osmangazi denilince aklıma Eskişehir değil de İç Anadoluda Çorum , Tokat gibi yerler geliyor. Tıp fakülteleri beş büyükler Hacettepe, Çapa, Cerrahpaşa, Ege, Ankara ikinci beş Dokuz Eylül, Gazi, Uludağ, Akdeniz, Çukurova Eskişehir Tıp 3 .beşe girer. Marmara Tıp İstanbul'da küçük Hacettepe olacağım diye kuruldu ama gördüğüm kadarıyla bu hedefi tutturamadı. İlk beş içinde altıncıda olabilir 2. beş içinde altıncıda olabilir. Not: Ailem Eskişehir'e yakın demişsin. Anladığım kadarıyla çevre yakın bir il Eskişehir değil. Eskişehirde ise Eskişehir tıpa git ama işin içine gurbetlik giriyorsa hiç fark etmez Dokuz Eylül Tıp
cevap yazdığınız için teşekkürler .Ailem ankarada.Dokuz eylül pdö sisteminden gelen bir okul olduğu için biraz da bu kararsız durumum.Sonucta stajlarda da bana git araştır gel denilirse ben ne kadar bir sey öğrenebilirim değil mi ?Şehir ve öğretim kadrosuna laf edemem tabi ki ama benim derdim eğitim sistemiyle alakalı.İkisi de köklü bi üniversite bu arada.

#3290740  gönderen smnltn
 19.08.2015 - 23:25:57
Maddi durumun çok iyi ise dokuzeylul yoook eğer orta ve altı ise eskişehir. İzmirde paran çoksa yaşarsınız eskişehirde orta halli de iyi yaşar. Fakir her yerde garip ( öğrenci için yazdim) barlar kafe kira yiyecek vs eskişehirde ucuz ;)

#3293635  gönderen efruze
 23.08.2015 - 03:02:37
Osmangazinin zor olduğunu duymuştum, ayrıca izmirde paran çoksa yaşarsına sonuna kadar katılıyorum orda okuyorum maddi olarak durumun iyi değilse biraz sıkıntı yaşayabilirsin

Re:

#3293652  gönderen drcalikusu
 23.08.2015 - 07:25:56
Bende senin gibi seçim yapmak zorunda kalmıştım tıp3te. Aileme yakın olanı Seçtim 😊 ben senin yerinde olsam Eskişehir'e giderdim hızlı trenle 1 saate evdesin mis 😊
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009