Çarşamba , Temmuz 17 2019
Sevgiye dair hersey bu baslikta...
  • 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 25
Kullanıcı avatarı

#3230451  gönderen nickomisin
 02.06.2015 - 09:34:21
beyaz_inci yazdı:aşk karşılıksız bir tutku..o yüzden aşk evliliği diye bir şey yok.
karşılıklı olanını şanslıymışım ki 1 kez yaşadım (o da evlilikle sonuçlanmadı zaten ki çoğu zaman sonuçlanmaz)
birkaç kez de etrafımdan gözlemledim.

yok değil var, ama sanırım 138 yılda bir geliyor insanın başına.
o yüzden eğer (sadece) mantık evliliği yapabilecek bir insan değilseniz, evde kalırsınız, tecrübeyle sabit.

şahsen ben mantık evliliği yapmayı çok istiyorum
hatta allahım ne olur bana mantık evliliği yapacak bir karakter özelliği yükle de evlenip bir çocuk yapayım diye dua edip, sonra da buna inanmak istiyorum.

evde kalmış kadın semptomlarını buram buram hissediyorum artık, bu net
etrafındaki herkesin evli olması, bu yüzden sosyal açıdan zorluk yaşamak, bebek görünce gözlerinin dolması vs vs
günaşırı rüyamda çocuk doğuruyorum
kabus gibi birşey artık
geçen gece normal doğum yapmak istiyorum diye tutturdum, son anda sezaryene aldılar
hormonlar çok fenaymış... böyle olduğunu bilmezdim..

sonra böyle rüyaların sabahında, gaza gelip mantık evliliği yapmak isteyenler listesinden (evet öyle bir liste var) birini arayıp ''tamam hadi kabul gel evlenelim' diyesim geliyor... sonra bi mide bulantısı, tiksinme....demiyorum tabi...

Sonuç: valla geyik değil çok ciddi yazıyorum
Aşk evet güzel, keşke hepimiz karşılıklı olsak ama geçici bir duygu, en büyük aşkların bile bir ömrü var

O yüzden özellikle kadınlar aklınızı başınıza alın eğer sizin için mantıklı olan (iş, aile, kafa yapısı, sosyokulturel sevıye vs ) , sizi gerçekten seven, değer veren, sahiplenen ve iyi bir eş ve baba olabilecek birini tanıdıysanız ve siz de bu adamdan hoşlanıyorsanız evlenin...illa ki aşık olcam banane banane diye şımarıklık yapmayın, hayallere kapılmayın..

belki de aşktan daha güzel ve kalıcı duygular da vardır hayatta
başta sadece hoşlanıyorum dediğin adamla hayatı paylaşıp bir ömür geçirince
her sevinci üzüntüyü zorluğu birlikte yaşayıp aşınca
sayısız anı biriktirince, çocuk yapınca, alışınca...
aşktan daha güçlü bir sevgi, bağlılık, vefa gibi duygular olabilir...
Kullanıcı avatarı

Re: Aşk Evliliği

#3230467  gönderen drrapunzel0101
 02.06.2015 - 10:19:06
Ortolani yazdı:
drrapunzel0101 yazdı:B.k çukurudur. Aşk diye tabir edilen o masalsı duygu yoğunluğu bitince sallantıya girer.
Aşık olmayın demiyorum; hobi olarak yine olun. Ama evlilik gibi hipermajor bir kararı da buna bağlamayın
hocam yapma lütfen biraz ağır olmadı mı? Aşk ümittir mutlluktur heyecandır aynı zamanda hayal kırıklığı hüzün ve umutsuzluktur. Zaten bu ikircikliği taşıdığı için eşssiz ve muazzam bir duygudur. Kimi zaman bu bahsettiğim negatif taraf çok ağır basıp ayırlıklara sebeb olabilir doğrudur. beşer şaşar man tığıyla bazen gerek hanımefendilerin gerekse beyefendilerin suistimal ettiği de kaçınılmaz bir gerçektir. Bu bahsettiğim borderline durumun pozitif yönünün ağır basması nihayetinde kağıt üzerinde yapılan akit olarak tanımlanabilir belki başlık ama asıl mesele kağıt üstünde değil kalplere karşılıklı vurulan mühürdür. Aidiyettir. Ve daha ifade edemediğim pek çok şeydir.
Hepimizin kırgınlıkları hüzünleri vardır elbet ama gelecekte bilmediğimiz kimi zaman beklediğimiz ama çoğunlukla davetsiz gelen misafire haksızlıktır.
Sözüm o ki yaşam varsa umut vardır aşk varsa umut harici hiçbir şeyin garantisi yoktur :D
fakat ben bu mesajda ilk 2 kelimeden oluşan ifademde "aşk" değil; "aşk evliliği" kavramından bahsetmiştim. aşk zaten duyguların pik yaptığı, tüm renklerin iç içe ve aynı zamanda karmakarışık yer aldığı bir durumdur. benim asıl söylediğim ise; evlenme kararının çok büyük bir yaşam tarzı değişikliği olduğu, tüm güzelliklerin yanı sıra gerçek bir tahammül yüksekliği gerektirdiği ve bu nedenlerle de geçici olduğu bilinen duygularla değil de, karakter uyumu vb mantıksal süzgeçten geçirilmiş kriterlerle alınması gereken bir karar olduğu idi
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#3230489  gönderen akandemir
 02.06.2015 - 11:02:33
rosebud yazdı:
nickomisin yazdı:
rosebud yazdı: maşallah bana yakınmışsın ama hiç göstermiyorsun :)en fazla 25 diyordum ben ;)
işte evde kalmanın faydaları
evlenip çocuk doğurmayınca daha geç yaşlanıyor bence insan
teşekkür ederim bu arada bakan gözlerinin gençliği o afgsgsgsgsg :)
rica ederim gülüşe de bak sen gsgsgs :lol: bence de gsgsgs...
ŞAMPİYON gülüşü :)
Kullanıcı avatarı

#3230602  gönderen Ortolani
 02.06.2015 - 14:42:48
drrapunzel0101 yazdı:
Ortolani yazdı:
drrapunzel0101 yazdı:B.k çukurudur. Aşk diye tabir edilen o masalsı duygu yoğunluğu bitince sallantıya girer.
Aşık olmayın demiyorum; hobi olarak yine olun. Ama evlilik gibi hipermajor bir kararı da buna bağlamayın
hocam yapma lütfen biraz ağır olmadı mı? Aşk ümittir mutlluktur heyecandır aynı zamanda hayal kırıklığı hüzün ve umutsuzluktur. Zaten bu ikircikliği taşıdığı için eşssiz ve muazzam bir duygudur. Kimi zaman bu bahsettiğim negatif taraf çok ağır basıp ayırlıklara sebeb olabilir doğrudur. beşer şaşar man tığıyla bazen gerek hanımefendilerin gerekse beyefendilerin suistimal ettiği de kaçınılmaz bir gerçektir. Bu bahsettiğim borderline durumun pozitif yönünün ağır basması nihayetinde kağıt üzerinde yapılan akit olarak tanımlanabilir belki başlık ama asıl mesele kağıt üstünde değil kalplere karşılıklı vurulan mühürdür. Aidiyettir. Ve daha ifade edemediğim pek çok şeydir.
Hepimizin kırgınlıkları hüzünleri vardır elbet ama gelecekte bilmediğimiz kimi zaman beklediğimiz ama çoğunlukla davetsiz gelen misafire haksızlıktır.
Sözüm o ki yaşam varsa umut vardır aşk varsa umut harici hiçbir şeyin garantisi yoktur :D
fakat ben bu mesajda ilk 2 kelimeden oluşan ifademde "aşk" değil; "aşk evliliği" kavramından bahsetmiştim. aşk zaten duyguların pik yaptığı, tüm renklerin iç içe ve aynı zamanda karmakarışık yer aldığı bir durumdur. benim asıl söylediğim ise; evlenme kararının çok büyük bir yaşam tarzı değişikliği olduğu, tüm güzelliklerin yanı sıra gerçek bir tahammül yüksekliği gerektirdiği ve bu nedenlerle de geçici olduğu bilinen duygularla değil de, karakter uyumu vb mantıksal süzgeçten geçirilmiş kriterlerle alınması gereken bir karar olduğu idi

Ne yani ? Ne demek istiyorsun? Haaaa ben yanlışım sen doğrusun öyle mi!!!!bir bir bir 111 !!!
bu ne cüret yahu ? Nyse sn msglsn glba :S diyesim geldi hocam :D Tribal enfeksiyon lehine ciddi bulgular :D Ben anlam kayması yaşayıp senin günahını almışım affola :D
Kullanıcı avatarı

#3230603  gönderen nickomisin
 02.06.2015 - 14:42:57
nickomisin yazdı:
rosebud yazdı:
nickomisin yazdı: 29 yıl 6 ayın tespiti canım ;) .p
maşallah bana yakınmışsın ama hiç göstermiyorsun :)en fazla 25 diyordum ben ;)
temsili :)

Resim
Kullanıcı avatarı

#3230604  gönderen nickomisin
 02.06.2015 - 14:43:59
akandemir yazdı:
rosebud yazdı:
nickomisin yazdı: işte evde kalmanın faydaları
rica ederim gülüşe de bak sen gsgsgs :lol: bence de gsgsgs...
tamamen tesadüf olmuş
takım tutmuyorum :)
Kullanıcı avatarı

#3230606  gönderen anders
 02.06.2015 - 14:49:48
insan birisinden hoşlanır yanında kendini güvende hisseder rahat hisseder bu sevgidir aşk insan hayatına belirli dönemlerde gelir aynı kişiye de bir kaç kez aşık olabilirsiniz.evlilikler aşkla başlar ama aşkla devam edemez böyle birşey mümkün değil sevgi ve en önemlisi saygı gerekir mutlu bir evlilik de ve iki taraflı fedakarlık tabi ki . ama en heyecanlı ve uzun evliliğin sırrı fazla görüşememek de yatıyor:)) böylelikle kavgaya zaman kalmıyor ve hep özlendiğiniz içinde heyecan bitmiyor :)
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#3230616  gönderen akandemir
 02.06.2015 - 15:18:03
nickomisin yazdı:
akandemir yazdı:
rosebud yazdı: rica ederim gülüşe de bak sen gsgsgs :lol: bence de gsgsgs...
tamamen tesadüf olmuş
Belki de tesadüf değildir :)
Kullanıcı avatarı

#3230625  gönderen rosebud
 02.06.2015 - 15:49:13
akandemir yazdı:
nickomisin yazdı:
akandemir yazdı: ŞAMPİYON gülüşü :)
tamamen tesadüf olmuş
Belki de tesadüf değildir :)
Kader kısmettir o modum, tesadüf değildir ;)

#3230797  gönderen drredlip
 02.06.2015 - 21:34:34
nickomisin yazdı:
beyaz_inci yazdı:aşk karşılıksız bir tutku..o yüzden aşk evliliği diye bir şey yok.
karşılıklı olanını şanslıymışım ki 1 kez yaşadım (o da evlilikle sonuçlanmadı zaten ki çoğu zaman sonuçlanmaz)

o yüzden eğer (sadece) mantık evliliği yapabilecek bir insan değilseniz, evde kalırsınız, tecrübeyle sabit.

hatta allahım ne olur bana mantık evliliği yapacak bir karakter özelliği yükle de evlenip bir çocuk yapayım diye dua edip, sonra da buna inanmak istiyorum.

etrafındaki herkesin evli olması, bu yüzden sosyal açıdan zorluk yaşamak, bebek görünce gözlerinin dolması vs vs
kabus gibi birşey artık
geçen gece normal doğum yapmak istiyorum diye tutturdum, son anda sezaryene aldılar

sonra böyle rüyaların sabahında, gaza gelip mantık evliliği yapmak isteyenler listesinden (evet öyle bir liste var) birini arayıp ''tamam hadi kabul gel evlenelim' diyesim geliyor... sonra bi mide bulantısı, tiksinme....demiyorum tabi...

Aşk evet güzel, keşke hepimiz karşılıklı olsak ama geçici bir duygu, en büyük aşkların bile bir ömrü var

O yüzden özellikle kadınlar aklınızı başınıza alın eğer sizin için mantıklı olan (iş, aile, kafa yapısı, sosyokulturel sevıye vs ) , sizi gerçekten seven, değer veren, sahiplenen ve iyi bir eş ve baba olabilecek birini tanıdıysanız ve siz de bu adamdan hoşlanıyorsanız evlenin...illa ki aşık olcam banane banane diye şımarıklık yapmayın, hayallere kapılmayın..

Yorumunuzu alkisliyorum
Kullanıcı avatarı

#3230816  gönderen beyaz_inci
 02.06.2015 - 21:53:01
nickomisin yazdı:

kabus gibi birşey artık

aşklarım hep karşılıksız oldu niko ya sevdiğim beni sevmedi ya da beni seveni ben sevemedim.
ne güzel anlatmışsın içindekileri.benim kalemim pek güçlü değildir.kırmızı cümledeki adamın hiç olmadığına artık kesin karar verdim.bu konuda umutsuzum...
o gözlerin dolması olayını daha bugün yaşadım.yeni doğan bi bebeciği kucağıma aldım minnacık ellerini avcuma aldım yanaklarına dokundum sımsıkı sarıldım bu bebek hiç benim olmayacak diyerekten :(
neyse depresif cümlelerime son vererek bir kez daha yazış tarzını seviyorum nikooo diyorum :)
Kullanıcı avatarı

#3230818  gönderen beyaz_inci
 02.06.2015 - 21:55:06
nickomisin yazdı:
nickomisin yazdı:
rosebud yazdı: maşallah bana yakınmışsın ama hiç göstermiyorsun :)en fazla 25 diyordum ben ;)
temsili :)

Resim

ahahahah hhhhhh :lachtot: :lachtot: :lachtot:
çok iyi yaaa
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#3230868  gönderen doktorbilal
 02.06.2015 - 22:36:46
nickomisin yazdı:

kabus gibi birşey artık

30 yaşını geçince zaten çevrendeki sevdiğin veya seni seven insanlardan birini seçiyorsun zaten
sizce eski aşklar neden yok artık? :? 8O :(
(aşk olmadan arkadaş olarak sevdiğin hoşlandığın sadece beğendiğin)
Kullanıcı avatarı

Re:

#3230891  gönderen kamala
 02.06.2015 - 22:53:10
İnsan 20 Yaşına Kadar Sevdiğiyle , 20'sinden Sonra Mantığıyla , 30'undan Sonra da Bulduğuyla Evlenirmiş

Re:

#3230893  gönderen LeventMD
 02.06.2015 - 22:53:58
kamala yazdı:İnsan 20 Yaşına Kadar Sevdiğiyle , 20'sinden Sonra Mantığıyla , 30'undan Sonra da Bulduğuyla Evlenirmiş
Niyeyse bazilarinda da tersi oluyor :)
  • 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 25