Salı , Kasım 19 2019
1. 2. ve 3. sinif ogrencilerine ozel...

1. sınıf final için tavsiye

#3199966  gönderen isilozek5
 10.05.2015 - 01:22:49
Merhabalar arkadaşlar. 1. sınıfın son demlerını yaşayan bir tıpçıyım. Mayıs sonunda son komitemiz var ondan yaklaşık 2 hafta sonra da final sınavı. Şu ana kadar okul birinciliğine oynamadığım için kendimi çok sıkmadan ama gerekli bilgileri elimden geldiğince öğrenerek, pratik açıdan kendimi geliştirmeye çalışarak bu komiteye kadar geldim. ortalamam 65 civarı ve geçme notu 60. Final için tavsiyeleriniz nelerdir acaba? şimdiden çalışmaya başlamalı mıyım, nasıl çalşmalıyım? Tavsiyelerinizi bekliyorum şimdiden teşekkürler :) :)
Kullanıcı avatarı

Re: 1. sınıf final için tavsiye

#3199970  gönderen kamala
 10.05.2015 - 01:28:27
ben büte bıraktım aga deyip ba yla geçen hıyarlar aklıma geldi.
otur şimdiden çalış tabi kışın neyse de yazın bütler çekilmiyor.tabi bütte finalin aynısını da sorabilirler bizde oluyordu bazen sizi bilmem :)
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#3199975  gönderen isilozek5
 10.05.2015 - 01:32:48
Gerçekten büt çekilmez yazın ayrıca büte bırakmak da istemyorum :D ama onca konu nasıl bitecek, nasıl çalışıcam, gözümde büyümüyor da değil yani

#3199976  gönderen isilozek5
 10.05.2015 - 01:34:08
nickthechopper yazdı:Sadece iki hafta yoğun çalışmalısın
İki hafta final için yeter mi sizce? yani o kadar konu yetişir mi bilemedim ki... Var mıdır bu işin bi taktiği
Kullanıcı avatarı

Re:

#3199977  gönderen kamala
 10.05.2015 - 01:35:00
2. sınıf abi ablalarından tavsiye al çıkmış sorular vs. varsa onları ezberle.

Re:

#3199979  gönderen isilozek5
 10.05.2015 - 01:37:15
kamala yazdı:2. sınıf abi ablalarından tavsiye al çıkmış sorular vs. varsa onları ezberle.
Çıkmışlara bakmak mantıklı gerçekten, umarım ters köşe yapmazlar da çıkmış sorarlar :roll:
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#3199981  gönderen nickthechopper
 10.05.2015 - 01:40:00
isilozek5 yazdı:
İki hafta final için yeter mi sizce? yani o kadar konu yetişir mi bilemedim ki... Var mıdır bu işin bi taktiği
Yetiştiğikadarıyla. 65 ortalaman olduğuna göre bildiğin, çalıştığın yerleri tekrarla.bütün herşey yetişmeyebilir. Baraj sistemi varsa ,Değeri düşük olan derslere bakma yada yarısını yapcak kadar bak.
Altmış Yetmiş gibi bişey alırsın ve sınıfını geçersin, inşallah

#3199994  gönderen isilozek5
 10.05.2015 - 01:53:11
nickthechopper yazdı:
isilozek5 yazdı:
Yetiştiğikadarıyla. 65 ortalaman olduğuna göre bildiğin, çalıştığın yerleri tekrarla.bütün herşey yetişmeyebilir. Baraj sistemi varsa ,Değeri düşük olan derslere bakma yada yarısını yapcak kadar bak.
Altmış Yetmiş gibi bişey alırsın ve sınıfını geçersin, inşallah
İnşallah ya. Baraj sistemi yok bizde. O yüzden kolay derslerden soru kaçırmayayım , zor olanlara zaman kalırsa bir göz atarım mantığı var şu anda ne kadar doğru bilmiyorum ama :D düz mantık olarak ne kadar puan toplarsam o kadar yararıma diye düşünüyorum. :D
Verdiğiniz bilgiler için de ayrıca teşekkürler :)

#3199995  gönderen isilozek5
 10.05.2015 - 01:54:42
drckara yazdı:sadece cıkmıs sorular yeter
Uç sene öncesine kadar çıkmışlar var elimde. Daha önceki senelerden de hepsi olmasa da var yine. Sadece finalde çıkmışlar yeter mi yoksa komite çıkmışlarına da bakmalı mıyım sizce?
Kullanıcı avatarı

#3199999  gönderen drckara
 10.05.2015 - 01:58:42
isilozek5 yazdı:
Uç sene öncesine kadar çıkmışlar var elimde. Daha önceki senelerden de hepsi olmasa da var yine. Sadece finalde çıkmışlar yeter mi yoksa komite çıkmışlarına da bakmalı mıyım sizce?
final yetmez komitelere de bak özelikle bu senekilere
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#3200000  gönderen johncartermd
 10.05.2015 - 01:58:55
isilozek5 yazdı:
çıkmış sorulara bakmak iki açıdan faydalı

1) soru tiplerini,konunun önemli yerlerini işaret eder. böylece bilgi hamallığından kurtarır.
2) aynı soruların çıkma olasılığı yüksektir. bedavadan soru yaptırır.

bulabildiğin tüm çıkmış sorulara bak. bi de onları göz önünde bulundurarak, inek arkadaşlarının tuttuğu hocanın güncel ders notlarını okursan tamamdır :)

#3200004  gönderen isilozek5
 10.05.2015 - 02:03:56
drckara yazdı:
isilozek5 yazdı:
final yetmez komitelere de bak özelikle bu senekilere
Tamamdır, çok teşekkürler :)

#3200005  gönderen isilozek5
 10.05.2015 - 02:04:57
johncartermd yazdı:
isilozek5 yazdı:
çıkmış sorulara bakmak iki açıdan faydalı

1) soru tiplerini,konunun önemli yerlerini işaret eder. böylece bilgi hamallığından kurtarır.
2) aynı soruların çıkma olasılığı yüksektir. bedavadan soru yaptırır.

bulabildiğin tüm çıkmış sorulara bak. bi de onları göz önünde bulundurarak, inek arkadaşlarının tuttuğu hocanın güncel ders notlarını okursan tamamdır :)
Çok teşekkür ederim gerçekten çok yardımcı oldunuz :) o zaman ben gidip biraz çıkmış soru arastirayim :D