Perşembe , Ekim 17 2019
1. 2. ve 3. sinif ogrencilerine ozel...

#3169105  gönderen Alfredpennyworth
 07.04.2015 - 22:24:33
smnltn yazdı:
Noobdotaci yazdı:
smnltn yazdı:Bir de birkaç üni girdiğin yıldaki puan farkını falan alıyor. Bu avantajı örtmek için geçmek istediğin fakülteleri ara tek tek sor bu tarz uygulama yapıp yapmadıklarını ve de nerelerden geçişi kabul ettiklerini öğren ders programı bakımından. Çapa candır istanbulda ;)
Hocam bu arada çapa cerrahpaşa oranlıyor sanırım.

http://194.27.141.99/egitim_ogretim/der ... uclari.pdf

Bakın 8O Hatta sanırım çoğu üniversite öyle yapıyor. İstanbul Medeniyet Üniversitesi hakkında bilgi bulamadım.

Ama kocaeli kesin direkt puana bakıyordur dimi hocam? Bütün hayallerim yıkılmasın. Kocaeli veya İstanbul mükemmel olur fakat eğer hepsi oranlıyorsa yandım :(
Güzel kardeşim kimsenin puanı değişmemiş dikkatt ettiysen. Bu oranlama ne icin biliyor musun? Hani sen bilmezsin de eskiden puanlar 300 + 80 OSS vardı. Sonra 500 lu puanlar cikti. Simdi 5. Siniflar falan mağdur olmasın diye. YGS lys sisteminde puan değişmez 11 un puanlari 14 ile aynidir yani ;)
Anladım hocam. Mesela Marmara kesin oranlıyor sanırım. https://docs.google.com/file/d/0B34Z7Fd ... huR00/edit

Ama çoğu cidden direkt alıyormuş :)

#3169112  gönderen smnltn
 07.04.2015 - 22:37:04
Var birkaç üni. Demiştim ya ama takılma fazla az böyleleri
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

Re:

#3169266  gönderen Alfredpennyworth
 08.04.2015 - 01:37:18
Kocaeli'ye geçen sene geçmek isteyip geçemeyen bir arkadaşıma sordum sistemin değiştiğini söyledi . İnşallah yanlış biliyordur.

#3170484  gönderen Alfredpennyworth
 09.04.2015 - 19:42:29
smnltn yazdı:Var birkaç üni. Demiştim ya ama takılma fazla az böyleleri
Hocam ne yazık ki araştırdım, ve böyle puanları oranlamayan çok az üniversite olduğunu öğrendim.

Kocaeli de oranlıyormuş arayıp sordum. Değişmiş sistem.

Şimdi tek Umudum İstanbul Medeniyet Üniversite'si kaldı. Onu kesin öğrenemedim öğrenci işlerindeki adam olaydan anlamıyor gibiydi.

Ankarada Gazi ve Yıldırım bayezıt var oranlamayan.

Neredeyse her üniversite oranlıyor. Marmarasından 9 eylülüne, inönüden kocaelisine . Oranlamayan çok çok azmış :(

#3202787  gönderen vayyt
 12.05.2015 - 15:31:02
sırf bu konu için hesap açtım ,
bu sene tıp fakültesine girdim şuan 1. sınıfım,şehir değişimi falan derken şuan sınıfta kalma tehlikem var ,final büt var ama hiç bir şekilde odaklanıp çalışamıyorum.
yaşadığım şehirdeki devlet,tam burslu tıplar olmuyordu ama çok pişmanım, ailemin yanına dönmek istiyorum. özellerden birinin %50 burslusu için ösym puanım tutuyor
sorum şu:
oldu ve sınıfta kaldım,özel üni de %50 sinin puanını sağladığım için yatay geçiş kabul etti; sınıfta kalan biri ösym puanıyla yatay geçiş yapıp 1.sınıfı orda okuyabilir mi?