Cumartesi , Ekim 19 2019
Sitemiz hakkında duyurular...

Re: laptop öneri?

#3089614  gönderen drker
 13.01.2015 - 19:18:24
darttus yazdı:
drker yazdı:sony apple packard bell acer her türlü markayı görmüş biri olarak uzun yıllar kullanıcaksan apple al paraya kıyıp ya da victor diye bir marka var türkiyede çok duyulmuş bir marka değil monster bilgisayar gibi özel kasayı yurtdışından getiriyor senin talebine göre pc yi toplayıp sana gönderiyor. şimdi baktım en uygun modeli g301 i7 işlemci 8gb 1600 mhz tek slot ram gt840m ekran kartı ve 240 gb ssd ile 2099 tl ye geliyor. garantisini nerden bulucam diye korkma 2 yıl kapıdan kapıya kargo dahil garanti verioyor adamlar. zaten başına birşey gelmez de hadi olursa diye. çoğu sistemde tek fan vardır bu da grafik kartının üstüne gelir ve işlemciye ısı boruları ile uzatılır. victor daki kasa özel iki fanlı dolayısıyla daha aktif soğutma yaptığından sen hem fanlar daha düşük devirde çalışıyor hem de makinenin ömrü uzuyor ayrıca ilerde hard disk takayım ya da onu değiştireyim diye düşünmene gerek yok ssd yi msata olarak direk anakart modulü olarak takarsın ilerde yetmezse seagate 1 tb sshd şu anda 260 tl onu da normal hard disk olarak bağlarsın makine hızından hiçbirşey kaybetmeden coşar. markaya falan takılmayın notebook alırken dayanıklılık, ısınması ve soğutma sistemleri ve ergonomisi şarttır. yıl 2015 olmuş hala adam gibi touchpad koyamayan sony yi önermeyin adı var diye mesela. sonra e 4 yıldan fazla laptop dayanır mı diyorsunuz. packardbell tj75 var elimde 5 yıl oldu hard disk arızalı(250 gb da bir bad sector o da ) sadece onu da arkadaşa önerdiğim gibi değiştirdim bir de ram ekledim bu süreçte hala çalışıyor. kısacası bakın inceleyin özellikler modeller ergonomisi gibi şeyleri. bir markanın her modeli sağlam olucak diye birşey yok. ayrıca illa markalı ucuz bir model arıyorum diyorsan amd a10 işlemcili bir notebook ssd kullanırsan oyun dahil her işini görür üzerinde hem işlemcide hem de anakartta gpu su vardır crossfire yaparsın ısınır diyenlere de bakma adam gibi kasada ısınmazlar. ama a10 için ssd ve ram şart. zaten fiyatları 1400 civarında ssd ve ram eklersen 2000 e yaklaşır ama geçeceğini sanmam o da sana kalmış. bu kadar tavsiye yeter herhalde. kimse üzerine alınmasın bu ve birçok forumda laptop önerileri çok geçiyor kısaca deneyimlerimi aktardım yılların teknoloji bağımlısı olarak.
Üstad teknoloji bağımlısı olup 5 yıllık bir laptop kullanman takdire şayan. Eminim üst düzey bir masaüstü tertibin vardır. Frenlemek zor olmuyor mu kendini? Bu tip teknoloji ürünü alırken veya kullanırken çıtayı ihtiyacına göre mi yoksa maddi olanaklara göre mi ayarlıyorsun?
masaüstü notebook tablet :) her türlü kullanıyorum teknolojiyi de genel kullanımım hala bunda diğerlerine gözüm gibi baktığımdan şu anda :) evde amd a10 7850 var çok oyun oynayan bir tip değilim masaüstü her işimi görüyor :) r7 gpu 2400mhz ddr 3 ram var evet biraz canavardır :D fiyat performans cihazları tercih ediyorum genelde dediğim gibi oyun delisi değilim ama battlefield4 ü 720 p oynatabilecek bir sistem isterim yine de sonuçta bi gün canım çekebilir :) teknolojide fiyat performans ve üst düzey diye her zaman iki seçenek vardır. benim tercihim hep fiyat performanstan yana olmuştur bugüne kadar dediğim masaüstü 2000 tl ve 150 watt elektrik tüketimi olan bir makine ama gördüğün gibi canavar. açıkcası üst düzey bir mimar veya grafiker değilsem veya neden benim bf4 üm 1080p anti-aliasing 8x değil diye üzülmiceksem gerek görmüyorum :) dediğim gibi bu işler biraz da talebe göre şekillenen şeyler.
Kullanıcı avatarı

#3089618  gönderen Brutal
 13.01.2015 - 19:20:55
7tepeli yazdı:Sony Vaio
Apple Macbook Air
bunun dışındakileri ben laptoptan saymıyorum
Hocam iyi demişinde Alienware ve Monster'ın deli konfigürasyonlu 8-10 bin liralık laptopları var, dell XPS ninde muazzam konfigürasyonları var sony vaio bunların yanına yaklaşamaz..
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#3089682  gönderen darttus
 13.01.2015 - 20:16:22
macbook air standard üründe 4 GB 1600 MHz LPDDR3 SDRAM var eğer 8gb ram olsun istersen 8 GB 1600 MHz LPDDR3 SDRAM [+ 260,00 TL]

Yorumsuz...

#3089762  gönderen efsane72
 13.01.2015 - 21:19:38
dunyagoz yazdı:
efsane72 yazdı:Asus, HP yada lenovo tavsiye ederim. Alırsan teknoloji marketten al(teknosa tavsiye). Önemli olan sorun çıkarsa sahiplenmeleri.
garanti önemli evet ama ben toshıba düşünüyordum ya..ses sistemi zayıf belki ama kaliteli nispeten hpye göre diye biliyorum ama
ben 2 yıl önce toshiba aldım. cihaz bir haftada yavaşladı. 3 kere servise gönderdim her seferinde sorun yok diye geri geldi. bende iş başa düştü deyip tornavidayı aldım önce ram değiştirdim. sorun düzelmedi.sonra hard diski değiştirdim. sorun hard diskte çıktı. şimdi nerde toshiba görsem midem kalkıyor amannn uzak dur. servisi berbat.
Kullanıcı avatarı

#3089832  gönderen apomania
 13.01.2015 - 22:30:17
Hocam bence exper,casper den kesinlikle uzak dur.hp dell ve acer de orta siralarda.apple dunyasi zor bence bulasma.lenovoyu oyun bilgisayari olarak kullanan cok arkadasim var yani saglam ki kullaniliyor. Ama cok duyulmamis olabilir.toshiba asus arasinda tercih yap bence.asus un ultrabook larini tavsiye ederim hem cok ince hem dokunmatik hem saglam ve de sarji da gayet iyi gidiyor.

#3091469  gönderen alp1987
 16.01.2015 - 00:58:26
kesinlikle dell alma. servisi 5 para etmez. bence servisini araştır da al derim.
Kullanıcı avatarı

#3091540  gönderen Brutal
 16.01.2015 - 09:52:59
alp1987 yazdı:kesinlikle dell alma. servisi 5 para etmez. bence servisini araştır da al derim.
ikinci dell kullanıyorum, birincide bir kere batarya bir kere şarz cihazı bir kere mainboard değişti beş kuruş para vermedim, evde şarz olurken elektrik dalgalanması nedeniyle mainboard yandı hiçbirşey söylemedim hata benden kaynaklanıyordu garanti kapsamında para vermeden yeni anakart taktılar..
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

Re:

#3091581  gönderen rzgrgb
 16.01.2015 - 11:35:54
Şarjı en uzun gidenini al...
Kullanıcı avatarı

Re:

#3091707  gönderen rzgrgb
 16.01.2015 - 15:34:07
dunyagoz yazdı:
rzgrgb yazdı:Şarjı en uzun gidenini al...
hangisiymişl o reis?
Ben de bilmiyorum araştıran,bilen varsa söylesin...

Re:

#3092716  gönderen ilhanaydogdu
 17.01.2015 - 16:03:11
rzgrgb yazdı:
dunyagoz yazdı:
rzgrgb yazdı:Şarjı en uzun gidenini al...
hangisiymişl o reis?
Ben de bilmiyorum araştıran,bilen varsa söylesin...
mac

Re:

#3093537  gönderen drker
 18.01.2015 - 01:18:12
şarj uzun gitsin istiyorsanız tabikide mac alıcaksınız. 1 haftaya süren bekleme süresi ve mac lerin özel anakart tasarımları ile adamlar sadece klavye tuşlarına bastığında bile daha az işlemci gücü kullandığını ve dolayısıyla daha az işlemci kullandıklarını kanıtladılar. başka 8 saat kullanım süresi ve hızlı bekleme sunanlara aldanmayın boşuna. onların dedikleri son hız yüksek ram ve işlemci ile oluyorken mac standart modellerinde bunu vadediyor. mac bağımlısı değilim fiyat politikasına da karşıyım ama istediğiniz temel şey uzun şarj ise mac tek tercihtir. ayrıca çoğu program yüklenir appstore bağlıdır crack li uygulamaları da vardır çözülmeyecek zor birşey değil. çok dayanamadınız windows da kurulur yanına bootcamp yazılımı ile. ama aynı bataryayı alır mısınız windows tarafında onu bilmiyorum çünkü kullanmadım :)
Kullanıcı avatarı

Re:

#3093541  gönderen drschumi
 18.01.2015 - 01:22:22
drker yazdı:şarj uzun gitsin istiyorsanız tabikide mac alıcaksınız. 1 haftaya süren bekleme süresi ve mac lerin özel anakart tasarımları ile adamlar sadece klavye tuşlarına bastığında bile daha az işlemci gücü kullandığını ve dolayısıyla daha az işlemci kullandıklarını kanıtladılar. başka 8 saat kullanım süresi ve hızlı bekleme sunanlara aldanmayın boşuna. onların dedikleri son hız yüksek ram ve işlemci ile oluyorken mac standart modellerinde bunu vadediyor. mac bağımlısı değilim fiyat politikasına da karşıyım ama istediğiniz temel şey uzun şarj ise mac tek tercihtir. ayrıca çoğu program yüklenir appstore bağlıdır crack li uygulamaları da vardır çözülmeyecek zor birşey değil. çok dayanamadınız windows da kurulur yanına bootcamp yazılımı ile. ama aynı bataryayı alır mısınız windows tarafında onu bilmiyorum çünkü kullanmadım :)
yani emmi?
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#3093545  gönderen dr_nlp
 18.01.2015 - 01:29:34
en sevdiğim marka sony dir su an lenova var fena değil asusuda beğenirim...
Kullanıcı avatarı

#3095319  gönderen drschumi
 19.01.2015 - 20:17:51
dr_nlp yazdı:en sevdiğim marka sony dir su an lenova var fena değil asusuda beğenirim...
hangi modelleri peki?