Salı , Ekim 15 2019
Sitemiz hakkında duyurular...

• 1
  • 61
  • 62
  • 63
  • 64
  • 65
Kullanıcı avatarı

Re:

#3087370  gönderen luire
 10.01.2015 - 22:19:30
the_dr yazdı:"hızlı ve lezzetli" omlet tarifi yollayın acil
google a omlet yaziosun. Tarifi hizli uyguluosun. Şaka saka...
tavayi isit yagi koy. Yumurtalari bi yerde cirp icine karabiber tuz at. Tavaya once kiyilmiş maydonoz koy. Yay onu ama pisirmeden yesilken yumurtayi yay. Maydanoz yoksa domatesi dogra tavada pişir ustune yumurta. Bi de yukarda vardi bi patatesli yumurtali birseyler. Ona bi bak. Afiyet olsun
Kullanıcı avatarı

Re:

#3087396  gönderen the_dr
 10.01.2015 - 22:39:29
luire yazdı:
tavayi isit yagi koy. Yumurtalari bi yerde cirp icine karabiber tuz at. Tavaya once kiyilmiş maydonoz koy. Yay onu ama pisirmeden yesilken yumurtayi yay. Maydanoz yoksa domatesi dogra tavada pişir ustune yumurta. Bi de yukarda vardi bi patatesli yumurtali birseyler. Ona bi bak. Afiyet olsun
bir doktor tarafından denenmiş , tadı istatistiksel anlamlı bulunmuş tarifler için burdayım :)

içine un koyabilir miyim ? yumurta dominansını sevmiyorum da
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

Re:

#3087405  gönderen luire
 10.01.2015 - 22:51:20
the_dr yazdı:
luire yazdı:
bir doktor tarafından denenmiş , tadı istatistiksel anlamlı bulunmuş tarifler için burdayım :)

içine un koyabilir miyim ? yumurta dominansını sevmiyorum da
o zaman yeni tarif. Yumurta azcik sut az un katiosun. Yumurta azalir da süt un artarsa pancake olur omlet olmaz. O başka tarif. Tuz karabiber elzem. Kaşar rendeleyebilirsin.
yeni aklima geldi. Bu da baska bi tarif. Tavaya az yag koy. Bol beyaz peynir. Catalin sirtiyla ez dağıt. Biraz pişsin. Peynir tuzluysa tuz ekleme. Sonra yumurtalari eklersin
Kullanıcı avatarı

Re:

#3087422  gönderen ozby
 10.01.2015 - 23:05:46
acıktım :/
Kullanıcı avatarı

Re:

#3087443  gönderen rosebud
 10.01.2015 - 23:34:47
ozby yazdı:acıktım :/
:keks:
Kullanıcı avatarı

Re:

#3087462  gönderen ozby
 10.01.2015 - 23:56:22
rosebud yazdı:
ozby yazdı:acıktım :/
:keks:
:hug:
Kullanıcı avatarı

Re:

#3439643  gönderen arthur
 16.01.2016 - 00:40:36
Bir ara coştururduk bu sayfayı :) Bi tarif daha gelsin madem :)

Kolay sosis
Sosisleri yuvarlak doğruyoruz. Tavaya az Bi sıvı yağ koyuyoruz sosisler kabarıp kızardıklarında yemek kaşığının ucuyla salça koyuyoruz kavurmaya devam ediyoruz. Sonra Biraz su ilave ediyoruz ben çok sulu sevmediğim için az su koyuyorum sosisler kıvam alacak şekilde :) sonra kekik nane kırmızı kara biber ekliyoruz :) göz kararı Bi tarif oldu ama güzel oluyor deneyin derim :)
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#3439658  gönderen mdloji
 16.01.2016 - 00:49:51
Bu başlığı okumamalıydım:(
Acıktım
Kullanıcı avatarı

Re:

#3439665  gönderen drela64
 16.01.2016 - 00:56:24
Valla bu akşam bana en pratik geleni yaptım: kıymalı salcali makarna ~salata
Kullanıcı avatarı

Re:

#3439678  gönderen rosebud
 16.01.2016 - 01:09:34
drela64 yazdı:Valla bu akşam bana en pratik geleni yaptım: kıymalı salcali makarna ~salata
ohh misss ;) afiyet olsun...ben bu aralar yemek yapmıyorum ya annem yapıyor yada dışarıda yiyip geliyorum :roll:
Kullanıcı avatarı

Re:

#3680570  gönderen arthur
 30.09.2016 - 01:11:13
bir kolay tarif gelsin benden :)
mantarları şemsiye gibi doğruyoruz tereyağında çeviriyoruz azbiraz suyunu saldığı zaman yumurta kırıyoruz tuz toz kırmızı biber karabiber ekleyip karıştırıyoruz. klasik yumurta kırması haline geldiğinde üstüne rendelenmiş kaşar atıyoruz . afiyet olsun :)
Kullanıcı avatarı

Re:

#3681208  gönderen arthur
 30.09.2016 - 20:28:46
tavuk bonfileleri küpküp doğruyoruz tava tabanı yağlanacak şekilde zeytinyağı koyup her tarafı beyaz olana kadar orta ateşte çeviriyoruz. içine papya biber, yeşil biber ,mantar, ekliyoruz altını hafif kısıyoruz ağzını mantarlar sularını bırakıncaya kadar kapatıyoruz bıraktığı an açıp biraz biber salçası ekliyoruz isteğe göre kekik karabiber pulbiber ben fesleğen de ekliyorum karıştırıyoruz. haşladıımız fiyonk makarnalarla karıştırıyoruz. servisimiz hazır afiyet olsun :D
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

Re:

#3681213  gönderen fenerlialper
 30.09.2016 - 20:31:59
arthur yazdı:tavuk bonfileleri küpküp doğruyoruz tava tabanı yağlanacak şekilde zeytinyağı koyup her tarafı beyaz olana kadar orta ateşte çeviriyoruz. içine papya biber, yeşil biber ,mantar, ekliyoruz altını hafif kısıyoruz ağzını mantarlar sularını bırakıncaya kadar kapatıyoruz bıraktığı an açıp biraz biber salçası ekliyoruz isteğe göre kekik karabiber pulbiber ben fesleğen de ekliyorum karıştırıyoruz. haşladıımız fiyonk makarnalarla karıştırıyoruz. servisimiz hazır afiyet olsun :D
Mantar bedava heralde sizin orda.2 yemekte de mantar var 😊
Kullanıcı avatarı

Re:

#3681226  gönderen arthur
 30.09.2016 - 20:38:09
fenerlialper yazdı:
arthur yazdı:tavuk bonfileleri küpküp doğruyoruz tava tabanı yağlanacak şekilde zeytinyağı koyup her tarafı beyaz olana kadar orta ateşte çeviriyoruz. içine papya biber, yeşil biber ,mantar, ekliyoruz altını hafif kısıyoruz ağzını mantarlar sularını bırakıncaya kadar kapatıyoruz bıraktığı an açıp biraz biber salçası ekliyoruz isteğe göre kekik karabiber pulbiber ben fesleğen de ekliyorum karıştırıyoruz. haşladıımız fiyonk makarnalarla karıştırıyoruz. servisimiz hazır afiyet olsun :D
Mantar bedava heralde sizin orda.2 yemekte de mantar var 😊
:D bizim yan sitenin altında kültürcü amca var bir kasa mantarla başladı işe 2009 yılında şuan tırlarla ihraç ediyor tabiki de ilk müşterisini unutamazdı :D
bir de mangalda mantar var :P inşallah site benim mantarlı tariflerimden bıkmaz :D
Kullanıcı avatarı

Re:

#3681257  gönderen drela64
 30.09.2016 - 20:58:58
Küçükken annem yapardı cilbir.
Kaynayan suya kisi sayisi kadar yumurta kır ama tek tek.pisince tektek suzerek al.az sarimsakli yoğurt dok üstüne, az tuz tamam
  • 1
  • 61
  • 62
  • 63
  • 64
  • 65