Pazartesi , Ekim 14 2019
Aile hekimligi ve tus hakkinda genel paylasim platformu....
Kullanıcı avatarı
Aile hekimi olarak görev yapıyorum ve asıl kadrom 112 istasyonunda. Eylül TUS'unu kazandım ve aile hekimliğinden olabildiğince geç ayrılmak istiyorum. ÇKYS'ye düştükten sonraki 45 günlük sürenin sonlarına doğru aile hekimliğinden istifa etmeyi düşünüyorum. Ama Müdürlük, ismimin ÇKYS'ye düşmesi için aile hekimliğinden istifa etmem gerektiğini söyledi. :? Ancak, forumdaki konuyla ilgili eski başlıkları inceleyince istifa etmeden de ASM'den Üniversite'ye atanmaların olduğunu gördüm. Bu konuda net bilgisi olanlar varsa tecrübelerini ve bilgilerini paylaşırsa çok makbule geçer.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#3073385  gönderen deman30
 25.12.2014 - 02:38:11
Takip
Kullanıcı avatarı

Re:

#3073572  gönderen kaffeepause
 25.12.2014 - 17:24:09
2013 nisan tusunda universiteye yerlestim. Aile hekimiydim. Eylulun ortalarina dogru aile hekimliginden istifa ettim, 21 Ekim'de universiteye basladim. En gec baslayanlardan biriydim, bu kadar geciktirebildim.
Her ne kadar atama islerine bakan personeller ilk defa boyle bir seyle karsilasiyormus gibi cevaplar verse de:
Oncelikle aile hekimliginden istifa dilekcesi vermeniz lazim. Dilekceden sonra ayrilisiniz on bes yirmi gunu buluyor. Bu surede yine aile hekimi olarak maas aliyorsunuz. Ardindan asli kadronuzun oldugu yere basliyorsunuz ve ayrilisiniz icin yazismalar basliyor. Ayrilis bir ay kadar surdu. Son surecte, aile hekimliginden ayrilip tsm ye baslayinca bir kere ankara ya gittim sureci hizlandirmak icin. O vakitler dogrudan asm den universiteye gecis olmuyordu. Yine olmuyordur diye dusunuyorum cunku aile hekimligi icin sozlesme imzaladiginizda ucretsiz izine cikmis memur pozisyonunda oluyorsunuz. O pozisyondayken de atama vs gibi islemler olmuyor. Bir de universiteye yerlestiyseniz ckys ye dusmezsiniz. Ckys islemleri egitim arastirma hastanelerine yerlesenler icin soz konusu. İkisinin burokratik, prosedurel islemleri farkli.
Velhasil aile hekimliginden istifa etmek lazim. Agustosta istifa eden arkadasin eylul de basladi universiteye.

Re:

#3074062  gönderen emremj
 26.12.2014 - 01:56:27
kaffeepause yazdı:2013 nisan tusunda universiteye yerlestim. Aile hekimiydim. Eylulun ortalarina dogru aile hekimliginden istifa ettim, 21 Ekim'de universiteye basladim. En gec baslayanlardan biriydim, bu kadar geciktirebildim.
Her ne kadar atama islerine bakan personeller ilk defa boyle bir seyle karsilasiyormus gibi cevaplar verse de:
Oncelikle aile hekimliginden istifa dilekcesi vermeniz lazim. Dilekceden sonra ayrilisiniz on bes yirmi gunu buluyor. Bu surede yine aile hekimi olarak maas aliyorsunuz. Ardindan asli kadronuzun oldugu yere basliyorsunuz ve ayrilisiniz icin yazismalar basliyor. Ayrilis bir ay kadar surdu. Son surecte, aile hekimliginden ayrilip tsm ye baslayinca bir kere ankara ya gittim sureci hizlandirmak icin. O vakitler dogrudan asm den universiteye gecis olmuyordu. Yine olmuyordur diye dusunuyorum cunku aile hekimligi icin sozlesme imzaladiginizda ucretsiz izine cikmis memur pozisyonunda oluyorsunuz. O pozisyondayken de atama vs gibi islemler olmuyor. Bir de universiteye yerlestiyseniz ckys ye dusmezsiniz. Ckys islemleri egitim arastirma hastanelerine yerlesenler icin soz konusu. İkisinin burokratik, prosedurel islemleri farkli.
Velhasil aile hekimliginden istifa etmek lazim. Agustosta istifa eden arkadasin eylul de basladi universiteye.
pek birşey anlamadım... benim mayısta başlama şansım var mı şimdi? eah kazandım, bana müdürlükteki akıllı personel istifa edin hocam diyor...

Re:

#3077643  gönderen emremj
 30.12.2014 - 10:09:31
aklı başında birisi çıkıp cevap veremiyor nasıl birşey bu? arkadaşlar ek yerleştirmede eah kazandım, aile hekimiyim, eşimi ve burada aldığım maaşı bırakamıyorum, ek yerleştirmeler çkys ye 1 haftaya düşer dediler, ben herşeye rağmen 31 ocağa kadar istifa etmeyeceğim. bakalım neler olacak...
Kullanıcı avatarı

Re:

#3077652  gönderen dr_demirci
 30.12.2014 - 10:26:30
aile hekimliğinden ayrılıp 657 ye dönmeden atama işlemleri yapılmaz.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

Re:

#3077665  gönderen Kibamurat61
 30.12.2014 - 10:49:02
Ben önce bakanlığı aradım ve telefonlara bakmıyorlardı. Doktor atama değil de başka bir bölümü arayınca telefonu açana sordum "ben aile hekimiyim ve istifa etmem gerekiyor mu? Gerekiyorsa en geç ne zaman istifa etmeliyim?" diye. Önce atarlandı niye burayı aradın, bizle ne alakası var diye. Sonra bir dahili numara verdi ve beni oraya yönlendirdi. Neyse sonra aradığım yerdeki personel çok işi varmış gibi hızlıca konuşup istifa etmeniz gerekiyor, yoksa atanamazsınız dedi. Peki ne zaman etmeliyim diye sorunca bir an evvel dedi.
Sonra Müdürlüğe gittim. Müdürlüktekiler de bir an önce istifa etmelisiniz, yoksa atama olmaz, hakkınız yanabilir dediler.
Sonra bakanlıkta atama bölümünde çalışan şube müdürünü tanıyan birini buldum ve direkt cepten şube müdürüyle görüştüm. O da 1 dk'lık görüşmemiz sonucunda bana bir an önce istifa etmelisiniz, yoksa hakkınız yanabilir dedi. Ama benim ismimi filan sormadı. Kafadan ezber bilgi verdi.
Sonra ben kazandığım üniversitenin Dekanlığı'nı aradım ve dekan sekreteri Bakanlığı arayıp bana döneceğini söyledi. 1 saat sonra dönüş yaptığında bana şunları söyledi: "Hocam bakanlıkla görüştüm. Şu anda zaten sizin başlangıç yazınızı hazırlıyorlarmış. Yazıyı bulunduğunuz ilin Valiliğine göndereceklermiş. Valilik de Müdürlüğe gönderecek ve müdürlük de size tebliğ edecek. Size tebliğ gelene kadar istifa mistifa etmesine gerek yok, o bilgiyi kim verdi ona dedi bakanlık. Tebliğ gelince de 15 gün içinde aile hekimliğinden istifa edip asıl kadrosuna dönsün ve sonra kazandığı yere başlasın dedi bakanlık"
Sonra Müdürlüğe gidip bunları anlattım ve yıl sonuna gelmiş olan aile hekimliği sözleşmemi yeniledim. Müdürlüktekiler ise hocam size yanlış bilgi vermişler. Siz aile hekimiyken size tebliğ yazısı bile gelemez dediler.
Neticede sözleşmemi yeniledim ve Tebliği bekliyorum. Gelişmeler olursa burdan yazarım.

Re:

#3077671  gönderen cnndr
 30.12.2014 - 10:58:29
Kibamurat61 yazdı:Ben önce bakanlığı aradım ve telefonlara bakmıyorlardı. Doktor atama değil de başka bir bölümü arayınca telefonu açana sordum "ben aile hekimiyim ve istifa etmem gerekiyor mu? Gerekiyorsa en geç ne zaman istifa etmeliyim?" diye. Önce atarlandı niye burayı aradın, bizle ne alakası var diye. Sonra bir dahili numara verdi ve beni oraya yönlendirdi. Neyse sonra aradığım yerdeki personel çok işi varmış gibi hızlıca konuşup istifa etmeniz gerekiyor, yoksa atanamazsınız dedi. Peki ne zaman etmeliyim diye sorunca bir an evvel dedi.
Sonra Müdürlüğe gittim. Müdürlüktekiler de bir an önce istifa etmelisiniz, yoksa atama olmaz, hakkınız yanabilir dediler.
Sonra bakanlıkta atama bölümünde çalışan şube müdürünü tanıyan birini buldum ve direkt cepten şube müdürüyle görüştüm. O da 1 dk'lık görüşmemiz sonucunda bana bir an önce istifa etmelisiniz, yoksa hakkınız yanabilir dedi. Ama benim ismimi filan sormadı. Kafadan ezber bilgi verdi.
Sonra ben kazandığım üniversitenin Dekanlığı'nı aradım ve dekan sekreteri Bakanlığı arayıp bana döneceğini söyledi. 1 saat sonra dönüş yaptığında bana şunları söyledi: "Hocam bakanlıkla görüştüm. Şu anda zaten sizin başlangıç yazınızı hazırlıyorlarmış. Yazıyı bulunduğunuz ilin Valiliğine göndereceklermiş. Valilik de Müdürlüğe gönderecek ve müdürlük de size tebliğ edecek. Size tebliğ gelene kadar istifa mistifa etmesine gerek yok, o bilgiyi kim verdi ona dedi bakanlık. Tebliğ gelince de 15 gün içinde aile hekimliğinden istifa edip asıl kadrosuna dönsün ve sonra kazandığı yere başlasın dedi bakanlık"
Sonra Müdürlüğe gidip bunları anlattım ve yıl sonuna gelmiş olan aile hekimliği sözleşmemi yeniledim. Müdürlüktekiler ise hocam size yanlış bilgi vermişler. Siz aile hekimiyken size tebliğ yazısı bile gelemez dediler.
Neticede sözleşmemi yeniledim ve Tebliği bekliyorum. Gelişmeler olursa burdan yazarım.
çok teşekkürler verdiğiniz bilgiler için. ben de sözleşmemi yeniledim istifa etmedim bekliyorum
Kullanıcı avatarı

#3077714  gönderen RramizZ
 30.12.2014 - 12:10:12
Takipteyiz

Re:

#3080021  gönderen emremj
 02.01.2015 - 13:14:33
sizinki üniversite, benimki eah... eah de nasıl dönüyor bu durum?? ben de yeniledim sözleşmeyi, ne zamana kadar bekleyeceğimi de bilmiyorum.
Kullanıcı avatarı

Re:

#3080197  gönderen Kibamurat61
 02.01.2015 - 16:53:20
Bence istifa etmek açısından farkeden pek bir şey yoktur. Kazandığın EAH'ni arayıp sormak lazım. Ben kazandığım üniyi arayarak öğrendim. Ardından bakanlıkta çalışan bir tanıdığa daha ulaştım ve de doktor atama bölümüne gidip benim atanma işinin ne durumda olduğunu sordu. Sicil numaramı, tc numaramı istediler önce. Sonra "yazınız hazırlanıyor, şu anlık aile hekimliğinden istifa etmenize gerek yok" dediler. Aradığım üninin dekan sekreteri de Bakanlığa ulaşmıştı ve ona da aynı bilgiyi vermişlerdi. Malesef atama bölümüne telefonla pek ulaşılmıyor. Ya böyle benim gibi bir tanıdık bulup ulaşacaksın ya da Kazandığın EAH'ni arayip onlara sordurtacaksın.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

Re:

#3080593  gönderen deman30
 02.01.2015 - 23:45:53
ben de aile hekimiyim. uni kazandım yazıyı tebliğ ettiler ve ah istifa etmen gerekiyor yazıyordu. ben şubat 10 gibi istifa etmeyi düşünüyorum sorun olur mu sizce?

#3080598  gönderen nukleer
 02.01.2015 - 23:50:01
Bana sorarsanız Sakın aile hekimliğini bırakıp asistanlığa gitmeyin....hayatımın hatası yeminle:(((ve ben bu Hatayı 2 kez Yaptım ya la....
Kullanıcı avatarı

Re:

#3080782  gönderen Kibamurat61
 03.01.2015 - 11:37:01
deman30 yazdı:ben de aile hekimiyim. uni kazandım yazıyı tebliğ ettiler ve ah istifa etmen gerekiyor yazıyordu. ben şubat 10 gibi istifa etmeyi düşünüyorum sorun olur mu sizce?
Tebliğden sonra 15 gün süremiz var diye biliyorum ben.