Salı , Ekim 22 2019
1. 2. ve 3. sinif ogrencilerine ozel...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Kullanıcı avatarı
dr_nergis yazdı:şimdiden tusa çalısmaya basla ,tus dersaneleri falan arastır , guyton ,robins ,lippincont,netter gibi kitapları almaya bak son editionlar olsun mumkunse ,
kolay gelsin bahtın acık olsun
Hop hop hop :D DAha lise3 'e yeni geçtim tus hakkında bilgiyi nerden bulucam ve geride kalan eksiklerimi tamamlamaya çalışyıroum :D
Kullanıcı avatarı
Güncelleme... Çalışmalarımı eskiye nazaran arttırdım. Test netlerim dolayısıyla arttı ancak yeterli değil. Göze çarpan olumlu şey ise test puanlarımın D.Orantılı olarak artışı. Yarın itibari ile ünv. sınavı konularına başlıyorum. Hala daha yorumlara, önerilere, eleştirelere açığım. İyi forumlar
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı
kardeşim interneti ve tvyi iptal et hayatından olabildiğince çıkar..dersaneye gidiyorsundur sanırım en iyi sınıfa çıkmaya çalış o zaman hocaların da dersanenin de imkanları sonuna kadar verilir ve çok iyi bir danışmanlık alırsın..ben 2005 yılında son össye girmiştim :).. 9 sene oldu neredeyse neler neler değişti bizden sonra bizim bilgiler artık eskimiştir..sen hocaların sözünden çıkma derim.onların dediklerini yaparsan verdikleri planlara uyarsan tıpı çok rahat kazanırsın zaten bu kadar aşırı kadro açılmışken çok da zorlanacağını zannetmiyorum..her şey gönlüne göre olur inşallah..başarılar..
Kullanıcı avatarı
freemo716 yazdı:
KissMeKissYou yazdı:
freemo716 yazdı: yav he he demek istiyorum ,ama olmaz,düzgün cevap vermek lazım derdimizi anlatmak için :)
size hiç iş başvurusunda yol+yemek teklif eden oldu mu? şu anda teknik öğretmenlere de mühendislik diploması verilecek onu duydunuz mu? her meslek zordur, tamam sizinki daha zor,ama ne kadar ekmek o kadar köfte, gerçi sizin işte dayak sorunu var,az önce yine gördüm dellendim, Allah'tan bizde öle şey yok projeyi yetiştiremedin diye pat küt :x
Hocam çalışılan kuruma göre değişiyor diye biliyorum.Referanslar , yabancı diller ?
e yani, her işte var bu özel durumlar, ama bir insan tıp okumaya yatkınsa her zaman tıp derim, en basitinden windows xp kaldı mı etrafta? yok, devamlı değişti,gelişti, biz de bunlara ayak uydurup kendimizi geliştirmek zorundayız,işini kaybedebiliyorsun yoksa,ama apandist ameliyatı hala aynı bilgilerle,aynı ders notlarıyla öğrenilip yapılabiliyor, her mesleğin kendince zorlukları vardır
neyse, genç arkadaşımızın aklını bulandırmayalım :)
bu ne kadar basit bir söylemdir..o basit dediğin ameliyatta bile ölenler oluyor senin xp ne benzemez o..ayrıca bir cerrah o ameliyatı yapmak için 11 sene eğitim alıyor..ayrıca bir mühendis olarak buraya takılmaktaki maksadınız nedir :)..mühendislerin böyle forumları yok mu :)..
Kullanıcı avatarı
KuRSuN87 yazdı:kardeşim interneti ve tvyi iptal et hayatından olabildiğince çıkar..dersaneye gidiyorsundur sanırım en iyi sınıfa çıkmaya çalış o zaman hocaların da dersanenin de imkanları sonuna kadar verilir ve çok iyi bir danışmanlık alırsın..ben 2005 yılında son össye girmiştim :).. 9 sene oldu neredeyse neler neler değişti bizden sonra bizim bilgiler artık eskimiştir..sen hocaların sözünden çıkma derim.onların dediklerini yaparsan verdikleri planlara uyarsan tıpı çok rahat kazanırsın zaten bu kadar aşırı kadro açılmışken çok da zorlanacağını zannetmiyorum..her şey gönlüne göre olur inşallah..başarılar..
Teşekkürler. O sınıf işi cidden doğru ancak köklü, eski öğrencileri almışlar kadroları tamamlamışlar. Ancak yinede öğretmenlerin gözüne batıyorum. Bakalım 1-2 ay içerisinde belli olur herşey
Kullanıcı avatarı
sistemKurbani yazdı:
KuRSuN87 yazdı:kardeşim interneti ve tvyi iptal et hayatından olabildiğince çıkar..dersaneye gidiyorsundur sanırım en iyi sınıfa çıkmaya çalış o zaman hocaların da dersanenin de imkanları sonuna kadar verilir ve çok iyi bir danışmanlık alırsın..ben 2005 yılında son össye girmiştim :).. 9 sene oldu neredeyse neler neler değişti bizden sonra bizim bilgiler artık eskimiştir..sen hocaların sözünden çıkma derim.onların dediklerini yaparsan verdikleri planlara uyarsan tıpı çok rahat kazanırsın zaten bu kadar aşırı kadro açılmışken çok da zorlanacağını zannetmiyorum..her şey gönlüne göre olur inşallah..başarılar..
Teşekkürler. O sınıf işi cidden doğru ancak köklü, eski öğrencileri almışlar kadroları tamamlamışlar. Ancak yinede öğretmenlerin gözüne batıyorum. Bakalım 1-2 ay içerisinde belli olur herşey
sen çok başarılı olursan mecbur alırlar sen asıl iyice gözlerine bat derim eninde sonunda alırlar merak etme..vay be dersane yıllarım geldi aklıma bende öyle orta sınıflardaydım sonra bayağı bir atılım yaparak en iyi sınıfa çıkmıştım :)..
Kullanıcı avatarı
Şimdiden sıkı sıkı çalış 11.sınıfın sonunda 9-10-11.sınıf konularına dair soru işaretlerin kalmasın hallolmuş olsun hatta mümkünse 11. sınıfın yazında da 12.sınıf konularına bak halletmeye çalış.Hergün düzenli yapmaya çalış,ben gibi çok çalışmayı düzeni seven biri değilsende okulda teneffüslerde bazı sana yarar getirmeyen derslerde toplu taşıma kullandığında vs de çöz günlük verimli çalış akşam da rahat olursun.Şahsen ben böyle çalışıyordum akşam da dizimi seyrediyordum vs vs:))Bir de en önemlisi sıkıntılı zamanlarında,isteğin kaybolduğunda,zor zamanlarında bununla mücadele için yollar geliştir.Tamamen bırakıp kendini salma.Yarışa bir sporcu gibi hazırlan hem fiziksel donanımını geliştir hem de mental olarak geliştir kendini.Mesela bu işe en büyük kişisel kitapları olduğunu düşündüğüm kutsal kitaplarla kuranı Türkçe olarak okuyarak başlayabilirsin.Stresli anlarında zor zamanlarında şeytan aklını çeldiğinde rahatlatır seni.(en azından bende bu şekilde bir etkisi var)Neyse kısacası zamanın var şuan onu en iyi şekilde değerlendirmeye bak hergün düzenli çalış ve yapamadığın soruların mutlaka çözümünü öğren.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#2773052  gönderen lulu35
 26.01.2014 - 01:46:57
Git eczacilik yaz cok ciddiyim

Re:

#2773056  gönderen fatih1903
 26.01.2014 - 01:57:39
bizim zamanımızda tıp kontenjanları 4bindi şimdi sanırım 12binlerde.biraz zeki ve az biraz çalışkansan zaten kazanırsın öyle matah birşey değildir şimdi tıp kazanmak...

Re:

#2773057  gönderen fatih1903
 26.01.2014 - 01:58:57
ayrıca tıpçı olmayanların bu forumda ne işi var .? sn admin al bunu al al al .................
Kullanıcı avatarı
sistemKurbani yazdı:Merhaba abilerim ablalarım. Ben sizin gözünüzde bir çöm yada cik bilemiyorum dönem farkına göre dalga geçme şekilleride değişmiş olabilirm ama kısaca çaylağım. Özet geçmek gerekirse anadolu lisesi öğrencisiyim ve tıp a hazırlanmaya başladım. Fakat nasıl hazırlanacağımı tam olarak bilmiyorum. ygs bir şekilde hal olur desekte lys mf-3 nasıl kasıcam bilmiyorum. Sınıfımı soracak olursanız 11. sınıf a yeni geçdim yani 2 senem daha var fakat ailemden dolayı şimdiden başladım(kendi rızamla başladım; ailem karışmaz bana fakat engelli-serebral palsy*yanlış yazmış olabilirim*-) bir abim var(36 yaşında). Sorduğum sorunun ne Tus ile nede tıp fakültesindeki not peşinde koşma cabalarıyla alakası yok fakat bende bu kervana bir şekilde katılmak istiyorum. Bana önerileriniz var sa lütfen cevap yazın. Mat 1 ve mat2 ayrıcada fen derslerini çözüyorum. 11. Sınıfta Fem Mat1 Konu özetli soru bank. Başlıcam . daha sonra ygs bitiyor zaten . Ardından LYS başlıcam fakat yinede kaygılarım var. İlk okulda boş boş gezdim tozdum. Okulum Hilmi fırat A.L zamanında türkiyede derece yapmış fakat şimdiki öğrenciler ygs den 275 - 370 civarı puanlar alıyorlar.

Lütfen bana önerilerinizi yada kendi prensiplerinizi iletin. Bu arada hepinize kolay gelsin.
FEM yayınları ve Zirve yayınlarıyla başarıya ulaştım
11 yıl önce
Sen iyi bir arkadaşa benziyorsun, tıp gibi saçmalık bir yeri boşver. O kadar okuycaksın, emek vereceksin, sonra acillerde şurda burda okuma yazma bile bilmeyen cahil kesimin paçavrası olucaksın. Ben yandım eller yanmasın diye söylüyorum, 2 çocuğum var ikisini de sağlık sektöründen en az 2km uzağa yönlendiricem...
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#2773102  gönderen overcome
 26.01.2014 - 11:32:26
Yapamadığın soruları burda paylaşabilirsin :smt024

#2773104  gönderen overcome
 26.01.2014 - 11:38:17
Sistemkurbanı nickin özgeçmişi nedir kardeşim :)
Bu arada lise biter mezuna kalırsan belki o da belki, doğuda bir yerde veya burssuz tıp kazanabilirsin.

Ama çok zor :( rakiplerin farkı taktı bile çoktan.
Mezun olduğum lisede 11.sınıf deneme ortalaması 125 civarındaydı(yaklaşık 430 puan). Bak 11. Sınıf diyorum ve bunun gibi çoooook lise var, çoğu fen lisesi böyle.
Yani kardeşim gene tıp için uğraş ama çok kaptırma kendini, hayal kırıklığına uğramak adama koyuyor ;)
Kullanıcı avatarı

#2773109  gönderen tustabib34
 26.01.2014 - 11:41:40
cok kaynak az tekrar
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7