Çarşamba , Eylül 18 2019
usmle hakkinda genel bilgi paylasim bolumu...

USMLE Skorlari ne kadar önemlidir?

#1547724  gönderen camsarim
 28.12.2011 - 07:01:07
...ABD’de tıpta uzmanlık başvuruları çok fazla bileşene bağlı karmaşık bir süreçtir. Bu süreçte USMLE skorları, tavsiye mektupları, tıp fakültesi transkripti, dekan mektubu, amaç mektubu (personal statement), mesleki edinimler (Amerika dışı ve içi mesleki deneyimler, USCE vb gibi), özgeçmiş dosyası, ırk, millet, mezun olunan tıp fakültesinin uluslararası bilinirliği gibi çok fazla faktör rol oynayabilir. Bu bileşenlerden bazıları herkesçe kabul edilen ve bilinen faktörlerdir, kimisi ise telafuz edilmeyen gizli oyunculardır...

http://www.blog.usmer.org/2011/12/usmle ... onemlidir/

Re: USMLE Skorlari ne kadar önemlidir?

#2712254  gönderen preradiologist
 01.12.2013 - 19:53:53
merhaba,
bir arkadaşım Amerika'ya kabul açısından üniversitelerin eğitim araştırmalara kıyasla daha geçerli olduğundan bahsetti. uzmanlığımı eğitim araştırmadan alsam Amerika'ya kabul edilmem zorlaşır mı?
şimdiden teşekkür ederim.
En son preradiologist tarafından 01.12.2013 - 20:22:15 tarihinde düzenlendi, toplamda 3 kere düzenlendi.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#2712278  gönderen Gazi_poweR
 01.12.2013 - 20:16:51
preradiologist yazdı:Ulaş bey merhaba,
ben tus'a hazırlanıyorum ve inşallah radyoloji ihtisası yapıp ardından Amerika'da çalışmak istiyorum. bir arkadaşım Amerika'ya kabul açısından üniversitelerin eğitim araştırmalara kıyasla daha geçerli olduğundan bahsetti. uzmanlığımı eğitim araştırmadan alsam Amerika'ya kabul edilmem zorlaşır mı?
şimdiden teşekkür ederim,
bunları www.usmer.org forumlarından daha iyi öğrenebilirsin
Kullanıcı avatarı

#2712287  gönderen RonSwanson
 01.12.2013 - 20:27:13
Gazi_poweR yazdı:
preradiologist yazdı:Ulaş bey merhaba,
ben tus'a hazırlanıyorum ve inşallah radyoloji ihtisası yapıp ardından Amerika'da çalışmak istiyorum. bir arkadaşım Amerika'ya kabul açısından üniversitelerin eğitim araştırmalara kıyasla daha geçerli olduğundan bahsetti. uzmanlığımı eğitim araştırmadan alsam Amerika'ya kabul edilmem zorlaşır mı?
şimdiden teşekkür ederim,
bunları www.usmer.org forumlarından daha iyi öğrenebilirsin
Hatta; http://usmer.org/usmerforum.html?view=t ... 5&id=11401

Re:

#2712321  gönderen preradiologist
 01.12.2013 - 20:43:52
teşekkür ederim, gönderdiğiniz kaynakları inceledim, eah ile ilgili birşey yazmıyor; öyle bir ayrım yapılmıyormuş :)