Çarşamba , Ekim 23 2019
DrTus Köşe yazarlarımızın yazılarına buradan ulaşabilir, sizlerde burada köşe yazılarınızı paylaşabilirsiniz...
Kullanıcı avatarı

Re:

 #2318038  gönderen dr_demirci
 20.04.2013 - 23:56:44
borazan yazdı:mecburisini bitirenler atamaya başvurmak için 2 yılının dolmasını beklemek zorunda mı?çünkü bu soruyu soran bir hekime bakanlık beklemek zorunda diye cevap vermiş,örneğin 500 gün yani 1 yıl 5 ay mecburi yapan bir hekim mecburide fazladan 7 ay daha durmak zorundamı kalacak?
DHY kanununda mecburisi bitenler süre sınırlamalarına bağlı kalmadan atamaya başvurur diyor,burada farklı bir durum varmı?
dhy kanununda "Devlet memuru veya sözleşmeli sağlık personeli olarak Devlet hizmeti
yükümlülüğünü tamamlayanlar, talepleri halinde sürelerle ilgili sınırlamalara
tâbi olmaksızın ilgili mevzuata göre kurum içi veya kurumlar arası naklen veya
açıktan atamaya hak kazanırlar."

şeklinde yazar. kanun yönetmeliği döver bu yüzden dhy bitiren kişi 2 yıl beklemeden atamaya katılır, bakanlık aksi yönde hareket ederse mahkeme bozar
Kullanıcı avatarı

Re:

 #2318325  gönderen dranestezidr
 21.04.2013 - 01:37:18
dranestezidr yazdı:
drarkoksal yazdı:
iatrosvseros yazdı:eş durumu ataması nisanda açmadılar :/ açılmayacakmı acaba
direkt basvuruyorsun artik kura yok.
nasıl yani artık pbs üzerinden 2 ayda bir değil de elden istenilen zamanda mı başvuruluyor?
gncl
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

Re:

 #2318493  gönderen dr_demirci
 21.04.2013 - 09:53:26
dranestezidr yazdı:
dranestezidr yazdı:
drarkoksal yazdı: direkt basvuruyorsun artik kura yok.
nasıl yani artık pbs üzerinden 2 ayda bir değil de elden istenilen zamanda mı başvuruluyor?
gncl
evet, artık kurumunuza başvuracaksınız. mazereti kabul edilenler il emrine verilecek. genel sekreter veya halk sağlığı kurumu başkanı vs nereye isterse oraya verecek

Re:

 #2319092  gönderen apoptoziski67
 21.04.2013 - 16:31:16
sayın demirci.ben şu an devlet hizmet yükümlülüğü yapıyorum.madde 28 e göre alt bir ile başvurabilirmiyim.

Re:

 #2319095  gönderen apoptoziski67
 21.04.2013 - 16:35:01
Madde 28: Mazeret nedeniyle atananlar hariç olmak üzere, dhy kişilerden çalıştığı yerde pdc ye göre %30 dan fazla kadro fazlalığı çalışan varsa bulunduğu ilde başka kadroya atanabilir. Bulunduğu ilde kadro yoksa alt bölgelerden başka ile atanabilir, bu atamada gönüllülük esastır. (ben batmanda nöroloji uzmanıyım ve pdc miz tam dolu.siirt bizim için alt bölge.mecburi hizmetim bitmeden siirte geçmek için başvurabilirmiyim?)acil cevap lütfennnn

Re:

 #2319105  gönderen bekirmutlu
 21.04.2013 - 16:48:06
Merhaba arkadaşlar iki yıl başhekimlik yapmış olanla bir defaya mahsus istedikleri ile atanabilirler gibi bir bilgi aldım bunun doğru olup olmadığı konusunda bilgi sahibi olanlar beni aydınalatabilirler mi?
Kullanıcı avatarı

Re:

 #2319108  gönderen dr_demirci
 21.04.2013 - 16:54:11
apoptoziski67 yazdı:Madde 28: Mazeret nedeniyle atananlar hariç olmak üzere, dhy kişilerden çalıştığı yerde pdc ye göre %30 dan fazla kadro fazlalığı çalışan varsa bulunduğu ilde başka kadroya atanabilir. Bulunduğu ilde kadro yoksa alt bölgelerden başka ile atanabilir, bu atamada gönüllülük esastır. (ben batmanda nöroloji uzmanıyım ve pdc miz tam dolu.siirt bizim için alt bölge.mecburi hizmetim bitmeden siirte geçmek için başvurabilirmiyim?)acil cevap lütfennnn
kadronun %30 fazlası olması lazım. kadro 1 ve orada 2 kişi varsa bu maddeye girer. öncelik kendi iliniz içinde boş bir yere atanmaktır zaten
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

Re:

 #2319110  gönderen dr_demirci
 21.04.2013 - 16:54:53
bekirmutlu yazdı:Merhaba arkadaşlar iki yıl başhekimlik yapmış olanla bir defaya mahsus istedikleri ile atanabilirler gibi bir bilgi aldım bunun doğru olup olmadığı konusunda bilgi sahibi olanlar beni aydınalatabilirler mi?
ilk mesajı okuyun

Re:

 #2319116  gönderen bekirmutlu
 21.04.2013 - 16:58:53
şu kısmını tam anlamadım yeni yönetmelikte de bu böylemi değişen maddelerden biri mi o madde?
Kullanıcı avatarı

Re:

 #2319118  gönderen dr_demirci
 21.04.2013 - 16:59:36
yeni yönetmeliği de yazdım ya ilk sayfada

Re:

 #2319121  gönderen bekirmutlu
 21.04.2013 - 17:03:36
dr_demirci yazdı:yeni yönetmeliği de yazdım ya ilk sayfada
başhekim olarak sözleşme imzalayanlar diye bir ibare var orda o zaman entegre hastane başhekimleri buna dahil değil ortada imzalanan bi sözleşme yok...
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

Re:

 #2319128  gönderen dr_demirci
 21.04.2013 - 17:11:32
bekirmutlu yazdı:
dr_demirci yazdı:yeni yönetmeliği de yazdım ya ilk sayfada
başhekim olarak sözleşme imzalayanlar diye bir ibare var orda o zaman entegre hastane başhekimleri buna dahil değil ortada imzalanan bi sözleşme yok...
"Bakanlık veya bağlı kuruluşlarının kadrosunda görev yapmakta iken, 663 sayılı Kanun Hükmünde Kararname kapsamında; genel sekreter, başkan, hastane yöneticisi ve başhekim olarak sözleşme imzalayanlardan iki yıl süreyle bu görevleri yürütenler, bir defaya mahsus olmak üzere talepleri doğrultusunda durumlarına uygun kadroya atanabilirler. "

kamu hastaneleri kurumunda başhekim olanlar için bu madde

Re:

 #2319133  gönderen bekirmutlu
 21.04.2013 - 17:13:27
dr_demirci yazdı:
bekirmutlu yazdı:
dr_demirci yazdı:yeni yönetmeliği de yazdım ya ilk sayfada
başhekim olarak sözleşme imzalayanlar diye bir ibare var orda o zaman entegre hastane başhekimleri buna dahil değil ortada imzalanan bi sözleşme yok...
"Bakanlık veya bağlı kuruluşlarının kadrosunda görev yapmakta iken, 663 sayılı Kanun Hükmünde Kararname kapsamında; genel sekreter, başkan, hastane yöneticisi ve başhekim olarak sözleşme imzalayanlardan iki yıl süreyle bu görevleri yürütenler, bir defaya mahsus olmak üzere talepleri doğrultusunda durumlarına uygun kadroya atanabilirler. "

kamu hastaneleri kurumunda başhekim olanlar için bu madde
teşekkür ederim...

Re:

 #2319183  gönderen mikailx
 21.04.2013 - 18:15:00
benimde bir sorum olacak benim bulunduğum hastanenin pdc kadro sayısı:5 bende 5.ci olarak dhy ile gelmiş biriyim.şimdi buraya kurum içinden 2 kişi gelse beni başka bir ile mi atayacaklar.doğru mu anladım yoksa yanlış mı bu konuyu açiklayabilirmisin dr_demirci hocam..teşekkürler.